Sari la conținut

Suzuki V-Strom 1050 M4


Ruginel
 Share

Postări Recomandate

Postat (editat)

Cutia am luat-o la pret de Givi din plastic, dar incomparabil mai bine facuta. 
 

De urata, bine ca e frumoasa in ochii mei :crack:

 

 

In alta ordine de idei, am bananait prin tara cale de 2100 de km saptamana trecuta. 


 

IMG_1276.jpeg
 

IMG_1257.jpeg

 

IMG_1245.jpeg

 

IMG_1135.jpeg

 

308bff6f-bd25-4daf-8ec8-019669c3d899.jpeg

 

97d613d5-0760-4f38-900f-46f4f5d98210.jpeg

 

IMG_1130.jpeg

 

IMG_1105.jpeg

 

IMG_1323.jpeg

Editat de Ruginel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
Acum 20 minute, Lucian_M a spus:

Îmi faci în ciudă, dar mă revanșez și eu...

Mișto plimbarea, la mai mare și la mai multe! ✌️


Multumesc hombre! Ma gandeam ca weekendul asta poate dau o tura prin Tulcea / Dobrogea, eventual o noapte de cazare pe litoralul vietii. 

In alta ordine de idei, am zis sa imi pun si eu un ungator de lant sa nu mai stau cu spray-ul dupa mine.
 

Zis si facut! Comandat una bucata ungator de lant, bricolat niste prinderi si montat undeva intr-un loc unde sa nu sara in ochi precum nuca in perete.

 

Nu prea eram fan-ul ungatoarelor de lant intrucat mi se pareau cam “tiganii” metodele de prindere a conductei de ungere, soricei peste soricei, aratau urat in ochii mei.
 

Din fericire am reusit sa identific doua gauri in bascula, gauri care comunica una cu cealalta prin interiorul basculei. Asadar, impactul vizual este minimal iar functionalitatea este exact unde trebuie.

 

 

IMG_1480.jpeg
 

IMG_1478.jpeg

 

IMG_1481.jpeg

 

06112ABB-AC4F-4D38-B600-0D4352D6153C.jpeg

 

IMG_1460.jpeg

 

IMG_1457.jpeg

Editat de Ruginel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Weekendul acesta am mai bagat o tura in care am plecat fara adresa iar la sfarsitul celei de a doua zi aveam 800 de km in plus pe odometru. Ne apropiem de 4000 de km impreuna, adunati in cateva iesiri.

 

IMG_1585.thumb.jpeg.f37508d0f3602acbf126384bd543e401.jpeg

 

IMG_1569.thumb.jpeg.4c06d25019e038eeef6bd64807dd3ce8.jpeg

 

IMG_1636.thumb.jpeg.5993c9a5d0ff07f377efceea83cdcf6b.jpeg

Ce trebuie sa fac: va trebui sa bricolez un suport aditional pentru topcase, ceva care sa sustina suportul din rasina de fabrica...doar nu oi fi fraieri sa dau banii pe ceva deja facut fara sa ma chinui si eu putin, nu?? :crack:

Cu ocazia asta am testat si ungatorul de lant care se comporta impecabil, fara mizerie pe janta, cadru, cric, asa cum se depunea de la sprayul de lant.

 

Editat de Ruginel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, Lucian_M a spus:

Îți dau model de la suportul meu de placă? 😉


Daca nu te deranjeaza sa imi dai pentru inspiratie, accept cu mare drag. Eu am un plan mental despre cum ar trebui sa arate, insa nu sunt 100% convins de cum sa il prind de sub-cadrul motocicletei. Vine prins intre subcadru si suportii de plastic pentru suportii de side-caseuri de fabrica? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Lucian_M a spus:

Țeavă rectangulara de 15, platbant de 3-4 mm și niște piulițe lungi M8, atât îți trebuie. Dacă am putut face eu suporții, tu îi fumezi rapid. Ajung acasă și trimit pozele.


Am teava de inox, platband o sa decupez, piulite lungi am...deci trebuie doar sa trag niste suduri si sa aranjez lucrurile...in teorie, ca in practica ma stiu cum fac si lucrez pana cand ies aproape perfecte, in timp ce inventez ceva zeci de injuraturi. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...