Sari la conținut

Transfagarasan la 7 dimineata


Postări Recomandate

Stiti politicienii aia care fura asa mult incat li se pare ceva anormal sa nu furi?Asa e si cu forumul asta....cand stai prea mult pe el ,incepi sa crezi ca e al tau :)))))Dar nu e al tau,bo$$!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, CarolAlexandru a spus:

…..de la Petrom Brasov

……de la Lukoil.

De la cascada Balea asfaltul devine cam zgrunturos, dar practicabil.

Pe unele portiuni se mai gasesc bucati de piatra sparta din cauza lucrarilor. 

 

1546616693_WhatsAppImage2024-06-25at08_55.48(4).thumb.jpeg.a8cdcc6fa24e42704da9f2cf6bbbc964.jpeg110471055_WhatsAppImage2024-06-25at08_55_47.thumb.jpeg.e8f19a8187767e3c1dc1ff1f2fb3ef33.jpeg

 

 

 

Acu m-am prins….topicul este pt.publicitate mascata ….pt Petrom si Lukoil,indemn mascat sa beti  apa la Pet (avea SGR sau nu ?) si cafea ,dar nu se vede daca e dă firma sau de saracie,iar motocicleta nemtoaicei,acu daca e nemtoaica si nu Indianca,ca moto ala clasic e Royal Enfield,care e din India,aicea e niste suspiciuni ….iar cel mai grav defaimarea grava a alora de muncesc si trudesc din greu pe drumurile patriei si mai uita cate o piatra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 25.06.2024 la 9:28, CarolAlexandru a spus:

Salutare baieti,

Salutare, cam asa imi place si mie sa plec (devreme), indiferent de lungimea traseului.
Dimineata, e racoare, e liber si majoritatea zmeilor fac nanic.

Cel mai important e ca ai invartit rotile, bravo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, popp a spus:

Am si eu un topic de vanzare pentru o jacheta...nu vreti sa va certati si acolo, va rog?

facem win win … ??

eu am la vibratoare:-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 6/25/2024 at 5:25 PM, ALEX-Guzzista said:

Acu m-am prins….topicul este pt.publicitate mascata ….pt Petrom si Lukoil,indemn mascat sa beti  apa la Pet (avea SGR sau nu ?) si cafea ,dar nu se vede daca e dă firma sau de saracie,iar motocicleta nemtoaicei,acu daca e nemtoaica si nu Indianca,ca moto ala clasic e Royal Enfield,care e din India,aicea e niste suspiciuni ….iar cel mai grav defaimarea grava a alora de muncesc si trudesc din greu pe drumurile patriei si mai uita cate o piatra.

Of-topic: Respectiva este nemtoaica, Michi Münzberg, motocicleta este un Royal Enfield, 

image.thumb.png.054534d32faf14afe935bef9da11d3bc.png

Michi face un tur lung, singura, a trecut prin Buzau unde un cunoscut cu atelier moto a ajutat-o sa isi continue drumul. Subliniez ca am scris doar pentru a lamuri problema cu nemtoaica cu Royal...restul e can-can.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite așa moare un topic de succes, după o poza cu Michi și motocicleta ei... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Lup69 a spus:

Of-topic: Respectiva este nemtoaica, Michi Münzberg, motocicleta este un Royal Enfield, 

image.thumb.png.054534d32faf14afe935bef9da11d3bc.png

Michi face un tur lung, singura, a trecut prin Buzau unde un cunoscut cu atelier moto a ajutat-o sa isi continue drumul. Subliniez ca am scris doar pentru a lamuri problema cu nemtoaica cu Royal...restul e can-can.

 

 

Foarte tare, bravo ei. 

Motociclista in adevaratul sens al cuvantului, cu o moto nu prea dotata face o calatorie de poveste. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ia sa scoatem topicul din uitare.....

Am fost azi pe Transfagarasan..cucuvea de noapte cum sunt....la 6,30 ieseam din Curtea de Arges,alimentat moto full,alimentat burta cu doi covrigi calzi tare buni,pregatit spiritual sa ma vad cu domnu'Urs sau Dna Ursoaica...dar ..dezamagire totala....

Nu am vazut macar o gheara de urs,de unul intreg nici vorba.

La ora aia o placere sa urci pe TF,liber,ud pe jos,13-15 grade...dar nici urma de urs.

Nici astia nu se mai trezesc devreme sa iasa la cersit,nu ca le dadeam ceva,mancasem tot,dar macar asa de impresie ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, ALEX-Guzzista said:

Ia sa scoatem topicul din uitare.....

Am fost azi pe Transfagarasan..cucuvea de noapte cum sunt....la 6,30 ieseam din Curtea de Arges,alimentat moto full,alimentat burta cu doi covrigi calzi tare buni,pregatit spiritual sa ma vad cu domnu'Urs sau Dna Ursoaica...dar ..dezamagire totala....

Nu am vazut macar o gheara de urs,de unul intreg nici vorba.

La ora aia o placere sa urci pe TF,liber,ud pe jos,13-15 grade...dar nici urma de urs.

Nici astia nu se mai trezesc devreme sa iasa la cersit,nu ca le dadeam ceva,mancasem tot,dar macar asa de impresie ....

Pai ai uitat sa le zici familiei Ursu ca vii dimineata devreme ... In alta ordine de idei, cum mai e cu farul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Lup69 a spus:

Pai ai uitat sa le zici familiei Ursu ca vii dimineata devreme ... In alta ordine de idei, cum mai e cu farul?

 

Ramane becu asta,ca m-am plictisit de umblat la el,bate nici galben,nici alb,dar macar este regulamentar.

Cand am ajuns acasa am dat proiectoarele jos,ca vreau sa le pun pe crashbar,ori tot pe alea,ori altele,o sa studiez piata,majoritatea motoarelor intalnite ieri pe TF,aveau proiectoare si arata super.

Cam asa se vede noaptea doar farul.IMG_4355.thumb.JPG.ad154d85dcaca51460ca6eb6de7e80dc.JPG 

Si proiectoare+far3DAD4EC4-04A9-4316-B4A2-AA8D4F81201C.thumb.jpeg.d4a82232e5dd0efe087f8944be275d0f.jpeg

Acum 7 ore, ENEOS a spus:

Păi d-aia n-a văzut ursi, că nu luminează bine farul! :lol:

Mai bine ca nu i-am intalnit,sa stea la ei in padure.

Chiar ma gandeam,mergand cam singur pe drum,cum o fi sa faci TF-ul noaptea,pustiu....sa vezi rasaritul sus la Balea...

Acum 11 minute, ALEX-Guzzista a spus:

Cand am ajuns acasa am dat proiectoarele jos,ca vreau sa le pun pe crashbar......

Plus ca acolo unde erau puse,atingeau in suportul aripii la franari foarte puternice si dupa aia bateau prin pomi.

Editat de ALEX-Guzzista
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...