Sari la conținut

vacanta in Romania


Postări Recomandate

Salut baieti, sunt italian si vin in vacanta in Romania in iulie/august......(nu stiu cand, depinde de job...)
Voi merge in toata Romania (imi place foarte mult..) dar si in Bulgaria si Serbia.....
Am o Honda Africa Twin xrv 750 din 1991 cu 320.000 km dar tot merge foarte bine si nu vreau sa schimb bicicleta......
Va intreb motociclistii romani daca ma puteti ajuta in cazul in care motocicleta mea are vreo problema.......daca imi puteti lasa contactul sa va sun in cazul in care motocicleta mea are o problema.....
Multi transportatori romani calatoresc intre Italia si Romania pentru a transporta masini si motociclete, dar as dori un contact pentru a aranja transportul in Italia daca nu imi pot repara motocicleta in Romania..... ar fi si un numar de telefon al unui transportator care poate fi recuperat pentru mine in cazul in care am o problema in Romania...

Daca se poate, as dori numere de telefon ale persoanelor care vorbesc italiana sau putin engleza pentru ca nu cunosc limba romana, de fapt folosesc google-translate pentru a scrie pe acest forum...

Va multumesc tuturor anticipat si va doresc Sarbatori Fericite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca are km dati inainte ca sa faca impresie  😜

Cum sa apari in Ro cu asa multi km cand tot ce este adus de afara nu au mai mult de 50 k. 

Inseamna că biserica si piata unde mergea bunica erau mai departe decat de obicei   🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitări pentru inițiativa! 

În județul Neamț (zona Hanul Ancuței) te pot ajuta cu diferite lucrări la urgență (am inclusiv remorcă pentru moto). Sper să nu fie nevoie totuși, eventual când și dacă ai drum, te servesc cu o bere, cafea sau suc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu există să nu se poată repara.

Iar dacă totuși prin vreo minune, este imposibil, te ajut cu un contact când va fi nevoie. 

Drum bun! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, Lucian_M a spus:

Felicitări pentru inițiativa! 

În județul Neamț (zona Hanul Ancuței) te pot ajuta cu diferite lucrări la urgență (am inclusiv remorcă pentru moto). Sper să nu fie nevoie totuși, eventual când și dacă ai drum, te servesc cu o bere, cafea sau suc.

ok lucian imi poti da numarul tau de telefon pentru ca daca am probleme te sun....multumesc

Acum 13 ore, Motologistic a spus:

Nu există să nu se poată repara.

Iar dacă totuși prin vreo minune, este imposibil, te ajut cu un contact când va fi nevoie. 

Drum bun! 

ok multumesc, daca am probleme te sun.....

Acum 18 ore, LionEl a spus:

ok thanks  Cristi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai demult (acum 3-4 ani) mă tot întrecem prin Bulgaria cu o africana modelul vechi cu numere de Olanda (nu mai sunt sigur). S-a făcut că am trecut bacul împreună la Silistra. Pilotul olandez aprox 50 ani, pasager soția dansului din Mongolia. In fiecare an își luau liber 2 luni și vizitau familia din Mongolia de fiecare data pe alt traseu. In anul respectiv voiau să vadă cât mai mult din România. Africana avea 180.000 km. Nu era foarte arătoasă darergea bine. Îmi pare rău că nu am păstrat legătura.

@diabolikROMcel mai bine păstrează legătura aici. In caz că ai problema postezi aici locația și sunt sigur că cineva din zona te va ajuta. 

In iulie și până pe 15 august te pot ajuta in București.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok chucki....daca imi poti da numarul tau de telefon pentru ca daca am probleme te pot suna....si bineinteles imi pot publica pozitia pe acest forum....multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salut baieti s-a terminat vacanta in romania, mi-a mers bine Afrika, doar bateria m-a lasat in Petra namts...apoi am fost la carrefue si din intamplare am gasit o baterie pe care sa o adaptez....vacanta frumoasa, doar o problema de „trafic” dar mi-am imaginat asta... multumesc tuturor pentru disponibilitate...

IMG_20240807_095410.jpg

pe transalpin

IMG_20240808_112614.jpg

la intalnirea de la Transfagarasan cu o persoana de renume (mariti fotografia si veti intelege..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...