Sari la conținut

Pareri despre castile Agirus


Cbr1000
 Share

Postări Recomandate

Stiu ca este o casca ieftina si imi asum. Nu as dori sa fiu certat public😅. Sunt doar curios daca o are cineva si imi poate spune cat de ok este in materie de izolare fonica si pareri generale despre casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu am avut/am printre altele si casti MT care sunt tot asa mai accesibile ca pret. 

 

Diferentele sunt foarte mari dintre castile de buget si cele "consacrate" pe parte materiale folosite (buretii interiori ma refer) si izolare fonica. 

 

Un Schubert M1Pro care este open face e mai silentioasa decat o casca MT Flip-up. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 minutes ago, LionEl said:

Salut, eu am avut/am printre altele si casti MT care sunt tot asa mai accesibile ca pret. 

 

Diferentele sunt foarte mari dintre castile de buget si cele "consacrate" pe parte materiale folosite (buretii interiori ma refer) si izolare fonica. 

 

Un Schubert M1Pro care este open face e mai silentioasa decat o casca MT Flip-up. 

Da, am o casca shoei mai veche xr900 si am probat o casca de 100 de euro luata de pe XLMoto. Nu se compara, deloc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
La 12.07.2024 la 10:50, Cbr1000 a spus:

Stiu ca este o casca ieftina si imi asum. Nu as dori sa fiu certat public😅. Sunt doar curios daca o are cineva si imi poate spune cat de ok este in materie de izolare fonica si pareri generale despre casca.

Ce iti asumi? Ca ai gresit si numele, e Agrius nu Agirus.

Asta una.

A doua, iti asumi ca iti iei o mizerie de casca ieftina, sanse mari sa fie si fake, plastic + polistiren, si la o tranta sa iti busesti capatana. Iti asumi ca ai tai vor avea grija de tine, leguma, fiindca ai dat 300 lei pe o casca moto de toata jena? IA o casca de doamne ajuta, nu orice mizerie! Ca aia e prima cu care iei contactul cu solul, in caz de ceva....

Imi vine sa ma sui pe pereti, cand aud expresia asta cu IMI ASUM. De fapt e doar o forma de a spune ca esti ignorant si nu iti pasa de integritatea ta corporala. Gasesti casti de buget la hjc, scorpion, icon, bell, shark. O casca cinstita pleaca de la 700 lei. A se vedea ca nu am inclus nici MT, si alea mi se par niste coji de plastic, daca te uiti la ele cu un ochi critic. Nu iti zice nimeni sa dai 1000 euro pe o casca, dar nici maruntis.

Dar tu iti asumi :P

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, DesertEagle a spus:

 

Da, pentru ca alea de buget pe care le-ai enumerat nu sunt niste coji de plastic. Cu accent pe "mi se par", nu ca ar fi certificate ECE 22.06.

ai casti ok si la aia, in varianta mai de sus, spre 1000 lei pe acolo. Si unele s si ece 06. 

Hai sa fim seriosi, ca n-am inceput toti cu shoei,schubi, sau agv sau bla bla :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, DesertEagle a spus:

Da, sunt o gramada de casti ok, atata vreme cat respecta niste standarde. Nu e totul "marca". Ce era Scorpion acum 10 ani? O idee in capul unui chinez cel mult... :)

stii cum e, ce nu e facut in China acum? important e standardul de productie si controlul calitatii. De aia nu i o idee ok sa iei de la un brand chinezesc , direct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Adrian M. a spus:

stii cum e, ce nu e facut in China acum? important e standardul de productie si controlul calitatii. De aia nu i o idee ok sa iei de la un brand chinezesc , direct.

Dpmdv,mai bine o casca de firma sh decat o pocnitoare d-asta noua. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17 hours ago, Adrian M. said:

Ce iti asumi? Ca ai gresit si numele, e Agrius nu Agirus.

Asta una.

A doua, iti asumi ca iti iei o mizerie de casca ieftina, sanse mari sa fie si fake, plastic + polistiren, si la o tranta sa iti busesti capatana. Iti asumi ca ai tai vor avea grija de tine, leguma, fiindca ai dat 300 lei pe o casca moto de toata jena? IA o casca de doamne ajuta, nu orice mizerie! Ca aia e prima cu care iei contactul cu solul, in caz de ceva....

Imi vine sa ma sui pe pereti, cand aud expresia asta cu IMI ASUM. De fapt e doar o forma de a spune ca esti ignorant si nu iti pasa de integritatea ta corporala. Gasesti casti de buget la hjc, scorpion, icon, bell, shark. O casca cinstita pleaca de la 700 lei. A se vedea ca nu am inclus nici MT, si alea mi se par niste coji de plastic, daca te uiti la ele cu un ochi critic. Nu iti zice nimeni sa dai 1000 euro pe o casca, dar nici maruntis.

Dar tu iti asumi :P

 

Imi asum intrebarea. Nu am specificat nicaieri ca am si vumparat o, din acest motiv am si pus intrebarea pe forum. Inainte sa te isterizezi, poate ar trebui sa citesti mai vu simt de raspundere, mai ales ca am specificat ca n am intentia de a fi certat de vreun strain. Asa ca daca ai fi putut sa raspunzi cu bun simt, ti as fi multumit, unii cautati doar sa va descarcati frustrarile pe niste straini, pe internet.

 

P.S. Urca te pe pereti Spiderman si lasa-ne

13 hours ago, Kristian said:

Dpmdv,mai bine o casca de firma sh decat o pocnitoare d-asta noua. :)

Stiu, mi am luat un Nexx X.3r. Dar si asta mi se pare o pocnitoare sincer. Sper doar sa mi se para

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Cbr1000 a spus:

...

 

P.S. Urca te pe pereti Spiderman si lasa-ne

Stiu, mi am luat un Nexx X.3r. Dar si asta mi se pare o pocnitoare sincer. Sper doar sa mi se para

Sa nu constati asta cu ocazia unui eveniment rutier,ar fi pacat. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 minutes ago, Kristian said:

Sa nu constati asta cu ocazia unui eveniment rutier,ar fi pacat. :)

A fost ceva bănuți , vreo 2000 de lei. Plus ca Tata Flo ii face reclama de ceva timp, dar materiale nu par foarte solide si închegate, iar izolarea fonica e cam de cacao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...