Sari la conținut

R1250GS Adv. 2024


Postări Recomandate

Acum 1 oră, Djenavar a spus:

Sunt niste motoare/motociclete, pui benzina, dai contac si Vruuum, Vruumm. 

Vruuuum, vruuumm - de fapt țâc țâc ca mașina de cusut - spre service! 😈

Dacă nu s-a stricat sigur are vreo 2 recall-uri. :crack:

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 7 minute, ENEOS a spus:

Vruuuum, vruuumm - de fapt țâc țâc ca mașina de cusut - spre service! 😈

Dacă nu s-a stricat sigur are vreo 2 recall-uri. :crack:

Asa o fi dar tic, tàk  nu face, Sigur face Vruuummmmm,Vruuummmm😁💯

Chiar acum, Djenavar a spus:

Asa o fi dar tic, tàk  nu face, Sigur face Vruuummmmm,Vruuummmm😁💯

Asta cu servisul, stricacioase, daca o iei pe aceste prinvipiu, nici nu te insori, ,,ca e curve toate,,😀😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, ENEOS a spus:

Vruuuum, vruuumm - de fapt țâc țâc ca mașina de cusut - spre service! 😈

Dacă nu s-a stricat sigur are vreo 2 recall-uri. :crack:

Te rog fara jigniri, recalluri au BMW-urile, restul se strica 🤣🤣🤣

Acum 29 minute, Djenavar a spus:

 

Asta cu servisul, stricacioase, daca o iei pe aceste prinvipiu, nici nu te insori, ,,ca e curve toate,,😀😀

 

Depinde pentru ce o iei, pentru ture lungi și foarte lungi atunci contează să nu fie stricăcioase, daca o iei pentru ture de 1 zi, oraș, etc atunci orice mobra e buna. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

25 minutes ago, LionEl said:

pentru ture lungi și foarte lungi atunci contează să nu fie stricăcioase

Mai exista astfel de mobre, care sa se strice in masa la ture lungi? Anul asta am vazut sute, daca nu chiar mii de straini veniti pe-aici, pe la noi, cu tot felul de mobre si nu era niciunul pe marginea drumului cu ea stricata. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Radu Andrei Gabriel a spus:

Anul asta am vazut sute, daca nu chiar mii de straini veniti pe-aici, pe la noi, cu tot felul de mobre si nu era niciunul pe marginea drumului cu ea stricata. 

Ăia cu ele stricate sunt destui pe diverse grupuri, pe bucifeis, telegram etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, ENEOS a spus:

Ăia cu ele stricate sunt destui pe diverse grupuri, pe bucifeis, telegram etc.

Bine,bine, ne.ai convins, da linkul si adresa marcii care nu s3 strica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Radu Andrei Gabriel ai mentionat cateva chestii pe care mai greu le observi daca nu ai incercat cateva motoare la viata ta.

Poti sa imi spui, te rog, cu ce te-ai mai dat pana la GSA si cum de te-ai oprit la el si nu la altceva gen RT, Multi, KTM SAS, etc.?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17 minutes ago, gmc said:

Poti sa imi spui, te rog, cu ce te-ai mai dat pana la GSA si cum de te-ai oprit la el si nu la altceva gen RT, Multi, KTM SAS, etc.?

Platforma de la RT o stiam, un prieten are asa ceva si a facut vreo 100k km cu ea fara probleme. Dar pentru ca-mi doream ceva gen naked dpdv vizual, cu cat mai putin carenaj, si pentru ca oricum mai merg la pescuit cu mobra sau o mai iau pe un forestier usor am preferat GS. Probabil ca daca aveam prieteni cu alte mobre, mobre pe care sa le stiu, puteam sa aleg si altceva,

 

Am mai citit si pe forumurile de-afara una-alta, acolo nu prea intalnesti hateri sau fanboys la adresa unei marci sau a alteia, in general informatiile sunt neutre (si de obicei doar de la posesori).

 

Nu cred ca as fi dat gres cu niciuna dintre mobrele mentionate de tine.

 

 

 

3 hours ago, Contabil said:

sa-ti aduca numai zimbete mobra!

Multumesc mult! :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Radu Andrei Gabriel Haloeu da ce-i facu Bobitza?? :D :D :D 

Cu epitetele esti mare maestru, aluzia cu sexu si Sosoaca m-a dat pe spate trebuie sa recunosc...si uite asa printre rasete mi-ai adus aminte de niste prieteni, cunostinte defapt, care si-au luat o mica/mare teapa cu GSA-ul. Aia si multi altii ii gasesti pe olx cu motoarele de 1-2 ani si cateva mii sau zeci de mii de km, scoase la vanzare. 

Motivul este multiplu:

1. aveau in gasca un capcaun, deobicei 40+ divortat si cu copii la facultate, care poate a mai si bagat o tunisie sau algerie (cu motoru dus in duba evident) si care le-a dat si lor sentimentu ca daca isi iau si ei GSA, poate poate o sa simta si ei viata de capcaun. 

2. au vazut ei pe net, ca GSA-ul poate face turu lumii, chiar daca ei merg 200km pe tura pe luna, sa ai motor care te duce in juru lumii, e tata mandrie la terasa

3. n-au stiut ce sa isi cumpere, si i-au fraierit vanzatorii...ca de, GSA e tata lor. 

 

Acuma io nu stiu din care categorie faci parte, sa-ti cumperi o motocicleta pe care o consideri "urata porc", sa-mi bag ceva daca inteleg. Poate is io mai batut in cap, inteleg daca ai 2000 de coco si vrei maine un motor, iei ce gasesti chiar daca e un gremlin...dar cand dai 25-26k pe e chestie pe care o consideri din start urata porc...e ca si cum ai alege-o pe Sosoaca dintr-o multime de bunaciuni, doar pe considerntu ca-i cea mai celebra dintre toate. 

 

As mai continua un pic, faza cu protectia la vant, telelever, viteza in curbe, quickshifter etc. dar nu mai am vreme si cumva is First World Problem, daca nu stiai cum e quickshifteru de pe Ducati de ex. (e cu 5-10k mai scumpa) nu-ti bateai joc de asta de la BMW. Btw, sa vezi ce fain e cu Multistrada de 30+k Euro fara telesop in ghidon, cand te prind niste denivelari in curbe, alea pe care cu GSA-ul treci ca cutitu prin svaitzer. 

 

Mno, baga mare...eu de ex. am luat-o pe a mea mai pe nevoi, GS Rallye

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 29.08.2024 la 17:36, Kristian a spus:

XT,cumva?

Nu. Amandoua (amandoi (?!)  - sau cum palaria mea e corect) Forester de pana acum au fost non-turbo.

De diferenta mi-am luat bicle, mobre, etc...

Editat de popp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...