Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne-fereste, ce hal de manea l-au facut... e bun pt adi minunea

http://luxurylaunches.com/transport/lauge-jensen-24-carat-gold-plated-chopper.php

 

Uite asta-i pt Minunatu Adita, are si diamante si valoare, bine nu e sportster.Nu e de la americani, e danez.

 

Mie mi-a placut mult ce a facut rusul, dar cum gustul omului nu-l poti schimba decat intr-un singur fel, mai bine ma abtin.

E ceva diferit, elegant, original, cu personalitate.Majoritatea sportsterelor modificate sunt copiate unu dupa altul.Cred ca sunt maxim 3 matrite (tipate) in totalitate.

 

Salutari

post-14735-0-22100900-1410810316_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

 

Un sporster care mi-a placut la Faaker anul asta. Chiar mi-a placut combinatia de culori - post-25613-0-59421100-1410815160_thumb.jpg Nu e modificat dar mie personal mi-a placut mult desi am vazut o grama de jucarii. Cel mai mult clar asta - post-25613-0-45824500-1410815208_thumb.jpg mi-a placut.

Dar asa cum zice povestea: "fiecare cu ce il doare"

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde stii tu ca ce-ti place tie e bine? faci bine ca te abtii....

 

aceleasi salutari!

Tie ce nu-ti place la el, poti argumenta?

Cu manelele nici eu nu ma impac, dar comentul tau trebuie dezvoltat, prin cuvinte...."exprimeaza-te" mai clar.Fa-mi o compunere, poate o sa fiu de acord cu tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa spun tot ce am de spus cred ca ar trebui sa scriu pagini intregi. printr-o compunere nu fac decat sa-mi fragmentez gandurile.

 

o sa incerc in cateva cuvinte sa spun foarte putin din ce simt....

eu toata vara calaresc motorul dezbracat. am pe mine doar blugi si bocanci. si bineinteles, braincap. asta pentru ca nu ma lasa legea sa conduc fara casca, cum mi-ar placea mie cel mai mult. nu-mi pasa ca nu e safe, eu mi-am luat riscul... ma enerveaza la culme sa pun casca full face sau flip, ma simt de parca ma inchide cineva intr-o lume cu mai putin aer, zgomot, mirosuri. cand ma apropii de oras, opresc si iau ceva de prin coburi pe mine ca sa nu se uite lumea ca la urs sau sa-mi gaseasca politia motiv sa ma opreasca.

am ape hanger. merg cat de tare se poate pana ca vantul sa nu fie deranjant, 140-150. ma simt bine la 100-120.

pentru mine, a fi biker presupune in primul rand sa fii cool. daca cuiva i se pare cool sa stea pe un motor blink-blink/carenat/vopsit cameleon, etc, etc, e treaba lui.

motorul rusului de mai sus, cere o casca schuberth sau beethoven (nu ma prea pricep la casti), un costum moto armani/dolce gabanna sau ceva same sheet , si un teanc de carduri gold member.

cu atat mai mult, este un harley, un motor care de la cel mai mic surub pana la feeling inseamna cu totul si cu totul altceva decat cum l-a impopotonat rusnacul.

du-te la reprezentanta, sau imprumuta de la cineva un harley( preferabil dyna/softail), da-te cu el macar 100 km si pe urma o sa incepi sa intelegi despre ce e vorba. daca deja ai facut-o si nu ai simtit nimic, chopperul nu e de tine, poti sa incerci naked, vitezane sau ktm, poate ti se potrivesc.

 

eu am avut sportster si acum softail. daca n-aveam harley, aveam japoneza, dar tot copie dupa harley. nu am condus in viata mea decat motocicletele mele si inca 2 japoneze, tot choppere. nu am nici cea mai mica curiozitate sa incalec alte stiluri, nici macar touringuri gen electra glide.

mi-am cumparat chopperele fara sa incalec de proba vitezane sau naked pentru ca atunci cand am vrut motocicleta, eu am stiut ce vreau.

de altfel, am avut chopper inainte sa am chiar si permis A.

 

deci....nu-mi place ce a facut rusul. asta mi-e gustul.

;)

Editat de -geronimo-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa spun tot ce am de spus cred ca ar trebui sa scriu pagini intregi. printr-o compunere nu fac decat sa-mi fragmentez gandurile.

 

o sa incerc in cateva cuvinte sa spun foarte putin din ce simt....

eu toata vara calaresc motorul dezbracat. am pe mine doar blugi si bocanci. si bineinteles, braincap. asta pentru ca nu ma lasa legea sa conduc fara casca, cum mi-ar placea mie cel mai mult. nu-mi pasa ca nu e safe, eu mi-am luat riscul... ma enerveaza la culme sa pun casca full face sau flip, ma simt de parca ma inchide cineva intr-o lume cu mai putin aer, zgomot, mirosuri. cand ma apropii de oras, opresc si iau ceva de prin coburi pe mine ca sa nu se uite lumea ca la urs sau sa-mi gaseasca politia motiv sa ma opreasca.

am ape hanger. merg cat de tare se poate pana ca vantul sa nu fie deranjant, 140-150. ma simt bine la 100-120.

pentru mine, a fi biker presupune in primul rand sa fii cool. daca cuiva i se pare cool sa stea pe un motor blink-blink/carenat/vopsit cameleon, etc, etc, e treaba lui.

motorul rusului de mai sus, cere o casca schuberth sau beethoven (nu ma prea pricep la casti), un costum moto armani/dolce gabanna sau ceva same sheet , si un teanc de carduri gold member.

cu atat mai mult, este un harley, un motor care de la cel mai mic surub pana la feeling inseamna cu totul si cu totul altceva decat cum l-a impopotonat rusnacul.

du-te la reprezentanta, sau imprumuta de la cineva un harley( preferabil dyna/softail), da-te cu el macar 100 km si pe urma o sa incepi sa intelegi despre ce e vorba. daca deja ai facut-o si nu ai simtit nimic, chopperul nu e de tine, poti sa incerci naked, vitezane sau ktm, poate ti se potrivesc.

 

eu am avut sportster si acum softail. daca n-aveam harley, aveam japoneza, dar tot copie dupa harley. nu am condus in viata mea decat motocicletele mele si inca 2 japoneze, tot choppere. nu am nici cea mai mica curiozitate sa incalec alte stiluri, nici macar touringuri gen electra glide.

mi-am cumparat chopperele fara sa incalec de proba vitezane sau naked pentru ca atunci cand am vrut motocicleta, eu am stiut ce vreau.

de altfel, am avut chopper inainte sa am chiar si permis A.

 

deci....nu-mi place ce a facut rusul. asta mi-e gustul.

;)

 

Ce treaba are istoricul vietii tale, (care nu cred ca intereseaza pe nimeni, cu atat mai putin ce simti tu, nu e un support group de impartasire a sentimentelor), cu argumentarea succinta a ce nu iti place la motoreta rusului? Nu are zorzoane, nimic nu sclipeste, sunt curioasa ce a dus la concluzia ta de "manea". Din ce am citit mai sus, "deci..."-ul tau nu are niciun temei logic. Ca sa fiu inteleasa mai bine, o argumentare care insoteste o ipoteza(a ta e: "ce hal de manea l-au facut...") se incepe cu: Nu imi place: .... , deoarece: .....

PS. Punctele trebuie completate folosind cuvinte care au legatura cu subiectul in cauza, adica motoreta rusului, nu cu ce casca prevezi tu ca se potriveste sau ce ai facut azi noapte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi alex de ce nu scriu eu niciodata la sectiunea asta? vezi acum??? sper ca te-ai lamurit....

 

@ loryssa:

nici nu ma astept sa intelegi ceva din ce-am scris, tu nu stii clarnici cine esti tu. nu stii nici daca esti barbat sau femeie. dupa nume si semnatura spui ca esti femeie. in alta postare vorbesti despre tine la masculin. Iata:

 

 

In Topic: MOTO MORINI by anarchy custom

23 December 2013 - 12:07 AM

aisha, on 22 Dec 2013 - 18:59, said:snapback.png

ca de obicei .certuri ..si eu si mihai ne-am ales cu suspend 1 luna :))

.....sper ca voi doi sa nu va certati, va sta asa de bine impreuna :whip: ...., tu si mihai...

 



On topic.Nu ai avut utilaj de indoit teava sau ai vrut sa prinzi tevile cadrului in unghi?Garantezi ca rezista sudura?

Furtunul de benzina, acelasi furtun il vad si la ulei, crezi ca rezista la presiunea uleiului, adica e pt asa ceva sau e doar de design, fara sa fiu rautacios, pare furtun de la instalatiile de tras apa la toaleta, sper ca numai pare.

Cu filtru ala de benzina(cred ca e de sticla) nu-s convins cat e de bun si sper sa-si faca treaba, la mine nu a functionat.

P.S.In rest toate bune si spor in ce faci....

 

................................................................................

 

@loryssa: cu siguranta esti barbat. mai mult de atat: ESTI CLONA, vorbesti cam mult pt un incepator. toti am fost incepatori aici, stim ca eram putin mai timizi la inceput. n-arre rost sa negi, ca negi evidenta.

folosind un nickname de femeie astepti sa fii mai putin cotracarat in argumente, pe principiul ca femeile mai gresesc in ale motociclismului, oricum suntem multumiti ca reusesc (in parte) sa ne inteleaga.

 

deci, @loryssa : esti o clona a unui barbat care se ascunde dupa un nickname de femeie.

 

in 3 puncte esti las:

1. nu stiu cine esti, nu te-ai prezentat, nu sunt poze cu tine, nu stiu ce motor ai, esti un fel de 9fingers

2. esti si clona, ceea ce e de ras. se scuza asta doar daca ai facut alt cont pt ca ai fost suspendat in urma vreunui show, ceea ce e ff ok, dar da de inteles cine esti, altfel esti las.

3. esti un barbat care se ascunde dupa un nume de femeie

 

eu fata de tine: ma prezint, stii ce motor am, cum ma imbrac, ca sunt barbat, ai si poze cu mine prin forum. nu sunt clona, daca eram va anuntam eu cumva cine sunt, ca sa stiti cu cine vorbiti, tocmai sa nu par las, sa rada cineva de mine.

 

si atunci cum te astepti tu sa intelegi ce spun eu, care sunt diametral opus fata de tine, mai semi-barbate? normal ca nu pricepi nimic si te uiti ca curca-n lemne la ce scriu, ba mai mult, ti se pare ca motorul rusului NU are zorzoane si NU sclipeste.

si nu ti se pare ca rusul si-a batut joc de un motor cu suflet ca si cum l-ar fi imbracat pe Clint Eastwood cu tricou armani si curea D&G. pai daca asemenea argumentatie tie ti se pare ca e nimic, du-te cu vaya con dios, ce pot sa-ti spun....

eu am discutat initial cu catas, care nu e un las de 2 lei kilu (cele 3 puncte de mai sus la el nu se aplica). m-a intrebat politicos de ce cred eu altfel decat el, eu i-am explicat si gata. ca intelege sau nu, nu mai e probl mea. el ramane cu parerea lui, eu cu a mea. dar sa spuna ca eu de fapt nu am argumentat, m-as indoi, n-as crede. dar cu catas, se paote discuta ca de la om la om, pt ca nu-l simt las. pur si simplu e altfel decat mine, si e bine ca e asa. dar nu e un las.

deci daca vrei sa stam de vorba, nu ma cobora tu pe mine la nivelul tau, ci urca-te tu la al meu. primul pas ar fi sa nu mai minti ca esti femeie. nu-ti fie frica, n-o sa ti se intample nimic iti sta rau, te faci de ras si e pacat de faptul ca ai ceva intre picioare. pai daca nici macar tu nu apreciezi ce ai intre picioare, de ce ar aprecia o femeie???

mai e o fata cu chopper pe aici, cria. ea si fara coai.e, are mai multe ca tine. e bine asa, iti place?

 

eu am incheiat....plm...

incep sa-l inteleg pe shobolanul ca injura in dreapta si-n stanga pe aici.. e firesc sa te enervezi cand tu vii la o intrecere (de idei) cinstit, si altul joaca la modul asta....

Editat de -geronimo-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi alex de ce nu scriu eu niciodata la sectiunea asta? vezi acum??? sper ca te-ai lamurit....

 

@ loryssa:

nici nu ma astept sa intelegi ceva din ce-am scris, tu nu stii clarnici cine esti tu. nu stii nici daca esti barbat sau femeie. dupa nume si semnatura spui ca esti femeie. in alta postare vorbesti despre tine la masculin. Iata:

 

 

In Topic: MOTO MORINI by anarchy custom

23 December 2013 - 12:07 AM

aisha, on 22 Dec 2013 - 18:59, said:snapback.png

.....sper ca voi doi sa nu va certati, va sta asa de bine impreuna :whip: ...., tu si mihai...

 

 

On topic.Nu ai avut utilaj de indoit teava sau ai vrut sa prinzi tevile cadrului in unghi?Garantezi ca rezista sudura?

Furtunul de benzina, acelasi furtun il vad si la ulei, crezi ca rezista la presiunea uleiului, adica e pt asa ceva sau e doar de design, fara sa fiu rautacios, pare furtun de la instalatiile de tras apa la toaleta, sper ca numai pare.

Cu filtru ala de benzina(cred ca e de sticla) nu-s convins cat e de bun si sper sa-si faca treaba, la mine nu a functionat.

P.S.In rest toate bune si spor in ce faci....

 

................................................................................

 

@loryssa: cu siguranta esti barbat. mai mult de atat: ESTI CLONA, vorbesti cam mult pt un incepator. toti am fost incepatori aici, stim ca eram putin mai timizi la inceput. n-arre rost sa negi, ca negi evidenta.

folosind un nickname de femeie astepti sa fii mai putin cotracarat in argumente, pe principiul ca femeile mai gresesc in ale motociclismului, oricum suntem multumiti ca reusesc (in parte) sa ne inteleaga.

 

deci, @loryssa : esti o clona a unui barbat care se ascunde dupa un nickname de femeie.

 

in 3 puncte esti las:

1. nu stiu cine esti, nu te-ai prezentat, nu sunt poze cu tine, nu stiu ce motor ai, esti un fel de 9fingers

2. esti si clona, ceea ce e de ras. se scuza asta doar daca ai facut alt cont pt ca ai fost suspendat in urma vreunui show, ceea ce e ff ok, dar da de inteles cine esti, altfel esti las.

3. esti un barbat care se ascunde dupa un nume de femeie

 

eu fata de tine: ma prezint, stii ce motor am, cum ma imbrac, ca sunt barbat, ai si poze cu mine prin forum. nu sunt clona, daca eram va anuntam eu cumva cine sunt, ca sa stiti cu cine vorbiti, tocmai sa nu par las, sa rada cineva de mine.

 

si atunci cum te astepti tu sa intelegi ce spun eu, care sunt diametral opus fata de tine, mai semi-barbate? normal ca nu pricepi nimic si te uiti ca curca-n lemne la ce scriu, ba mai mult, ti se pare ca motorul rusului NU are zorzoane si NU sclipeste.

si nu ti se pare ca rusul si-a batut joc de un motor cu suflet ca si cum l-ar fi imbracat pe Clint Eastwood cu tricou armani si curea D&G. pai daca asemenea argumentatie tie ti se pare ca e nimic, du-te cu vaya con dios, ce pot sa-ti spun....

eu am discutat initial cu catas, care nu e un las de 2 lei kilu (cele 3 puncte de mai sus la el nu se aplica). m-a intrebat politicos de ce cred eu altfel decat el, eu i-am explicat si gata. ca intelege sau nu, nu mai e probl mea. el ramane cu parerea lui, eu cu a mea. dar sa spuna ca eu de fapt nu am argumentat, m-as indoi, n-as crede. dar cu catas, se paote discuta ca de la om la om, pt ca nu-l simt las. pur si simplu e altfel decat mine, si e bine ca e asa. dar nu e un las.

deci daca vrei sa stam de vorba, nu ma cobora tu pe mine la nivelul tau, ci urca-te tu la al meu. primul pas ar fi sa nu mai minti ca esti femeie. nu-ti fie frica, n-o sa ti se intample nimic iti sta rau, te faci de ras si e pacat de faptul ca ai ceva intre picioare. pai daca nici macar tu nu apreciezi ce ai intre picioare, de ce ar aprecia o femeie???

mai e o fata cu chopper pe aici, cria. ea si fara coai.e, are mai multe ca tine. e bine asa, iti place?

 

eu am incheiat....plm...

incep sa-l inteleg pe shobolanul ca injura in dreapta si-n stanga pe aici.. e firesc sa te enervezi cand tu vii la o intrecere (de idei) cinstit, si altul joaca la modul asta....

Eu asteptam mai multe argumente, pareri , o viziune a ta, in ce priveste "uratenia" motorului customizat de rus.

Nu e un motor de facut cumparaturi de la piata, sa-i pui si doua genti laterale sa incapa sacusorii de cartofi, nu e de dus la servici sa-ti legi laptopul pe shaua din spate, e un motor customizat pt show. E un design deosebit fata de majoritatea sportsterelor vazute de mine.Care mie mi s-au parut copiate unul dupa altul, asa cum dupa parerea unora japonezii copiaza HD, numai ca adevarul e undeva la mijloc, toti se copiaza intre ei.

Mie unul, singurul lucru care nu-mi place la sportsterul rusului , e aripa fata, in schimb compenseaza frumos, spitajul si furca, deosebita ca imagine, de functionarea ei, nu pot spune nimic, pt ca nu stiu si nu-mi pot face o idee.

 

Partea a II-a.

Loryssa, e fata, e prietena mea, ea a gasit sportsterul rusului si mi l-a aratat, eu am fost ala care l-am postat de pe contul meu.

Am postat de pe contul ei cand am fost banat, de la o rafuiala cu alde aicha si cu shobolanu, doi pionieri ai revolutiei HD in Romania, fara ei HD, nu ar fi fost nimic.

E un motor , de fapt o motoreta, pt dezmembrari, aprilia classic 125, e al ei, i-a cedat de doua ori pompa de ului si s-a terminat cu pistonul si cilindrul.

Fac pariu cu tine, pe cat vrei tu, ca nu cunosti atata mecanica in ale motoretelor, cat stie ea, ea fiind partenerul meu de incredere cand ma apuc de cate o motoreta.....

Ea nu are nimic cu tine, binenteles nici pt tine, nu o intereseaza, daca esti cool ca nu vrei sa porti casca, o interesa doar o parere despre motor, cand i-ai povestit tu drama vietii tale, posibil de aia a reactionat asa.

 

Daca o sa vrea sa-ti dea contul de facebuk, o sa te convingi de adevarul care ti l-am expus pe aici.

Nu acuza, fara sa te informezi macar un pic inainte, faci confuzii mari si tragi concluzii eronate.

 

PS.Nu stiu cat ai inteles din ce ti-am scris, nu vreau sa te fac sa-ti placa sportsterul customizat de rus, doar ramai la subiect si discuta expres despre o posibila parere, a ta, dar bazata pe ceva concret.

Ex:Nu-mi place pt ca.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

 

Barbati, baieti si fete sau femei, va rog frumos sa nu va certati fara rost sau fara sa fie constructiv. Cat de cat sa ramanem ON TOPIC, si daca e ceva personal va recomand sa o faceti pe PM.

 

Sa vin si eu cu o parere personala:

- motorul (sporsterul ruslui) ca idee e pentru showroom sau mai pe romaneste pentru "vitrina" clar no sa mearga omul cu el mii de km, e pentru cei care vor fel si fel de bijuterii pe 2 roti ca sa-si afiseze statutul social, ceea ce personal mi se pare GRANDOMANIE....etc Bine ca nu suntem toti la fel ca am fii plictisitori rau....

- fiecare face si se da cu ce ii place, eu chiar n-am nimic personal cu cei care se dau pe HD (m-am dat pe cateva si eu si nu m-am dat 5-10km, m-am dat mai mult ca sa vad cum e), japoneze, europene..etc atata timp cat nu argumenteaza de ce ii place parerea lui valoreaza prea putin.

- din punctul meu de vedere persoana care se considera motociclist trebuie sa aiba ceva KM sub fundulet, macar cateva zeci de mii de km pe fiecare motor care il detine.

- am fost de curand la Faaker (3 - 7 Septembrie) 50% din motoare erau aduse in duba sau pe remorca si acolo bagau ture in jurul lacului zi si noapte, in plus nu conta ce e aia ploaie, zi, noapte...etc iar 70% din motoare erau HD de tot felul, dar erau si multe alte feluri de motociclete, chiar si electrice am vazut. Personal mi s-a parut banal ca au venit cu motorul in duba sau in remorca, eu personal am facut o tura de peste 3000km, din care cam 2500km cu brain cap si inca n-am crapat dar a fost o experienta unica si o recomand tuturor.

In fine nu mai are rost sa ma laud excesiv cu asta asa ca imi cer scuze de partea de off topic!

 

Respectul reciproc conteaza foarte mult, iar discutiile in contradictoriu nu au sens daca nu sunt argumentate si neintemeiate, iar cu aceasta ocazie va rog sa va copletati profilul asa cum trebuie.

Cu stima Dan!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ catas & prietena:

e...asa mai vii/veniti de acasa. foarte frumos, imi pare bine de cunostinta. e un prim pas.

DAR...

in primul rand. de ce vorbeste prietena ta in locul tau? ca sa fii pus in situatia sa te justifici? ca sa fiu eu pus in situatia de a o lua cam tare apoi sa-mi cer scuze? imi pare rau, dar tu esti de vina. nevasta-mea nu vorbeste un locul meu aici. plm... aici mai injuram mai vorbim murdar... in fine.

in al doilea rand, nu ti-am povestit drama vietii mele, ci bucuria vietii mele.

 

ok, the last shoot:

pentru mine harley-ul ingemaneaza/intruchipeaza 2 modele principale de unde deriva toate celelalte:

 

1. armasarul : fxst, wideglide, breakout tot felul de softailuri ceva mai putin masive. pui ape hanger si iese armasar.

2. taurul: fatboy, softail deluxe, heritage, ceva touringuri necarenate ca rod king, sau chiar carenate, pt ca le poti face tauri , ex : streetglide. + tot felul de softailuri ceva mai masive.

 

(exclud cateva modelele touring care sunt pt ture de +10000km, sau v road cu care harley a facut compromis. trebuie si bani, asta este.)

sportsterele sunt super platforme de plecare, dar deosebit de agile pt oras.

 

deci ai de ales intre armasar si taur. indiferent ce alegi e ff tare. ff masculin, ff multe coai.e. cine calareste armasar si taur? cowboy-ul la rodeo si westmanul stapanul preeriei. deci cand vrei harley/chopper japonez, cam te visezi cowboy la rodeo sau westman,cu tot ce inseamna el, cu tot mesajul lui old shatterhand sau clin eastwood adica cinste , indemanare in lupta, onoare, duritate, crutarea dusmanilor, intelepciune, forta, respect, etc, etc, plm .....ar trebui sa le stii f bine, ca de-aia o arzi pe sectiunea chopper. nu stau sa-ti fac apologia conceptului de westman. citeste pe carl may, pe walter scott, marii clasici, luat la comun si redus matematic, reiese aceeasi idee, acelasi personaj masculin cu aceleasi trasaturi.

westmanul, calaretul, cavalerul teuton, corsarul, justitiarul singuratic. dar trebuie sa citesti tu singur.

 

coburii nu-i ai sa bagi cartofii de la piata, sunt coburii plini cu merinde si munitie ale westmanilor de la mijlocul sec trecut care cutreierau preeria in lung si-n lat, care dormeau inveliti in paturi la un foc molcom, pe cale sa se stinga. sunt coburii unde ai si cojocul sa te fereasca de frig in cazul cand te prinde toamna prin muntii stancosi, in timp ce tu te duci sa iei urma cirezilor de bizoni in migratia lor. sunt aceiasi coburi unde indesi si pieile de biberi cumparate de la indieni in schimbul catorva pistoale si 2 butoaie de whiskey, piei pe care sa le vinzi la El Paso, spre a face rost de bani sa-ti continui viata, nu bogata, dar libera. intre timp mai vanezi si cate un urs grizzly sa-ti faci colier cu ghearele lui...

esti westman....intelegi catas?

pai in plm, mai catas, dupa ce le faci pe toate astea, vanezi, tragi cu pusca, dormi la foc, vinzi pistoale pe nuggeti, cam ce face un westman, deci dupa ce le faci pe toate astea te urci in maserati? ca aia a facut rusul. maserati.

ai pomenit tu westman/cowboy/cavaler teuton in maserati?

mie nu-mi place pt ca eu n-am vazut cowboy/cavaler medieval in maserati in cartile pe care le-am citit/filmelle copilariei mele si a atator milioane de posesori harley/ chopper-japo.

apropos,

ai pomenit tu cowboy japonez? deci e clar ca japonezul il copiaza pe american.

cand o vrea americanul sa faca hayabusa (samuraiul japonez), atunci o sa fiu primul care recunoaste asta.

 

mie nu-mi pace ca motorul rusului miroase rau a maserati, mercedes e class, etc. nu e rau maserati. sa fi transpus rusul ideea asta la o motocicleta de fuga era mai ok, dar e ceva ce n-are treaba cu ce apreciez eu la motoarele chopper, in primul rand harley, apoi, indian, apoi japonezele chopper.

asta e parerea mea, ca-mi ceri sa explic.

 

 

 

 

e mult de vorbit... doar pentru ultima fraza e nevoie de tot ce am scris mai sus ca sa incerc sa te fac sa intelegi de ce nu-mi place.

e parere personala. am si repetat asta.

 

 

acum spune tu motivele pt care iti place motorul rusului. macar argumenteaza tot ca mine, ca si randuri scrise.

as aprecia.

multumesc anticipat pt argumentele pe care le vei aduce in favoarea motorului rusului. astept!!!


» Post actualizat in 16 Sep 2014 13:22

Ahoi!

 

Cu stima Dan!

 

Ahoi!

 

dupa cum vezi, nu ma cert, ci argumentez. si argumentez cum cred eu. pana la urma aici sunt pe sectiunea chopper intr-un topic despre harley si discut despre harley.

dar nici macar aici nu mai am voie sa vorbesc cum cred eu despre motocicleta pe care o calaresc???

dupa cum observi eu incerc sa-i explic cuiva care nu are harley ce inseamna harley pt mine, posibil/sau nu si pt el intr-un viitor. dar eu am harley. deci stiu ce este harley.

cand voi dori sa stiu cum e pe chopper-japo o sa ma vezi pe topicuri despre chopper-japo. cred ca asta se intampla cu catas. deocamdata el e cowboy japonez. de-aia nu intelege ce bulibaseala a facut rusul. oricum, catas a facut primul pas: e cowboy. chiar daca japonez, ii miroase a preerie. de-aia incerc sa-i explic, poate-l bag in harley, m-as bucura. de ce? ca e ata de misto sa calaresti harley, sa fii cowboy, incat doresc tuturor asta nu o tin ptr mine.

deci, ca moderator, sunt convins ca vezi ff corect aceasta problema.

 

off-topic:

aici e topic despre harley.

in primul rand, aici ne mandrim cu motoarele harley!

am zis, howgh!

 

hehe..

 

cu aceeasi stima, geronimo!

Editat de -geronimo-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru idei si pareri, m-am lamurit care e situatia. :)

@Geronimo, cred ca sunt in stare sa pun si singura o intrebare, din moment ce ma interesa mai mult pe mine subiectul in cauza. Nu ma pune nimeni sa scriu in locul nimanui si nu sunt sensibila.

Prefer sa raman un observator din umbra ca pana acum si sa nu imi completez profilul daca se poate, pentru ca nu o sa mai fie interventii in viitorul apropiat din partea mea.

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau de bulibaseala creeata de faptul ca scrieti amandoi de pe aceleasi nicknameuri, am incercat sa vad cu cine vorbesc, si asta a fost concluzia fireasca la care ar fi ajuns oricine in locul meu

acum ca v-ati lamurit intre voi, si ne-ati lamurit si pe noi, lucrurile s-au clarificat, s-au facut prezentarile si totul e ok.

nu urmaream sa te tin departe de forum, daca asta e decizia pe care o iei tu, cum doresti, dar poate mai reflectezi.

toate cele bune si tie!

 

catas, sunt convins ca vei rezolva situatia in care eu si prietena ta nu ne simtim confortabil. ea se pare ca e pasionata de choppereala, la fel ca tine si ca mine. nu e firesc sa fie cineva suparat dintr-un schimb de idei. sunt sigur ca vei gestiona bine aceasta mica problema, asa fel ca prietena ta sa ramana aproape de motociclism, nu un observator din umbra.

merci

Editat de -geronimo-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau de bulibaseala creeata de faptul ca scrieti amandoi de pe aceleasi nicknameuri, am incercat sa vad cu cine vorbesc, si asta a fost concluzia fireasca la care ar fi ajuns oricine in locul meu

acum ca v-ati lamurit intre voi, si ne-ati lamurit si pe noi, lucrurile s-au clarificat, s-au facut prezentarile si totul e ok.

nu urmaream sa te tin departe de forum, daca asta e decizia pe care o iei tu, cum doresti, dar poate mai reflectezi.

toate cele bune si tie!

 

catas, sunt convins ca vei rezolva situatia in care eu si prietena ta nu ne simtim confortabil. ea se pare ca e pasionata de choppereala, la fel ca tine si ca mine. nu e firesc sa fie cineva suparat dintr-un schimb de idei. sunt sigur ca vei gestiona bine aceasta mica problema, asa fel ca prietena ta sa ramana aproape de motociclism, nu un observator din umbra.

merci

Nu e nici o suparare, a fost un pus un film cu un rus care a customizat un sportster, idea era de a aprecia sau nu, doar ca acestea trebuiau sustinute intr-un anumit fel.

 

Nu e nici o situatie de rezolvat, eu unul nu am nici cea mai mica suparare, vorba ta, a fost un schimb de idei, concluzia referitor la ce a facut rusu, e ca fiecare apreciaza in felul lui orice transformare, modificare, customizare sau cum se va numi ea.

 

 

Salutari si ne-om mai vedea sau auzi.

Toate bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 16 Sep 2014 13:22

 

 

Ahoi!

 

dupa cum vezi, nu ma cert, ci argumentez. si argumentez cum cred eu. pana la urma aici sunt pe sectiunea chopper intr-un topic despre harley si discut despre harley.

dar nici macar aici nu mai am voie sa vorbesc cum cred eu despre motocicleta pe care o calaresc???

dupa cum observi eu incerc sa-i explic cuiva care nu are harley ce inseamna harley pt mine, posibil/sau nu si pt el intr-un viitor. dar eu am harley. deci stiu ce este harley.

cand voi dori sa stiu cum e pe chopper-japo o sa ma vezi pe topicuri despre chopper-japo. cred ca asta se intampla cu catas. deocamdata el e cowboy japonez. de-aia nu intelege ce bulibaseala a facut rusul. oricum, catas a facut primul pas: e cowboy. chiar daca japonez, ii miroase a preerie. de-aia incerc sa-i explic, poate-l bag in harley, m-as bucura. de ce? ca e ata de misto sa calaresti harley, sa fii cowboy, incat doresc tuturor asta nu o tin ptr mine.

deci, ca moderator, sunt convins ca vezi ff corect aceasta problema.

 

off-topic:

aici e topic despre harley.

in primul rand, aici ne mandrim cu motoarele harley!

am zis, howgh!

 

hehe..

 

cu aceeasi stima, geronimo!

Ahoi!

Da ai argumentat si punctat bine!

Eu personal sunt cu chopper-japonez, sunt mandru de el (si nu e primul). Cum am zis si o mai zic odata, m-am dat cu ceva motoare de la HD si nu o tura de 2-3km, cel mai mult m-a cucerit pana acuma Sporster.

Chiar vreau ca urmatorul meu motor sa fie un Sporster 883 modificat cu kit la 1200 si cu o cutie de viteze cu 6 rapoarte, o sa cam am de cautat dar daca nu reusesc ma bag si fac eu treaba asta cu curaj si vointa si eventual ajutor.

Ca moderator nu adaug mai mult decat faptul ca trebuie cat de cat sa imi fac treaba, iar in final sunt si eu om (am pareri, opinii si cat pot sunt impartial)

 

Cu stima Dan!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...