Sari la conținut

Zona Pantelimon


ruud914
 Share

Postări Recomandate

Se baga careva pe la un ROND diseara? Pe la un 8, 8 si un pic ajung si eu. Ma vad cu Niko acolo.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai poate apare unu' din ei pe acolo diseara si ne zic si noua mai multe. Eu in principiu m-as baga la o tura pana la Veliko, dar nuj ce planuri are nevasta-mea pt weekend.

 

Horia, ne faci vreo surpriza diseara? :D

 

Maine nu plec pe nicaieri, raman in Bucuresti. Partea proasta e ca nu prea am buget sa merg pana la Veliko si sunt si foarte racit. :( Daca ma simt ok, poate dau o fuga pana la Giurgiu, sa vad si eu cum merge agregatul.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, eu maine as da o fuga pana pe AMCKart... nuj daca sa ma dau (desi ma mananca rau sa vad cum e cu asta). Ceva doritori?

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am dat o tura si la Veliko, cam in "scurt", as zice eu, mi-ar fi placut sa fie aranjata mai din timp si pentru doua zile, insa am fost pt. prima data si a trebuit sa respect initiativa celorlalti.

Oricum a fost OK, mai putin calculul consumului - rezultatul 6,4 L mi se pare cam mare, trebie sa verific ce se-ntampla, daca e vreo pb. la carburatie sau a fost stilul de mers. Am si cateva imagini:

post-65260-0-64799800-1345395664_thumb.jpg

post-65260-0-71098900-1345395678_thumb.jpg

post-65260-0-83949000-1345396056_thumb.jpg

post-65260-0-31013100-1345396067_thumb.jpg

post-65260-0-50045000-1345396080_thumb.jpg

Editat de iulius59
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am dat o tura si la Veliko, cam in "scurt", as zice eu, mi-ar fi placut sa fie aranjata mai din timp si pentru doua zile, insa am fost pt. prima data si a trebuit sa respect initiativa celorlalti.

Oricum a fost OK, mai putin calculul consumului - rezultatul 6,4 L mi se pare cam mare, trebie sa verific ce se-ntampla, daca e vreo pb. la carburatie sau a fost stilul de mers. Am si cateva imagini:

Ai fost si tu la Veliko cu baietii???

Cat despre consum, zic ca ai iesit bine. Mie mi-a luat VTRul cam 9,5-10 in oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai fost si tu la Veliko cu baietii???

Cat despre consum, zic ca ai iesit bine. Mie mi-a luat VTRul cam 9,5-10 in oras.

 

Am fost si am incercat sa nu-i incetinesc prea tare , asa ca am fortat-o, atat cat pot eu, pe Suzi a mea , cred ca de aici si consumul mai mare, totusi nu e vorba de comparat cu mersul in oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa Iulian, ai mers foarte bine, da-l naibii de consum ca nu mergi asa in fiecare zi. E normal sa mai consume un pic mai mult daca te dai la ea. Deobicei la Veliko stam mai pe indelete la masa,etc, dar acum cu ocazia stunt-ului am zis sa vedem ce fac baietii aia acolo, mai ales ca eu Veliko il cam stiu pe dinafara.

 

Poate alta data, dupa ce se face frig la munte la noi, prin octombrie sigur mai bag un Veliko de final. Pana atunci o sa mai caut sa o iau spre curbe, n-am facut nici transfagarasean nici transalpina anul asta si trebuie bifate.:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si am incercat sa nu-i incetinesc prea tare , asa ca am fortat-o, atat cat pot eu, pe Suzi a mea , cred ca de aici si consumul mai mare, totusi nu e vorba de comparat cu mersul in oras.

Pai cum merserati? Ati tinut croaziera de 150-180?

 

In weekend avem intrunire la Pitesti.

/index.php?/topic/681795-road-wolves-bike-fest-2012/

 

Ce ziceti, mergem si noi? Sambata pe racoare plecam din Bucuresti, ajungem acolo, participam la parada, mancam un mic, admiram frumusetile locale si spre seara, cand se mai lasa caldura, ne urnim incet-incet spre casa.

Nu de alta, dar suntem bikeri tru, tre' sa bifam si noi macar o intrunire pe an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ziceam ca ajung si weekendul asta la mare .. insa am avut astazi cheltuieli neprevazute :( si ale naibii de multe si mari :)) asa ca tot ce-i posibil sa petrec si eu pe acasa in weekend .. daca strang oricat de putin .. ma gasiti tot la mare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

OKY!

 

Plec de la munca, ma duc sa caut o banca sa-mi platesc darile ca sa mai am si eu unde dormi si luna asta si vin. S-ar putea sa ajung totusi mai devreme.

 

Iulius, daca maine n-ai cu cine te plimba, vezi ca pleca Costi pana la Husi :) E baiatul cu R1 gri-argintiu. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

O plimbare la sfarsit de saptamana , poate chiar de sezon, ar fi pacat de asa vreme sa nu profitam; eu am in vizor trei variante de una sau doua zile, ramane sa vedem :

varianta 1 < http://goo.gl/maps/A7Em0 > 583km 9:45 ore

varianta 2 < http://goo.gl/maps/SEkiq > 724km 11:30 ore

varianta 3 < http://goo.gl/maps/ho9jq > 482km 7 ore ;

criteriul de baza a fost un procent cat mai mare de drum virajat , astept si alte propuneri de traseu.

Personal mi-as dori o iesire de grup omogen , in care sa cedam locurile din fata celor mai experimentati (sigur nu ma refer la cei mai in varsta - ca mine) ci la cei care chiar stiu mersul pe doua roti,

dar care sa "stea" dupa ritmul grupului. Ce ziceti?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iulian, ceva apropiat de ruta 3 a ta:

/index.php?/topic/684304-siriu-cheia-29-sept/page__st__60

 

Va fi o plimbare mai mult haotica deoarece vin multe motorete si de multe genuri, dar dupa cum vezi pe aici e cam pustiu si nu stiu cine o sa dea curs.

Eu incerc sa ma duc la plimbarea de mai sus, daca nu ploua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vineri seara am ceva de lucru, probabil ca se va prelunigi all night long. IAr sambata voi fi varza, si oricum plec la copil. Totusi astea-s motive.. de fapt gumele mele sunt vraiste rau, nu prea m-as arunca la trasee virajate. O sa mai dau si eu o tura, probabil ca saptamana viitoare... dar pe undeva pe aproape si la relax.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a lasat frigul rau .. am dardait de frig tot drumul .. si vineri seara cand am plecat si duminica noapte cand m-am intors .. vine toate .. deci o sa incepem sa ne vdm mai des se pare .. la un suc/bere ceva :) o samanta la rond ca pt inchidere de sezon pe cand? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...