Sari la conținut

Zona Pantelimon


ruud914
 Share

Postări Recomandate

Am fost eu acum si am vazut-o. E mult mai bine decat mi-a povestit la telefon. Carenele se pot lipi (futu-le mama lor de plastice, d'asta sunt eu fan nakeduri), farul are o urechiusa rupta dar nu-i bai, becul dreapta de pozitie e ars, franele trebuiesc verificate, s-ar putea un disc sa fie stramb sau un etrier sa nu mai functioneze corect, sau e nevoie de o aerisire corecta, mai are doar un semnal intreg, maneta de ambreiaj are rupat capatul, ghidonul stramb usor (dar are de rezerva) si ce-i mai naspa e ca are capacul de la pompa de apa spart. In rest e ok.

 

 

 

Sau o plasa d'asta e numai buna pentru a-ti zgaria carena!

 

 

n-ai facut si tu niste poze? sau macar ziceai si tu ca veneam cu tine sa vad dezastru.

 

plasa aia zgarie carena, cel mai sfant in parerea mea e topcase-ul dar asta nu merge pe un naked agresiv cum e al lui dan. cel mai bun e un rucsac micut de rezervor cu magneti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mai..multumesc pentru grija pe care mi-o purtati...mobra e pe drumul cel bun. doar ce a venit un tip de la asigurari si i-a facut poze. trebuie sa ii faca canstatarea si cei de la service si marti ma duc cu devizul la asigurari si daca am putin noroc si am inteles eu bine imi iau si banii de la ei. dupa care urmeaza sa il stresez pe metal heart sa-mi comande diverse de pe ebay. :wacko:

 

sper sa ne vedem curand pe mobre, normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai..multumesc pentru grija pe care mi-o purtati...mobra e pe drumul cel bun. doar ce a venit un tip de la asigurari si i-a facut poze. trebuie sa ii faca canstatarea si cei de la service si marti ma duc cu devizul la asigurari si daca am putin noroc si am inteles eu bine imi iau si banii de la ei. dupa care urmeaza sa il stresez pe metal heart sa-mi comande diverse de pe ebay. :wacko:

 

sper sa ne vedem curand pe mobre, normal.

 

Eu deja l-am pus pe omul cu e-bay in tema, si cum ai banii, cum ne apucam de comenzi. Ideea e sa le facem pe toate odata ca sa fie bine :blink: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine dimineata (la un 7 plecarea) ma duc pana-n Sibiu via A1, Pitesti, Valcea si intoarcere pe aceeasi ruta. Mers decent, ca-s radare multe, si pe A1 si pe Valea Oltului.

 

Se baga careva?

 

Motoare: la dus Fazerul meu, la intoarere, Fazerul si un KTM 990 SM-T.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si scuze de intruziune.

Incercam sa oprim udatul haotic si fara simt de responsabilitate a strazilor din Bucuresti si nu numai.

 

Petitie

 

Topic de discutii si stabilire a actiunilor.

 

Multumesc.

Sarbatori Fericite!

:wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze de azi de la Sibiu. Frumos drumul. Sper sa n-am surprize peste o luna sau doua, gen radare & shit; m-am ferit cat am putut de ele.

 

Sibiul e un oras foarte fain, cred ca as putea sa ma obisnuiesc cu viata de acolo, toata lumea face loc la motoare la semafor, nu se claxoneaza, oamenii sunt amabili cu tine...

 

La intoarcere am avut un oponent pe masura, vorba 'ceea, Cerbul e in alta liga acum, nu discuta cunekedurile clasice, deja musca direct din "beregata": supermoto-urile mari!

 

Hai, Sarbatori Fericite si vorbim luni dupa-amiaza cand ma intorc un Bucuresti!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bv metale, ce ai facut ai mers cu pasager sau ai fos pasager :wacko:

 

baga si tu mai multe pozne cu KTMeu.

 

luna viitoare avem test cu KTMeul in Motociclismo???

 

abia astept. nu-l pacalesti pe marius sa treaca pe la rond intr-o seara???

 

vreau sa simt si eu KTMeul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bv metale, ce ai facut ai mers cu pasager sau ai fos pasager :wacko:

 

baga si tu mai multe pozne cu KTMeu.

 

luna viitoare avem test cu KTMeul in Motociclismo???

 

abia astept. nu-l pacalesti pe marius sa treaca pe la rond intr-o seara???

 

vreau sa simt si eu KTMeul

 

Pe principiul "eu nu merg niciodata cu pasager" am facut eu pe pasagerul la dus, si crede-ma, nu-i deloc o experienta placuta atata drum. Bine ca n-am avut un ss ca eram terminat... si asta a mea m-a terminat la dus, sa tare, rucsacul foto in spate, ma sprijineam in rezervor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai..multumesc pentru grija pe care mi-o purtati...mobra e pe drumul cel bun. doar ce a venit un tip de la asigurari si i-a facut poze. trebuie sa ii faca canstatarea si cei de la service si marti ma duc cu devizul la asigurari si daca am putin noroc si am inteles eu bine imi iau si banii de la ei. dupa care urmeaza sa il stresez pe metal heart sa-mi comande diverse de pe ebay. :wink:

 

sper sa ne vedem curand pe mobre, normal.

 

 

didi am auzit de cele intamplate imi pare rau !!!!!!! bine ca nu a fost mai rau si asa cum ai zis hai,sa ne vedem cat mai curand pe motorete

 

 

Poze de azi de la Sibiu. Frumos drumul. Sper sa n-am surprize peste o luna sau doua, gen radare & shit; m-am ferit cat am putut de ele.

 

Sibiul e un oras foarte fain, cred ca as putea sa ma obisnuiesc cu viata de acolo, toata lumea face loc la motoare la semafor, nu se claxoneaza, oamenii sunt amabili cu tine...

 

La intoarcere am avut un oponent pe masura, vorba 'ceea, Cerbul e in alta liga acum, nu discuta cunekedurile clasice, deja musca direct din "beregata": supermoto-urile mari!

 

Hai, Sarbatori Fericite si vorbim luni dupa-amiaza cand ma intorc un Bucuresti!

 

 

Claudiu frumoase foc pozele bravo !!!!! reusite !!!!!!!!!!!!

 

didi am auzit de cele intamplate imi pare rau !!!!!!! bine ca nu a fost mai rau si asa cum ai zis hai,sa ne vedem cat mai curand pe motorete

 

 

 

 

 

Claudiu frumoase foc pozele bravo !!!!! reusite !!!!!!!!!!!!

Editat de moto28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce se mai aude didi de bicicleta ta ?? cand iese din spital ?

 

vorbeste ma frumos...auzi..bicicleta :wink: pai deocamdata astept banii de la a sigurari si dupa ma apuc de ea. mai dureaza cateva zile... daaa...nu ne vedem si noi la rond in seara asta?

 

alooo...pantelimonu', nu ne mai vedem si noi??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, ne vedem in seara asta, dar ma abonez si eu la un loc de pasager ca mi-am lasat motorul la service un pic mai devreme sa se uite baietii la jamba care "plange" si sa vada daca-i dau de cap la kilometraj.

 

Deci, ziceti ora, dar partea proasta e ca vad ca-i cam innorat.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai noroc. m-am intors dp transfagarasan, dn pacate nu am fost cu mobra. initial asa era planul dar s-a schimbat si a trebuit sa fac pe soferu.

 

a fost intr-o zona superba cu cazare excelenta si o atmosfera de vis.

 

poate cand da caldura si topeste zapata de pe transfagarasan dam si noi o tura. sus la 2055m era zapada de 1m :wink:

 

am facut un pic de snowboarding :wink:

 

 

hai ca ma bag la somn ca-s rupt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai in distractii o tineti ... didi sper ca nu o sa`i pui floricele pe carene :wink:))

 

PAI DACA MA SUPAR PUN NISTE FLUTURASI...ROZ... :wink:))) ITI DAI SEAMA CE VEDETA DEVIN...O SA MA RECUNOASCA LUMEA PE STRADA :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAI DACA MA SUPAR PUN NISTE FLUTURASI...ROZ... :wink:))) ITI DAI SEAMA CE VEDETA DEVIN...O SA MA RECUNOASCA LUMEA PE STRADA :wink:)

 

Da, ar fi fain un paint job cu motive florale, cu fluturasi, cu albinute, dar cu conditia sa fie bine facut.

 

Horica tata, niste vin adusesti de la tine de la VL... ca de cand ne minti ca ne aduci si noua...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ar fi fain un paint job cu motive florale, cu fluturasi, cu albinute, dar cu conditia sa fie bine facut.

 

Horica tata, niste vin adusesti de la tine de la VL... ca de cand ne minti ca ne aduci si noua...

 

ia terminati-va ma cu floricele , fluturasi si alte taratoare ca nu imi transform eu bestia intr-un motor de p.... fata! :wink:

 

si da horia, cand aduci vinu ala ca m-a terminat metalu cu vinu tau ca ce bun e si ce savoare si ... poate vii fara vin ca iti spargem cauciucele.. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunteti niste hoti !!! am mai adus vin .. da deh omu lacom nu e satisfacut... iti mai aduc ma claudiule cand vin ... acum na ramane de vazut :D))

 

si didi tu n`ai voie sa consumi alcool... tocmai ai suferit o buba :D)) si iei medicamente >:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunteti niste hoti !!! am mai adus vin .. da deh omu lacom nu e satisfacut... iti mai aduc ma claudiule cand vin ... acum na ramane de vazut :lol:))

 

si didi tu n`ai voie sa consumi alcool... tocmai ai suferit o buba :P)) si iei medicamente >:D

 

ce medicamente iau ma?? :D stii tu ceva ce eu nu stiu? din contra acum pot sa beau ca nu am ce sa conduc..:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...