Sari la conținut

Zona Pantelimon


ruud914
 Share

Postări Recomandate

Ha! E numai vina lui Nyt, nu am mers pasagera cu Gabi ci cu Nyt in ambele cazuri.

Pai vinerea trecuta a fost o zi speciala si un pariu mai vechi al meu cu Nyt: sa merg pasagera cu el la Everest :P sa facem misto. Iar vinerea asta nu am avut moto :D bordul meu a luat-o razna si e la medic, in 2 ore ma duc sa il montez la loc.

Gata am plecat din ograda, nu vreau sa ma iei la 11 metrii :P

 

Chestii, socoteli.. laba! Cum bine spunea un personaj mioritic de film. Eu merg fara kilometraj de mai bine de un an, si n-am luat nici o amenda si nici un punct. :P

 

Cat despre Everest, ai grija, vezi cum te duci pe acolo pasagera si te intorci cu RATB-ul.. cine stie pe cine pune ochii (si nu numai) NYT sau cine pune ochii pe NYT! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Chestii, socoteli.. laba! Cum bine spunea un personaj mioritic de film. Eu merg fara kilometraj de mai bine de un an, si n-am luat nici o amenda si nici un punct. :P

 

Cat despre Everest, ai grija, vezi cum te duci pe acolo pasagera si te intorci cu RATB-ul.. cine stie pe cine pune ochii (si nu numai) NYT sau cine pune ochii pe NYT! :P

Eu ma pregatesc sa vand motorul asa ca incerc sa il mentin cat mai ok.

Iar faza cu Everest, a fost o singura experienta, nu se va mai intampla...gluma e gluma dar n-am ce cauta pe acolo mai mult de 1 data. In plus aveam eu cu cine sa ma intorc daca Nyt gasea alta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In plus aveam eu cu cine sa ma intorc daca Nyt gasea alta :P

 

Evident, ca doar erai la Everest! :D ...si geaca ta e frumos conturata in zona pieptului, deci slabe sanse sa fi ramas pe jos pe acolo!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident, ca doar erai la Everest! :P ...si geaca ta e frumos conturata in zona pieptului, deci slabe sanse sa fi ramas pe jos pe acolo!

:P Nu merci, nu m-as fi suit cu vreun everist pe moto. :D Dar eram toata gasca acolo (Mesteru, GabiButon, Ovy, etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns si eu acasa aseara dupa o plimbare pe ploaie si zapada :cheers: pe tranfagarasan si pe la sighisioara. 763 km

 

pt voi astia raiserii sa va duceti pe portiunea brasov sighisioara sa vedeti acolo curbe misto si asfalt misto

 

PS am facut intrunirea TDM-istilor

 

o poza de grup /index.php?...t&id=482019

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns si eu acasa aseara dupa o plimbare pe ploaie si zapada ;) pe tranfagarasan si pe la sighisioara. 763 km

 

pt voi astia raiserii sa va duceti pe portiunea brasov sighisioara sa vedeti acolo curbe misto si asfalt misto

 

PS am facut intrunirea TDM-istilor

 

o poza de grup /index.php?...t&id=482019

 

Nu te vede omu' la fatza cu zilele, d'apai sa-ti mai auda si sunetul motorului, si apoi vii si te dai cocos aici. Sictir, golane! Dava viitoare cand vii pe la Rond, sa te prezinti cu cola si seminte. Si inghetata pentru Didi!

 

DIXIT!

 

Noi astia "reisarii" mai bagam un AMCKart din cand in cand, mai iesim la o plimbare unde incercam sa atingem mia de kilometri intr-o zi (oricum, un drum de-o zi sub 600 km e considerat plimbarica), asa ca sezi bland cu aia 763 ai tai facuti in doua zile ;). Ti-am zis, (vineri), sambata, duminica si luni sunt liber, deci, atunci sa vad care iese pe interval. Cineva m-a propus un Vidraru duminica. Mai ramane sambata si luni. Astept propuneri.

 

"Reisarii" adevarati merg fara kilometraj! :cheers:

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te vede omu' la fatza cu zilele, d'apai sa-ti mai auda si sunetul motorului, si apoi vii si te dai cocos aici. Sictir, golane! Dava viitoare cand vii pe la Rond, sa te prezinti cu cola si seminte. Si inghetata pentru Didi!

 

DIXIT!

 

Noi astia "reisarii" mai bagam un AMCKart din cand in cand, mai iesim la o plimbare unde incercam sa atingem mia de kilometri intr-o zi (oricum, un drum de-o zi sub 600 km e considerat plimbarica), asa ca sezi bland cu aia 763 ai tai facuti in doua zile ;). Ti-am zis, (vineri), sambata, duminica si luni sunt liber, deci, atunci sa vad care iese pe interval. Cineva m-a propus un Vidraru duminica. Mai ramane sambata si luni. Astept propuneri.

 

"Reisarii" adevarati merg fara kilometraj! :cheers:

Metal_Heart care e timpul tau pe tur ? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te vede omu' la fatza cu zilele, d'apai sa-ti mai auda si sunetul motorului, si apoi vii si te dai cocos aici. Sictir, golane! Dava viitoare cand vii pe la Rond, sa te prezinti cu cola si seminte. Si inghetata pentru Didi!

 

da da ...seminte, cola pentru raceri si inghetata pentru mine! ;) ce imi place de voi , cum ma rasfatati voi pe mine!! asa baieti ...sa-mi traiasca!

 

ieri am dus si eu motorul in service! :cheers: mai am putin!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia zi, ce vesti ai din service? Cat o sa dureze operatiunea? Cu carenele ce facusi? De discuri ai mai vorbit?

 

bai nu am mai vb cu tipul cu discurile...banuiesc ca daca veneau ma suna el. la service , sorin mi-a zis ca nu depinde de el , ca depinde de jambe, cat dureaza. iar cu carenele.. am vb cu costi si cand am si frontala data jos le punem in masina si i le ducem meseriasului sa le vada, sa imi dea un pret..din astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te vede omu' la fatza cu zilele, d'apai sa-ti mai auda si sunetul motorului, si apoi vii si te dai cocos aici. Sictir, golane! Dava viitoare cand vii pe la Rond, sa te prezinti cu cola si seminte. Si inghetata pentru Didi!

 

DIXIT!

 

Noi astia "reisarii" mai bagam un AMCKart din cand in cand, mai iesim la o plimbare unde incercam sa atingem mia de kilometri intr-o zi (oricum, un drum de-o zi sub 600 km e considerat plimbarica), asa ca sezi bland cu aia 763 ai tai facuti in doua zile ;). Ti-am zis, (vineri), sambata, duminica si luni sunt liber, deci, atunci sa vad care iese pe interval. Cineva m-a propus un Vidraru duminica. Mai ramane sambata si luni. Astept propuneri.

 

"Reisarii" adevarati merg fara kilometraj! ;)

 

 

pai mia aia de kilometri e lejera cu tdm-ul nu imi fac prea multe griji :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba nu va mai dati ma cocosi cu mii de km, creca cel mai lung drum care l`am facut in sleahta a fost pana la giurgiu... claudiule.. acum sa vedem care mai are bani sa plece :cheers:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba nu va mai dati ma cocosi cu mii de km, creca cel mai lung drum care l`am facut in sleahta a fost pana la giurgiu... claudiule.. acum sa vedem care mai are bani sa plece :cheers:))

 

Pai noi intre noi ma, dar eu mai am si alti oameni cu care umblu, nu doar cu voi.

Si cel mai lung drum pe care l-am facut impreuna a fost cel de la Slanic. In weekend sa stai in stand-by, sa vedem pe unde dam o tura. Oricum, nu-ti face griji, mergem incet ;) as usual!

 

Cineva imi propusese un Vidraru pentru duminica. A ramas ca mai vorbim maine.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa,daca mai mergeti pe undeva anuntati si aici, ca poate ma bag si eu. Duminca am fost pana la Varna, 700km intr-o zi. :cheers:

 

Am auzit. ;)

Daca se hotareste ceva, o tura de-i zi pe undeva, anuntam. Eu oricum, vreau sa ies pe undeva, chiar daca restul prefera sa stea la rond si sa sparga seminte ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...