Sari la conținut

Carenele Pentru Cbr 900


webber
 Share

Postări Recomandate

Dupa accidentul pe care l-am avut si care mi-a distrus aproape toate carenelde (majoritatea doar crapate, doar carena fata distrusa complet) de pe CBR-ul meu de 900 din '96 am luat legatura cu reprezentanta Honda in Romania pentru a afla preturile lor. Scopul era strict informativ pentru ca ma asteptam la sume mari, dar cu siguranta nu ma asteptam la asta:

 

Buna ziua,

 

In legatura [bla bla bla] va intereseaza preturile carenelor.

 

JH2SC33AXXXXXXXXX - Fireblade - CBR900RRT - 1996 - IT - BLACK (NH1B)

 

ARIPA FATA				 488.4
CARENA FATA			   2115.4
CARENA DR MIJ			 1273.5
CARENA INTERIOARA DR MI	334.0
CARENA STG MIJ			1273.5
CARENA INTERIOARA STG MIJ  334.0
PINTEN DR				 1464.8
PINTEN STG				1464.8
CARENA INTERIOARA MIJLOC   215.8
ORNAMENT BORD DR		   176.6
ORNAMENT BORD STG		  176.6
CARENA SPATE DR			619.4
CARENA SPATE STG		   619.4

 

Acestea sunt preturile in RON fara T.V.A.

 

Din seria de identificare pe care o am culoarea motocicletei este negru avand codul NH1B. Carenele vin la culoare cu tot incusiv autocolante.

 

Cum draq?

 

Nu am dat pe motocicleta cat ar trebui sa dau doar pe carene... Cum e posibil asa ceva? Sa fi facut trecerea gresit in RON si au pus virgula cu o cifra mai la drapta? WTF?

 

Si daca imi puteti sugera de unde as putea lua aceste piese (si altele) la un pret mai bun raman dator cu o bere :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

preturile sunt corecte...

 

	488.4
  2115.4
  1273.5
334.0
  1273.5
334.0
  1464.8
  1464.8
215.8
176.6
176.6
619.4
619.4
-------------
 10556.2  RON fara TVA
 12561.8  RON cu TVA

 

Asta inseamna aproape 3800 de EURO!

 

:grinbandit:

 

Mai bine ma duc in Italia si imi iau alta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uita-te si aici . Daca gasesti ceva interesant, da-mi PM

 

http://www.davidsilverspares.co.uk/cgi-bin...gi/Catalogue.pl

 

| Genuine Spares - cauti CBR900 RRT -

Editat de tuningboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal daca ai modele iti pot face carenele din fibra...np....vezi si postul meu.....0723446040 msi

 

pt carena din fatza model k celelalte daca sunt crapate sau chiar daca lipsesc bucati mici din ele ti le fac....np

Am cumparat carena fata facuta din fibra. Sunt total dezamagit de calitatea ei. Nu stiu daca toata lumea le face la fel sau daca asta e standardul in domeniu, dar cea care am cumparat-o eu ii lipsesc acele mici urechi din interior de care se prind carenele interioare. Are insa doar pt far. Nici macar decupajul pt lampa de pozitie nu-l are :grinbandit: iar partea interioara a carenei e foarte crestata (nu e neteda, nu ca ar conta atat de mult).

Deci cum e? Am luat eu teapa sau asta e "the best they can do it"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit: da-le dracu de carene, fa-o naked si gata...

 

n-as da atatia bani nici sa fiu baiatu lu Bill Gates... sau chiar el...

mie oricum nu-mi plac carenele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu caut carena fata pentru un suzuki gsxr si intr-adevar preturile sunt enorme.

Am vazut pe aici cateva post-uri cu cativa baieti care fac din fibra, dar nu stiu cat sunt de calitative. Daca stie cineva sa posteze aici..... :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he he.....In situatia asta sunt eu. Eu am o Honda NSR din 1997 fara carene care stiti cam ce valoare are in jur de 1500 de euro. Am comandat un set de carene si costa......1340 de euro. Sau cam asa ceva. Deci e clar ca nu se merita. O solutie ar fi sa cauti pe ebay unde am vazut ca sunt destul de ieftine. Era parca pe aici cineva care face comenzi sau pe forumul concurent :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te-ai apuca sa asamblezi un motor cu piese noi cumparate disparat, pretul ar iesi de 4 sau chiar 5 ori mai mare decat daca l-ai lua de nou. Asa e si la masini, nu doar la moto, preturile sunt corecte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal fratilor !!!!!!!!!!dar cat de greu o fi sa facem o copie dupa un plastic???????hai sa fim seriosi........la vorba multi sunt tari dar la fapte....dau d greu sau dau tzepe....incercati oameni ......alta varianta nu este...cu ce pot eu a va captiva atentia....plata se face la ridicarea comenzii.....este nr meu mai sus..vedetzi si postul.....bafta si alegeri intzelepte..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar cat de greu o fi sa facem o copie dupa un plastic???????hai sa fim seriosi........la vorba multi sunt tari dar la fapte....dau d greu sau dau tzepe....incercati oameni ......alta varianta nu este...cu ce pot eu a va captiva atentia....plata se face la ridicarea comenzii.....
A fost prima mea achizitie de acest fel. M-am grabit, nu am analizat toate optiunile si cand a trebuit sa iau carena n-am stiut ce si cum trebuie sa inspectez. Am luat tzeapa dar numai din vina mea. Plus ca acum am gasit carena din plastic, replica perfecta a originalului, cu putin mai scumpa. Asta e... din greseli invatam.

Ti-am dat PM, poate ma poti ajuta...

 

fa un streetfighter beton.merita..arata bine si s rare.carenate au toti...yo asa as face,fara ezitare
S-ar putea sa ma coste mult mai mult decat carenele. Dar nici nu e pe gustul meu... :grinbandit:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa accidentul pe care l-am avut si care mi-a distrus aproape toate carenelde (majoritatea doar crapate, doar carena fata distrusa complet) de pe CBR-ul meu de 900 din '96 am luat legatura cu reprezentanta Honda in Romania pentru a afla preturile lor. Scopul era strict informativ pentru ca ma asteptam la sume mari, dar cu siguranta nu ma asteptam la asta:

Cum draq?

 

Nu am dat pe motocicleta cat ar trebui sa dau doar pe carene... Cum e posibil asa ceva? Sa fi facut trecerea gresit in RON si au pus virgula cu o cifra mai la drapta? WTF?

 

Si daca imi puteti sugera de unde as putea lua aceste piese (si altele) la un pret mai bun raman dator cu o bere :grinbandit:

 

sal !

 

cauta aici !

 

http://search.ebay.de/900-sc33_Auto-Motorr...PageNameZRC0024

 

 

http://search.ebay.de/cbr-900-sc33_Auto-Mo...PageNameZRC0022

 

 

http://search.ebay.de/verkleidung-sc33_Aut...PageNameZRC0023

 

 

http://search.ebay.de/900-sc33_Auto-Motorr...PageNameZRC0024

 

din ce cauti tu nu e decit o piesa, si aia noua, dar daca ai un pic de rabdare poti gasi !

Editat de ticalosu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal mai ai ceva bucatzi din ele ? :cheers: ....

Nu. Dar intre timp am facut rost de majoritatea SH. Mai am nevoie doar de aripa fata care ii lipseste o bucata destul de mare din ea... are cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...