Sari la conținut

Cbr `99 Sau R6 `99 - Ce Ma Sfatuiti?


Memphis
 Share

Postări Recomandate

Ce parere aveti de Cbr `99 cu 38.000 km si R6 tot `99 dar cu 28.000 km. Care este mai fiabila?

Care fuge mai rau? Care este mai incomodat la drum lung?

 

Spuneti-mi parerea voastra despre ele.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ma dar...daca as continua acest post...nu ar continua prea frumos!

 

Oricum... R1 rulz :grinbandit: si fuge cel mai tare

 

raspuns de motorist virtual...

 

ontopic:

daca vrei curse lungi, ia CBR-u e ok cu 38k km ... R6-ele e mai violent in acceleratii, are o pozitie mai incomoda decat CBR-ul,

cu CBRu te apleci mai usor pe curbe insa pana la un anumit nivel, cu R6ele e alta poveste...

 

acum depinde si de gusturi, desi cbru e sport touring si r6 e supersport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te-ai uita de cand are carnet si ai gandi putin...ai vedea ca o motocicleta ca acestea este foooarte inspirata

 

macar ia-ti cbr F4

 

Merci de raspuns prietene. Eu topicul asta nu l-am facut ca sa ma judeci tu de cand am carnet. Da am din vara anului trecut, si sa stii ca sunt precaut, si am experienta fff multa in trafic, dar cu masinile, cu motorul vreo 5000-6000 km.

 

Eu am pus cateva intrebari orietative la inceput, cam ce m-ar interesa,dar u mare expert ("motorist virtual") ti-ai dat cu parerea. Merci in orice caz.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baiatule, te pishi pe ea de experienta cu masina in trafic, cu motorul e alta poveste...

Se vede ca esti tufa daca vii cu intrebari de genul asta:

"Cbr `99 cu 38.000 km si R6 tot `99 dar cu 28.000 km. Care este mai fiabila?Care fuge mai rau? Care este mai incomodat la drum lung? "

Dupa ce ca nu le aveti mai sunteti si tari in gura si in tastatura.. bine i-ai raspuns Stephon, iar referitor la Chino, mai bine fa si tu multe mii de km si pe urma da sfaturi, si nu mai cade de pe loc :bigstar:

 

Raspuns referito la subiect:

E mai fiabila aia in stare mai buna, amandoua fug si sunt incomode... si totul tine de tine cat de usor poti sa iti rupi capul :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul nu am sa-ti dau nici un sfat ci am sa-ti urez bafta in achizitionarea modelului care ti-l doresti si cati mai multi kilometrii fara incidente.ne vedem la o bere dupa ce iti iei motocicleta :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baiatule, te pishi pe ea de experienta cu masina in trafic, cu motorul e alta poveste...

Se vede ca esti tufa daca vii cu intrebari de genul asta:

"Cbr `99 cu 38.000 km si R6 tot `99 dar cu 28.000 km. Care este mai fiabila?Care fuge mai rau? Care este mai incomodat la drum lung? "

Dupa ce ca nu le aveti mai sunteti si tari in gura si in tastatura.. bine i-ai raspuns Stephon, iar referitor la Chino, mai bine fa si tu multe mii de km si pe urma da sfaturi, si nu mai cade de pe loc :baldy:

 

Raspuns referito la subiect:

E mai fiabila aia in stare mai buna, amandoua fug si sunt incomode... si totul tine de tine cat de usor poti sa iti rupi capul :grinbandit:

 

Buei ce-ai cu omu daca vrea sa-si ia R6? Si io mi-as lua maine daca as avea bani :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc ptr raspunsuri. Apropo LaurBalaur...crezi ca gixxer-ul tau e mai comod???? Tu crezi k toti merg sa-si rupa capul??? Frumos cam ce urezi u altor compatrioti.

Sunt satul de fitzo bikeri astia.

Nu vreau sa mai continui k nu vreau sa va jignesc (spre deosebire de altii).nu-si are rostu, va las la parerile voastre de "experti".

 

Mi-am luat R6,si merge super bine.Sunt super multumit.Pun si cateva poze la motocicleta mea.O sa vin cu el pe la arc si mai stam de vb.

Numai bine.

 

Alte poze cu R6.

 

post-12122-1171059386_thumb.jpg

post-12122-1171059119_thumb.jpg

post-12122-1171059291_thumb.jpg

post-12122-1171059405_thumb.jpg

post-12122-1171059440_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo frate, sa il stapanesti sanatos, sa te bucuri de el, si sa ai cat mai multe amintiri placute, k daia l-am luat, cat despre cioflingarii care si-au dat cu parerea, SA FIE DE CAPUL LOR, lasati mah sa stam noi incomod, sa fim noi inconstienti, fara experinta, cum vreti voi, macar de ati fi schimbat 2 cuvinte cu noi sa vedeti ce fel de oameni suntem, totusi refuz sa ma cobor la un nivel inferior, nu are rost sa fiti OFFtopic.

Multa bafta si sa ne vedem cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar referitor la Chino, mai bine fa si tu multe mii de km si pe urma da sfaturi, si nu mai cade de pe loc :D

 

 

prietene, vad ca te iei de mine si aici, te-ai luat si pe pro-bike .. daca ai vreo problema, du-te si rezolv-o amice ... daca nu, sincer iti recomand un psiholog

ai avut si tu inainte un 400 si ai trecut la 600 si esti cel mai coios experimentat (doar pentru SRAD ti-a dat taticu bani? )

 

incearca sa treci peste depresii de genul: altii au mai multa minte si se sincronizeaza mai bine decat tine, si transforma-ti invidia in ceva mai constructiv :eek:

 

aa si da, sunt la primul motor (100 cp din prima, vaaaai NU AM minte deloc) si dupa primii 700 km am invatat singur sa ma dau pe o roata, din ambrieaj, ca doar nu toate sunt puternice ca a ta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene, vad ca te iei de mine si aici, te-ai luat si pe pro-bike .. daca ai vreo problema, du-te si rezolv-o amice ... daca nu, sincer iti recomand un psiholog

ai avut si tu inainte un 400 si ai trecut la 600 si esti cel mai coios experimentat (doar pentru SRAD ti-a dat taticu bani? )

incearca sa treci peste depresii de genul: altii au mai multa minte si se sincronizeaza mai bine decat tine, si transforma-ti invidia in ceva mai constructiv :D

aa si da, sunt la primul motor (100 cp din prima, vaaaai NU AM minte deloc) si dupa primii 700 km am invatat singur sa ma dau pe o roata, din ambrieaj, ca doar nu toate sunt puternice ca a ta :cheers:

 

Chino de ce esti bulangiuu, cine dracu s-a luat de tine, ai probleme cu capul sau ce ???

Bravo tie ca ti-ai permis sa iti iei 600 din prima, eu a trebuit sa strang bani sa ajung cu timpul sa imi iau un 600... aici ai fost nesimtit ca m-ai jignit degeaba... si te voi tine minte !

 

Pt baiatul cu R6-le : Memphis am incercat sa-ti dechid ochii sa stii ce vei cumpara, intr-adevar ma exprim mai agresiv insa ceea ce am vrut sa-ti spun a fost ca fiecare conduce cum stie si sa ai grija sa nu iti rupi capul asa ca...

Daca vrei detalii despre mine intreaba-l pe baiatul (Dragos) de la care ai luat R6-le ca si eu tot de la el am luat mobra si sigur iti va spune ca nu sunt vreun nesimtit si stiu cate ceva despre motociclete...

 

Mai bine ma las pagubas sa mai dau vrun sfat si faceti mah ce vreti si invatati pe pielea voastra totul, insa tineti minte ceva: in motociclism greselile(accidentele) au rezultate f urate de f multe ori.

 

P.S.: Chino, invata-l mah si pe Memphis cum sa se dea pe-o roata si sa faca stoopie si sa se dea mare... ca de fapt asta esti tu.... un fitzobikeri nu eu mah...

:eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...