Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Hai salut si tie..

Eu am fost cu ideea cu tricourile jos! Nu prea buna, dealtfel :lol:

Ai sa ma ierti vreodata? :P

Am vazut ca tu ai inceput....si n-am de ce sa ma supar...am inteles ca era o gluma... :ok:

Te iert daca imi povestesti cum ai luat tu premiul de popularitate la Mister Moto... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai ce sa zic, intalnire "calduroasa". Eu am cam racit asa ca nu fac cura de aerosoli degerati in Constipatiei. De revazut poate ne revedem prin baruri, la vreo petrecere ceva. Moto deja am inceput sa o pregatesc de iarna, am pus stabilizator, am cumparat WD40 pt a unge toate partile metalice asa ca nu stiu daca o mai scot pana termometrul nu urca peste 10 grade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am visat ca am dat-o pe o roata si din lipsa de aderenta am cazut! Azi e 13!

Sa o scot din casa? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adidas , scoate-o .... dar nu o da pe-o roata. Stiu ca e greu si ca ea singura iti cere, dar mai stiu si ca esti stapan pe tine si stii ce faci si cand :P

 

Anyways ... ne vedem la 7

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e destul de riscant din cauza aderentei sa mergi si pe 2 roti cu ea :sick:

 

Sau nu! :moto: E primul sezon rece pe moto si eram speriat de lipsa aderentei (si vara eram paranoic in ceea ce priveste chestia asta) dar.. ninja nu-i ca-n filme! Daca esti putin atent, nu accelerezi brusc, nu franezi violent, nu o apleci prea tare in curbe si pe marcajele rutiere, eu zic ca merge. Mare atentie, caci cauciucurile se incalzesc foarte putin si se racesc al naibii de repede.

:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'neata CBR-istilor. Ieri a fost prima mea absenta de la o intrunire pe motiv de... dame :sick: (a se observa pluralul :drink:)

Baietii ma inteleg, oricum dau o bere sa ma iertati.

 

Diseara Biker's Otopeni?

 

@Adidas : adevar graiesti! Vara asta rupeam aderenta in draci, da' acu' subconstientu' si "experienta" (OMG, LOL?! :moto:) ma forteaza sa merg mai temperat, asa ca n-am mai derapat catusi de putin in ultimele 3 saptamani :D

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa ma dau pe o roata as monta 2 roti ajutatoare :drink:

HAVE FUN!

 

Neee! Daca o iei treptat cu broscute pana la ridicat vertical, totul va fi ok. Aici se aplica cu succes proverbul: Graba strica treaba! Eu asa am facut pana acum si m-a surprins o singura data, cand am ridicat-o din ambreiaj, atat. Daca vrei sa te apuci de nebunii, iti dau si eu sfatul care l-am primit de la mentorul Cracky, poarta intotdeauna echipament full. :P

 

@Adidas : adevar graiesti! Vara asta rupeam aderenta in draci, da' acu' subconstientu' si "experienta" (OMG, LOL?! :D ) ma forteaza sa merg mai temperat, asa ca n-am mai derapat catusi de putin in ultimele 3 saptamani

 

Cum ma sa rupi aderenta cu moto asta? Poate pe praf si apa, ori ai cauciucurile varza :moto: Eu o mai chinui pe praf si apa de la Rebu, it's fun, dar nu recomand! :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neee! Daca o iei treptat cu broscute pana la ridicat vertical, totul va fi ok. Aici se aplica cu succes proverbul: Graba strica treaba! Eu asa am facut pana acum si m-a surprins o singura data, cand am ridicat-o din ambreiaj, atat. Daca vrei sa te apuci de nebunii, iti dau si eu sfatul care l-am primit de la mentorul Cracky, poarta intotdeauna echipament full. :moto:

 

adidas, dar niste marturii ale maiestriei tale p`o roata nu exista ? :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adidas, dar niste marturii ale maiestriei tale p`o roata nu exista ? :moto:

 

Aaaa, nu-s asa bun incat sa ma trag pe banda video :drink: O ridic si vertical, dar imi e frica inca sa o tin sus, sa-i gasesc puctul G, ala. Inca-s noob, dar am perspective :sick: Astept primavara, ghioceii si aderenta! :D

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adidas Ai dreptate .. daca o iei usor sansele sa musti din boscheti sunt mai mici. Referitor la aderenta la mine s-au adunat 2 factori: cauciucuri uzate + temperatura scazuta. Crede-ma ca poate rupe si in a 2-a! Asa ca in cazul meu ar fi bune inca 2 roti dar cu cauciucuri noi :drink:

Apropos, am mai intrebat pe unul pe altul insa nu am ridicat aceasta problema pe forum. Ce cauciucuri recomandati (din cele inceracate) pt F4? Eu am luat-o incaltata cu niste Metzler Rennsport care erau cam spre limita. Cu toate astea, cand era cald, nu am avut nici o problema cu ele. Dau un feedback f bun al drumului, moto se lasa pe viraj f usor si oadata asezata pe trasa sta f stabila. Din pacate pe ploaie era un pic de sport extrem....mai ales cand incepea ploia sau cand mergeam dupa ce treceau baietii veseli cu cisterna. Sunt curios daca mai sunt si alte cauciucuri cu performante similare insa ceva mai sigure pe ud.

Asa ca ..cine a probat mai multe perechi de "papuci" are cuvantul !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adidas Ai dreptate .. daca o iei usor sansele sa musti din boscheti sunt mai mici. Referitor la aderenta la mine s-au adunat 2 factori: cauciucuri uzate + temperatura scazuta. Crede-ma ca poate rupe si in a 2-a! Asa ca in cazul meu ar fi bune inca 2 roti dar cu cauciucuri noi :drink:

Apropos, am mai intrebat pe unul pe altul insa nu am ridicat aceasta problema pe forum. Ce cauciucuri recomandati (din cele inceracate) pt F4? Eu am luat-o incaltata cu niste Metzler Rennsport care erau cam spre limita. Cu toate astea, cand era cald, nu am avut nici o problema cu ele. Dau un feedback f bun al drumului, moto se lasa pe viraj f usor si oadata asezata pe trasa sta f stabila. Din pacate pe ploaie era un pic de sport extrem....mai ales cand incepea ploia sau cand mergeam dupa ce treceau baietii veseli cu cisterna. Sunt curios daca mai sunt si alte cauciucuri cu performante similare insa ceva mai sigure pe ud.

Asa ca ..cine a probat mai multe perechi de "papuci" are cuvantul !!!

 

 

iti recomand bridgestone BT-016 ( le poti lua de la mac la un pret foarte bun ). motivatia : se incalzesc repede, sunt compuse din 3 straturi ( dur, semi-dur si moale pe margini pentru o aderenta sporita ), ale mele au in jur de 6000 de km si fata e ca noua si spatele mai are cativa mm buni pana la markeri ( daca vrei fac si 2 poze ), deci stau bine si pe curbe si p`o roata, daca le unfli corespunzator. si te sfatuiesc sa iei pereche. inainte sa-mi iau gumele am studiat piata in lung si in lat si cred ca am facut alegerea cea mai buna :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ai Pilot Power 2CT (dual compound si sunt singurele, din ce am citit, care se dau p'o roata pe ploaie), Metzeler Sporttec M3 (d'astea am eu). Se incalzesc repede, sunt bune pentru vreme rece si nu se consuma asa repede ca altele. Cat despre pereche, nu stiu ce sa spun, cred ca indicat ar fi setul dar eu as inclina sa pun pe fara un BT 002 :moto:

In incaltari sta manevrabilitatea, aderenta si forta de franare si Honda-i Honda :drink:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ai Pilot Power 2CT (dual compound si sunt singurele, din ce am citit, care se dau p'o roata pe ploaie), Metzeler Sporttec M3 (d'astea am eu). Se incalzesc repede, sunt bune pentru vreme rece si nu se consuma asa repede ca altele. Cat despre pereche, nu stiu ce sa spun, cred ca indicat ar fi setul dar eu as inclina sa pun pe fara un BT 002 :moto:

In incaltari sta manevrabilitatea, aderenta si forta de franare si Honda-i Honda :drink:

 

ete ca nu prea ma prinse ploaia pe motor ca incercam sa ma ridic si eu sa-ti zic daca BT`urile mele tin. problema cu pp2ct e ca e foarte moale, e bun daca ai bani sa le schimbi la 6-7k.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg acum pe niste Dunlop Diablo Corsa si ma declar multumit de ele, se incalzesc destul de repede (aproape la fel ca PP 2 CT), in schimb se racesc si mai repede :drink: . Am mers si pe ploaie cu ele si s-au comportat chiar bine ... pe-o roata n-am dat-o pe ploaie dar cred ca ar face fata. Ca un plus fata de 2CT care oricum se pare ca are fi mai bune overall este faptul ca se uzeaza un pic mai greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg acum pe niste Dunlop Diablo Corsa si ma declar multumit de ele, se incalzesc destul de repede (aproape la fel ca PP 2 CT), in schimb se racesc si mai repede :drink: . Am mers si pe ploaie cu ele si s-au comportat chiar bine ... pe-o roata n-am dat-o pe ploaie dar cred ca ar face fata. Ca un plus fata de 2CT care oricum se pare ca are fi mai bune overall este faptul ca se uzeaza un pic mai greu.

 

 

poate vrei sa spui pirelli, ca eu nu am auzit de dunlop d'astia cu diablo corsa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg acum pe niste Dunlop Diablo Corsa si ma declar multumit de ele, se incalzesc destul de repede (aproape la fel ca PP 2 CT), in schimb se racesc si mai repede :drink: . Am mers si pe ploaie cu ele si s-au comportat chiar bine ... pe-o roata n-am dat-o pe ploaie dar cred ca ar face fata. Ca un plus fata de 2CT care oricum se pare ca are fi mai bune overall este faptul ca se uzeaza un pic mai greu.

 

Nu vorbi din auzite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...