Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Aveti si voi probleme mari... :moto:

Ce pana mea conteaza in ce sectiune e pe forumu asta din moment ce noi mergem cu ele cum mergem... :sick:

Nu sunt putine situatiile cand pierdeam in urma cate un R1, R6... etc... si nu ma refer la line dreapta pt ca asa orice maimuta stie sa traga de gaz... deci... o fii touring... un touring mai rapid asa... :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O... da! Dacă Âşi CBR-ul a devenit de stradă, e super. Acum fiecare bizon începător îÂşi va cumpăra, e de stradă, a dracului de manevrabilă Âşi "cuminte". :moto: :drink:

Editat de Alter Ego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cine a facut mutarea topicului, insa consider ca e usor retard. Asta in conditiile in care 600F a fost SS'ul Hondei pana in 2003 cand a aparut 600RR si toata proiectarea ei a fost orientata spre VITEZA, pastrand in acelasi timp o versatilitate pe care cu greu o intalnesti in ziua de azi la motociclete de viteza.

De asemenea, mi se pare dubios ca topicul despre Thundercat/Thunderace a ramas la motociclete de viteza, avand in vedere ca Yamaha are si R6/R1.

Asta e, cand te mananca in c.ur te scarpini.

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia au mutat 600f-u in sectiunea touring fix dupa ce am spus eu ca e comutter

 

Culmea e ca "speed-uri" ca Suzuki Rf si Yamaha Thundercat au ramas in continuare "motoare de viteza" :drink: Sa nu mai vb de troleul zzr 1400

 

 

Suzuki Rf este tot 'motor de viteza" :moto:

 

 

Ai niste impresii de cand ti-ai luat mobra aia. Usor, usor, te-ai murdarit si tu de motociclism pe la gura! Eu zic sa o lasi mai moale..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai niste impresii de cand ti-ai luat mobra aia. Usor, usor, te-ai murdarit si tu de motociclism pe la gura! Eu zic sa o lasi mai moale..

 

Eu glumeam :moto: Faceam misto de aia care au mutat aiurea topicu' de 600f-uri si au lasat in coltul "vitezanelor" rf-u si thundercat-ul :sick: Nus ce ai ultima vreme,da' ma cunosti destul de bine si in realitate si ai avut destule ocazii sa vb "pe fata" cu mine despre "impresiile" mele, nu cred ca era cazu' sa te dai in spectacol pe forum... :drink: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu glumeam :sick: Faceam misto de aia care au mutat aiurea topicu' de 600f-uri si au lasat in coltul "vitezanelor" rf-u si thundercat-ul :D Nus ce ai ultima vreme,da' ma cunosti destul de bine si in realitate si ai avut destule ocazii sa vb "pe fata" cu mine despre "impresiile" mele, nu cred ca era cazu' sa te dai in spectacol pe forum... :drink: :P

 

 

Nu mi-ai dat impresia de gluma. In fine, te cunosc de ceva timp si stiu ca nu esti genul, dar acum ai sarit putin calul incat ai reusit sa atragi cateva antipatii, ca multi m-au intrebat mirati, ca ce ai patit.. :D

Cred ca nu-s eu obisnuit cu glumele tale :D Ni videm la o bieri coaiii :D

 

PS. Si mutati in PLM topicul inapoi unde ii e locul, ca va dau foc la ciopare :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum naiba sa-mi mai vand eu Honda acum? Incepatorii vor speed, nu moto de strada :drink:

Deci, ADMINII, instiga la dat racing prin oras! In loc sa ma dau pe curbe am sa-i pun topcase, cauciucuri cu crampoane, ii inmoi suspensiile, ii pun ghidoane de ciopar sau enduro si ma angajez la Fan Curier sau Pegasus :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@shinu O corectie pentru mesajul de mai devreme ...ma refeream la CBR ...din graba am scapat si un F4

Chestia cu moto de strada e chiar ciudata. Mai am un Kawa ER5 Twister...ala ce mai este? CBR, parerea mea, este o motocicleta sport-turing. Nu este nici ss, nici cu transmisie pe cardan (Kawa 1400 GTR) insa isi face treaba foarte bine. Eu am ales-o pentru performante si pentru pozitia in sa. M-am mai urcat pe cate ZX6 mai nou sau un R6 insa, parerea mea, erau mai incomode. Mai comod era zx6 pana in 2000, 2001 (nu mai stiu exact cand l-au modificat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CBR, parerea mea, este o motocicleta sport-turing.

 

Eu tot zic ca e SS, dar nu in comparatie cu modelele mai noi! Touring nu e pentru ca dupa 200 km iti rupe poponeata :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...