Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am cateva piese NOI, originale, de vanzare:

1. Filtru benzina F4 '99-'00 (F4X,Y)

 

post-3288-1239911061_thumb.jpg

 

2. Capac stanga motor (alternator), pentru F4i Sport (cel de F4/F4i normal este argintiu, nu ca asta):

 

post-3288-1239911153_thumb.jpgpost-3288-1239911196_thumb.jpgpost-3288-1239911225_thumb.jpg

 

3. Garnitura pentru capacul de mai sus

 

post-3288-1239911300_thumb.jpgpost-3288-1239911324_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faine poze.

 

Uite asa ne cunoastem mai bine. Mi-a placut numele pe care l-ai pus mobrei mele - Albastrica.

 

Si ca sa incing putin spiritele iar o sa deschid o discutie interminabila: Ce caucicuri sa iau pentru Albastrica daca merg cam 50% in oras si restul afara nu foarte agresiv insa imi place sa ma dau pe viraje?

Acum am niste Metzler rensport care aduc din ce in ce mai mult cu niste slickuri!

Am vorbit aseara cu baietii si am aflat ca Pirelli Corsa III ar patina chiar si incalzite.

Intr-un test vazut zilele trecute pe forum erau la egalitate BT-016 si Conti Sport Attack urmate de Metzler Sportec M3 ,Pirelli Diablo Rosso PP 2CT si Dunlop RR. Acum ala era un test, nu trebuie luat ca litera de lege. M-ar interesa mai mult experientele voastre personale.

 

Ce pot spune de cauciucurile pe care le am? Se incalzesc pana in 10 min. Din cauza profilului agresiv aplecare pe viraj este rapida si fara efort, ba chiar la viteze mai mici trebuie controlat pentru ca ele vor mai mult decat este necesar :blink:. Transmit tot ce citesc pe sosea, au feedback foarte bun. Pe viraj stai cu ele ca pe sina. Pe ploaie sau umezeala este aproape interzis sa iei viraj :wacko:). Aderenta se reduce dramatic (ca si atunci cand sunt reci). Nu sunt prea confortabile la drum lung (cum spuneam mai sus simti orice crapatura din asfalt).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Review la Continental Sport Attack si la Pilot Power.

Ma enerveaza sa recunosc "defectele" PP'urilor in review'ul lor.. :blink:

" The tires are confidence inspiring because they do not slip, as long as the road is dry. Once it gets wet they start to feel a bit nervous when tipped in. But the added confidence increased forward velocities as we rallied along our favorite canyon roads. It was here that the true failing of the Pilot Powers was revealed. The tire feels unstable when leaned over on top of pavement irregularities; particularly seams or groves running parallel with the direction of travel. So severe is the sensation, that the first time I experienced it, I stopped and checked tire-pressure.

 

As long as the road was smooth, i.e. racetrack smooth, the tires performed beautifully! They warmed up better during street applications, but this is likely due to the greater frequency of slowing and accelerating that occurs when dealing with traffic or getting out of the neighborhood. However, the nervousness over pavement irregularities grew to be irritating because it became difficult to tell if the tire was starting to slip a little or just being overly reactive to a crease in the tarmac."

 

 

Conti devine o optiune ptr mine, mai ales ca sunt si mai ieftine ca renumitul PP.

 

Pentru oras majoritatea recomanda Pilot Power (eventual 2CT)

PP2CT in oras sunt identice cu PP normal. Nu te vei apleca aproape niciodata in oras atat de mult ca sa folosesti si ultimii 10% din profil. :wacko:

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de gume...

Totul este pur subiectiv, daca e sa discutam pe tema asta.

Fiecare cu ce-l doare, ca sa zic asa.

Am avut Pirelli Diablo. Gume misto, rareori pierdeam aderenta, au durat ceva, le-am nasolit cu franele la misto. :blink:

Acum am Dunlop D208RR. Am facut 800 km cu ele, sunt... noi. Trebuie incalzite, cand se incalzesc... the stick like glue. :wacko: Nu stiu cum o sa fie cu durabilitatea, multi zic ca nu trec de 5000-6000 km. Sper sa fie macar atat. :(

ForJe are BT-016, iti poate da mai multe detalii.

Romeo are 2CT, la fel, iti zice cum sunt.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ForJe HELP

 

Zi si tu cum ti se par BT-016. Banuiesc ca ai mers si agresiv cu ele.

BTW foarte importanta, dupa cum stim cu toti este si presiunea in roti. Eu merg in oras cu 2.3-2.5 spate si 2.3 fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ForJe HELP

 

Zi si tu cum ti se par BT-016. Banuiesc ca ai mers si agresiv cu ele.

BTW foarte importanta, dupa cum stim cu toti este si presiunea in roti. Eu merg in oras cu 2.3-2.5 spate si 2.3 fata.

 

 

frate sunt super ok gumele,desi parca as strmba umpic din nas la timpul de incalzire...park totusi ar fii fost mai ok sa se incalzeasca mai repede.in fine..gumele sunt super ok :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thanks Strumfule insa nu este becul se pare ca e un contact pe undeva pe fir, pentru ca becul s-a aprins intr-o pozitie anume dar n-am reusit sa-l fac sa stea asa si cu capacul pus...trebuie desfacuta carene ublat la fire....bleah.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de innaintat un protest la adresa lu' arhi:

Ma nene da cu gagicili ce ai avut...ca numa din spate le-ai prins doar pushu a muscat otar de profil....plu sca nu avem imagini cu rapitoarea inimi lu forje

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grija mare la radare...Incepe sezonu' cald si baietii s-au pus pe saltat permise :wacko: Am deja cativa prieteni care le-au pierdut...eu era sa mi-l pierd miercuri seara,noroc cu loganu pus la vedere...100kmh sunt f usor de atins,prea usor chiar

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nu-mi permit sa pozez asa oamenii sa le invadez intimitatea, daca voia careva poze cu careva putea sa zica...si-i faceam. Am incercat sa nu deranjez pe nimeni.

:wacko:

Data aviatoare ziceti care cu care vreti poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...