Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Clar...Horje povesteste-le baietilor cu a atins F3-ul tau supersonica viteza de...182...pardon281 km/h

 

iar te ataci aiurea, da ma rog. poate ai inteles aiurea ce am zis... :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:drink:

 

Cu spunea cineva mai devreme, ce ar fi daca am pastra acest topic despre CBR F4. :sick:

Ba despre F2, mah, DAA?? :moto:

 

@jorj - din cate am priceput eu, fiecare din voi a inteles gresit macar o data. Mai multa atentie, mai multa intelegere,

ca suntem prieteni si mai putini hormoni :D

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba despre F2, mah, DAA?? :drink:

 

@jorj - din cate am priceput eu, fiecare din voi a inteles gresit macar o data. Mai multa atentie, mai multa intelegere,

ca suntem prieteni si mai putini hormoni :moto:

 

eu chiar nu faceam misto... da daca ai inteles tu bine atunci m-am linistit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: suntem grav offtopic, hai sa lasam ca.caturile si sa nu ne mai frecam aiurea. Pe scurt si pe fatza: Gixxu, vezi ca Horhe nu vru' sa te ia peste picior :drink:

 

Revenind : parca e topic de CBR nu de Ce BeRe!?! Barfim diseara live ce e de barfit. Intre timp ziceti-mi si mie la ce cacao am delay, cand schimb

din a I-a in a II-a, desi dau drumu scurt sa ambreiaj, se poarta de parca il tin patinat si merge o secunda supraturata, parca as tura-o pe neutru??

 

LE @ gixx, ahaa, inteleg..

 

OK, cine e prost sa dea 1500 pe un F2 naked :moto: ?

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar te ataci aiurea, da ma rog. poate ai inteles aiurea ce am zis... :D

 

Nu fi ba bula... :moto: Uite cate fac eu pt tine :sick:

 

PS: suntem grav offtopic, hai sa lasam ca.caturile si sa nu ne mai frecam aiurea. Pe scurt si pe fatza: Gixxu, vezi ca Horhe nu vru' sa te ia peste picior :drink:

 

Revenind : parca e topic de CBR nu de Ce BeRe!?! Barfim diseara live ce e de barfit. Intre timp ziceti-mi si mie la ce cacao am delay, cand schimb

din a I-a in a II-a, desi dau drumu scurt sa ambreiaj, se poarta de parca il tin patinat si merge o secunda supraturata, parca as tura-o pe neutru??

 

Ai ambreiaju' futut sau iti patineaza cauciucu' spate :P

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: suntem grav offtopic, hai sa lasam ca.caturile si sa nu ne mai frecam aiurea. Pe scurt si pe fatza: Gixxu, vezi ca Horhe nu vru' sa te ia peste picior :drink:

 

Revenind : parca e topic de CBR nu de Ce BeRe!?! Barfim diseara live ce e de barfit. Intre timp ziceti-mi si mie la ce cacao am delay, cand schimb

din a I-a in a II-a, desi dau drumu scurt sa ambreiaj, se poarta de parca il tin patinat si merge o secunda supraturata, parca as tura-o pe neutru??

 

Sa nu fie ambreiajul pe duca , adica sa inceapa sa se simta uzura. In primul rand se vede la trepte joase unde cuplu si demarajul este mai puternic, adica a 1-a , a 2-a .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenind : parca e topic de CBR nu de Ce BeRe!?! Barfim diseara live ce e de barfit. Intre timp ziceti-mi si mie la ce cacao am delay, cand schimb

din a I-a in a II-a, desi dau drumu scurt sa ambreiaj, se poarta de parca il tin patinat si merge o secunda supraturata, parca as tura-o pe neutru??

 

E cablul de ambreiaj reglat aiurea, nu tine unde trebuie. Ti-l reglez eu. Daca era ambreiajul iti dadeai seama cand bagai mana serios in gaz. :drink:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am schimbat PP (nu 2CT, insa inafara de cate 10% pe margini centrul e identic la cele 2 modele) la 17000km facuti in 2 sezoane. Inca mai aveau carne suficienta, insa eu nu fac trickuri cu mobra. :sick:

Le-am schimbat fiindca se intariseara putin de la varsta.

 

si cine face trickuri cu mobra ? :drink: ... poate adidas ca eu nush sa ma ridic, decat in picioare :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cine face trickuri cu mobra ? :drink: ... poate adidas ca eu nush sa ma ridic, decat in picioare :moto:

 

F-ul e o motocicleta f versatila,e ideala atat pt un incepator cu putini bani si multe vise cat si pt cineva cu mai multa experienta ce cauta nu neaparat adrenalina ci un mijloc de trasport comutter in care poti descoperi oricand bucuria acelerarii libere,bucuria a 2 ace de par succesive pe cheia,brasov...etc :sick: Pt 600f michelinurile de pe a mea ar fi ideale...Moi,aderente si datorita diagramei de livrare a cuplului si puterii, durabile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F-ul e o motocicleta f versatila,e ideala atat pt un incepator cu putini bani si multe vise cat si pt cineva cu mai multa experienta ce cauta nu neaparat adrenalina ci un mijloc de trasport comutter in care poti descoperi oricand bucuria acelerarii libere,bucuria a 2 ace de par succesive pe cheia,brasov...etc :sick: Pt 600f michelinurile de pe a mea ar fi ideale...Moi,aderente si datorita diagramei de livrare a cuplului si puterii, durabile :D

 

atunci bridgestone bt-016 sa fie :drink: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Practic aproape orice cauciuc e ok...ideea e sa fie aderent,sa se incalzeasca repede si sa fie desigur durabil...sa fim seriosi ,orasul + cele cateva drumuri pe afara nu sunt "pista" :drink:

 

Cine merge diseara in biker's? :moto:

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pct. 1

bt-016

 

luate noi, rodate vreo 150-200 km..... si dupa incepe distractia

se incalzesc foarte repede, aderenta foarte buna: pe curbe duse pana in muchie, broscute si stoppie la greu.

de vreo doua ori mi-a resusit stoppie si pe ploaie.

dupa cum arata acum cred ca o sa treaca de 10.000 km chiar daca abuzez de ele din cand in cand :drink:

 

pct. 2

 

zicea cineva mai devreme ca i-a fugit fatza la o franare destul de usora dupa un drum de o ora. Ca sa incalzesti cauciucurile bine, mai ales pe vreme asta ai nevoie de accelerari si franari destul de puternice. Daca ai mers linistit foarte probabil au fost cauciucurile reci.

Editat de psycho_vox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pct. 1

bt-016

 

luate noi, rodate vreo 150-200 km..... si dupa incepe distractia

se incalzesc foarte repede, aderenta foarte buna: pe curbe duse pana in muchie, broscute si stoppie la greu.

de vreo doua ori mi-a resusit stoppie si pe ploaie.

dupa cum arata acum cred ca o sa treaca de 10.000 km chiar daca abuzez de ele din cand in cand :drink:

 

pct. 2

 

zicea cineva mai devreme ca i-a fugit fatza la o franare destul de usora dupa un drum de o ora. Ca sa incalzesti cauciucurile bine, mai ales pe vreme asta ai nevoie de accelerari si franari destul de puternice. Daca ai mers linistit foarte probabil au fost cauciucurile reci.

 

va multumim pentru indrumari :moto:

era si cazul sa postezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la 9 sunt la Petromu' de la miorita cu Vicentiu...ne gasiti acolo :drink:

 

Eu am o scuza,sunt la munca...a voastra care e? :moto: N-am telef la mine asa ca ne auzim dupa sapte :D Claudia,George,Petre,IvI...un singur lucru am sa va spun : MOTOR: ACTIUNE :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ferice de voi .... eu sunt la munca si azi si maine , deci slabe sanse sa ne vedem ... daca se intampla vreo minune va dau un semn , daca nu ... stiti voi ... distrati-va un gram si pentru mine :drink:

Editat de xcite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la 9 sunt la Petromu' de la miorita cu Vicentiu...ne gasiti acolo :drink:

 

Eu am o scuza,sunt la munca...a voastra care e? :sick: N-am telef la mine asa ca ne auzim dupa sapte :P Claudia,George,Petre,IvI...un singur lucru am sa va spun : MOTOR: ACTIUNE :D

 

doar zice-ti-mi unde si la cat ne vedem :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am stiut daca sa ma rad sau sa ma enervez.

 

Asta iar e marita teorie cu "CBR F-ul e motor TOUUUURING". Destepti. Numa ca la anii lor erau singurele motoare SPORT 600 Honda, si au rupt tot in materie de competitie pe circuit (specific R6, GSX-R 600, ZX6). Singura diferenta era ca ceea ce, sa zicem suzuki, facea cu doua modele de 600, unu pentru pista, altu mai pentru drum, Honda facea cu unu singur, mai bine ca amandoua.

 

We got trolled.

 

In aceeasi ordine de idei, bagati ma si Hayabusa la motoare de strada, ca si-aia e "touring", nu?

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am stiut daca sa ma rad sau sa ma enervez.

 

Asta iar e marita teorie cu "CBR F-ul e motor TOUUUURING". Destepti. Numa ca la anii lor erau singurele motoare SPORT 600 Honda, si au rupt tot in materie de competitie pe circuit (specific R6, GSX-R 600, ZX6). Singura diferenta era ca ceea ce, sa zicem suzuki, facea cu doua modele de 600, unu pentru pista, altu mai pentru drum, Honda facea cu unu singur, mai bine ca amandoua.

 

We got trolled.

 

In aceeasi ordine de idei, bagati ma si Hayabusa la motoare de strada, ca si-aia e "touring", nu?

 

 

total de accord cu oryon. gixxu nu are de unde sa stie de 600 f3 sau f4 sau f4i, ca au rupt cam tot ce a miscat.... ca de ie comutere

 

mandru posesor de cbr f4i,

 

post-27759-1226774075_thumb.jpgpost-27759-1226774131_thumb.jpgpost-27759-1226774173_thumb.jpg

 

vroiam doar sa ma laud :moto:

 

nu e frumoasa ? parca nici nu-mi vine sa o mai vand :drink:

 

 

frumoasa foc dupa parerea mea. chiar asa de ce o vinzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia au mutat 600f-u in sectiunea touring fix dupa ce am spus eu ca e comutter :moto: Gata cu gluma,i-l declar cel mai spid si vreau sa revina in coltul "vitezanelor" :sick:

 

Culmea e ca "speed-uri" ca Suzuki Rf si Yamaha Thundercat au ramas in continuare "motoare de viteza" :drink: Sa nu mai vb de troleul zzr 1400

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...