Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai in linie dreapta ce vroiai sa facem? ;) :) excitu nici n-avea mainile pe ghidon :blink: pune-ne cum luam curbe asa batraneste :o

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !! Intru si eu in randul posesorilor de CBR 600F, cu noua mea bijuterie CBR 600 F4i , 2004. :)

 

Am si eu cateva intrebari: voua la cat va cupleaza ventilatorul de racire (termocupla), ca la mine intra cam tarziu, 106 gr, si ma gandesc ca nu e in regula.

De altfel, motorul merge foarte fierbinte. La viteza mica 50-60 km/h, temperatura sta numai peste 100 gr, ajungand si la 108 gr.

Am verificat nivelul lichidului de racire, si e pe maxim, radiatorul e curat, si nu are elementi indoiti.

 

E normal sa mearga asa fierbinte, si daca nu, ce e de facut ?? ;)

 

Astept cu interes sfaturile si parerile voastre !! :blink:

 

PS. Atasez si cateva poze cu motorul :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara evenimente neplacute alaturi de ea. Ceea ce zici tu de temperatura este absolut normal. Face cum spui tu ca face si cupleaza la temperatura aia, pentru ca asa si trebuie. Deci nu iti face griji, din puncutul asta de vedere , motorul tau nu are nimic defect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare domnilor, am si eu o intrebare: stie careva cum pot desface comenzile de acceleratie de pe un ghidon si sa le pun pe altu? am tot cautat si nu am gasit nimic...

 

semighidonul dreapta s-a rupt si acum vreau sa-l schimb da nu pot da jos acceleratia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum fac sa etansez o toba? Ma refer la cuplajul acesteia pe teava de esapament De cateva zile sufla si degeaba am strans colierul E un Mivv carbon si am incercat cu clasica sfoara de azbest in zadar.Exista posibilitatea cu altceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In targ cred ca ai putea sa gasesti un colier din acela metalic pentru toba, pe care poti sa-l separi de toba cu un cauciuc pentru a nu face zgomot, fiind din carbon toba nu se incinge asa tare si cauciucul nu s-ar topi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba e prinsa ok de teava care face cotul

Problema e jos unde teava de pe toba se imbina cu teava originala a motocicleteivga4n.jpg

am avut si eu aceasta problema dar am rezolvat-o cu o pasta speciala pt evacuari cara se gaseste la magazine auto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba e prinsa ok de teava care face cotul

Problema e jos unde teava de pe toba se imbina cu teava originala a motocicleteivga4n.jpg

 

he he. aceeasi problema o am si eu, dar nu mi-am batut capul cu ea. Bine acum depinde, poate la tine sufla mai rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu suntem la decernarea premiilor Pulitzer! :)

 

Am gresit topicu' ;) era alt topic pt multumiri :blink:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

multumesc gixule ca ai avut rabdare cu mine anu' trecut cand invatam si eu sa merg pe trotineta

:o

Editat de alexutzza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...