Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

stiu siteul te am in lista de mess, doar ca vroiam ceva ieftin (second hand) gasisem una la 100, radiala.

 

 

Silviule, faci biznisuri pentru Mac? :huh:.

 

@gabi_tro. Nu el vinde, doar e un client multumit de-al lui Mac. Pai second poate la dezmembrari gasesti. Mai bine nou, mai ales la frane. E doar o parere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cam inutila radiala.

 

tre sa reglezi si furca cum trebuie. eu am avut modelul asta si pe pista. poti sa mergi cu pompa stock fara probleme daca ai aerisirea facuta brici si furtune de metal + placute abrazive :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine stie pe cineva care se ocupa de curatat carburatoare?

 

Suna aici: 0765-888.825 Alex il cheama. Zici ca din partea mea :rolleyes:

 

Are careva niste placute pentru spate mai vechi si care nu le mai foloseste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

radule tie iti trebuie placute touring, ca le macini cam rapid! :rolleyes:

mergi p'o roata si o echilibrezi din frana spate? :huh:

 

Sa stii ca touring mi-as lua :lol:

Inca nu stiu sa o tin sus si sa o echilibrez din frana spate, mai am de halit pana ajung acolo. Am incercat sa franez cu spatele cand o ridic, dar nu prea am timp sa ma concentrez si la frana si la acceleratie incat sa nu o dau pe spate :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ferodo Platinium am avut pe spate, sinterizate, nu Braking..acum mi-am amintit! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ferodo Platinium am avut pe spate, sinterizate, nu Braking..acum mi-am amintit! :laugh:

Ia premium, nesinterizate.

am avut pe fata, am mers cu ele aproape 2 ani si cand le'am dat jos aveau carne cat brembo de le'am pus noi in locul lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca touring mi-as lua :rock:

Inca nu stiu sa o tin sus si sa o echilibrez din frana spate, mai am de halit pana ajung acolo. Am incercat sa franez cu spatele cand o ridic, dar nu prea am timp sa ma concentrez si la frana si la acceleratie incat sa nu o dau pe spate :laugh:

 

Adidase dar tu cum o ridici? Power sau Ambreiaj?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adidase dar tu cum o ridici? Power sau Ambreiaj?

 

In cele mai multe cazuri Power wheelie si fac broscute, ca ma dau in tricou :rock: dar am incercat din ambreiaj si e mult mai safe, ca sa zic asa, se ridica lumanare si stiu "sigur" ca nu o scap pe spate. Cu a 1-a, ca in a 2-a imi e frica de voblaj cu toate ca normal in a 2-a se fac nebuniile astea, ca e mai controlabil.

Trebuie sa gasesc un loc safe si inca pe cineva cu care sa experimentam :laugh: ca asa de unul singur nu-mi arde.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cele mai multe cazuri Power wheelie si fac broscute, ca ma dau in tricou :rock: dar am incercat din ambreiaj si e mult mai safe, ca sa zic asa, se ridica lumanare si stiu "sigur" ca nu o scap pe spate. Cu a 1-a, ca in a 2-a imi e frica de voblaj cu toate ca normal in a 2-a se fac nebuniile astea, ca e mai controlabil.

Trebuie sa gasesc un loc safe si inca pe cineva cu care sa experimentam :laugh: ca asa de unul singur nu-mi arde.

 

E simplu...cu ambreiaj o poti ridica si intr-a 3-a si a 4-a etc. Deci, cu ambreiaj ai mai mult control asupra motorului. Din gaz ramai fara ture, ca tragi de ea ca bezmeticu...din ambreiaj e mai simplu si invata-te mai intai in prima viteza...exerseaza, exerseaza la greu. Incearca diferite puncte de echilibru pana vei ajunge sa o faci lumanare fara sa te sperii. Apoi treci intr-a 2-a...vei avea wheeleuri mai lungi plus ca deja ai cam invatat unde te simti tu cel mai bine cu ea pe o roata. Lasa power - ca orice retard stie sa traga de gaz. E bine de inceput, dar treci cam dupa 2-3 saptamani la ambreiaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am schimbat ieri placutele, fostele lui Pushu, niste Nissinuri. Obosite rau :rock: canci frana :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, subtire de vara..grindina si alte chestii :laugh:

 

Ma nuj unde stati voi da la prostitutie e uscat asfaltul de 1 ora

Pana la urma vine cineva?

Io trec ca tot nu stau departe ... asta daca nu incepe fro vijelie pana atunci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am venit de la munca cu motoru. A fost o placere vremea, innorat, racoare, dar uscat pe jos. Daca ramane asa eu vin la 19, numai ca nu imi plac norii astia negrii. Sper sa nu imi strice planurile ca si asa nu am mai fost la intalnire de 3 saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...