Sari la conținut

Fratilor Chopperisti Ce Inaltime/greutate/model Chopper Aveti ?


mihalceai
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La o greutate de 120 kile si 1.75 inaltime credeti ca e mult prea mic un Intruder de 250? In alegerea lui a fost in primul rand problema banilor dar si o chestie din noua legislatie care limiteaza accesul la motoare mai puternice de 26 kW in primii doi ani.

26kWx1,36=35.36CP. La puterea asta poti gasi ceva pe la 400 cmc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar modelele de 400 cmc nu se importa oficial in Romania. Am prieteni care mi-au recomandat sa evit modelele japoneze care nu se importa oficial pentru ca nu prea se gasesc piese. Gasisem un Marauder de 400 dar avea urme de cazaturi si trebuiau schimbate mai multe piese ca sa-l fac sa arate asa cum as vrea.........maneta de frana, un capac lateral, toba, etc.

Inca nu am luat motorul.......doar am dat comanda pentru el si urmeaza sa vina saptamana viitoare. As mai avea timp sa ma razgandesc, mai ales ca am inteles ca daca ai mai mult de 21 de ani nu s-ar mai aplica limitarea aia de putere. Intre modelele care se aduc oficial, urmatoarea clasa ar fi la 800 cmc pentru Suzuki Intruder. Oare nu e prea puternic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar modelele de 400 cmc nu se importa oficial in Romania. Am prieteni care mi-au recomandat sa evit modelele japoneze care nu se importa oficial pentru ca nu prea se gasesc piese. Gasisem un Marauder de 400 dar avea urme de cazaturi si trebuiau schimbate mai multe piese ca sa-l fac sa arate asa cum as vrea.........maneta de frana, un capac lateral, toba, etc.

Inca nu am luat motorul.......doar am dat comanda pentru el si urmeaza sa vina saptamana viitoare. As mai avea timp sa ma razgandesc, mai ales ca am inteles ca daca ai mai mult de 21 de ani nu s-ar mai aplica limitarea aia de putere. Intre modelele care se aduc oficial, urmatoarea clasa ar fi la 800 cmc pentru Suzuki Intruder. Oare nu e prea puternic?

 

 

salut,

mai intai completeaza-ti profil-ul....

modele de 400 second, aduce Tomina....accesoriile sunt similare cu cele de la modelele europene...diferenta e doar la cutie/motor.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De Tomina am auzit pana acum doar lucruri nasoale........nici macar o referinta buna.

Tocmai de piese importante mi-e frica, mai ales la un second hand. Daca am nevoie de un kit de lant sau alta piesa mai complicata, stau cu motorul pe butuci o gramada.

De asta mi-am comandat un model nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-ti un vulcan/dragstar/intruder/shadow de 400 de la Tomina. Eu vreau sa-ti spun ca din cumparatorii de la Tomina, 80% au avut o parere buna despre firma si produse. Probabil ai auzit lucruri nasoale de la mancatori de rahat, din aia care au Trabant si spun ca Loganul e naspa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...