Sari la conținut

Fratilor Chopperisti Ce Inaltime/greutate/model Chopper Aveti ?


mihalceai
 Share

Postări Recomandate

Am o mica/mare problema ......... as vrea sa cumpar un chopper dar multi zic ca este bine sa fie enduro la inaltimea mea de 192cm; eu totusi vreau chopper ca nu imi place plasticul si as vrea sa stiu voi chopperistilor ce inaltime aveti, ce greutate si ce model de chopper.

 

Multumesc pt. raspunsuri anticipat. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dap.

Lasa-l dracu de enduro, ia-ți ce vrei tu, adica chopper. Ia ceva de capacitate mai mare, sa nu te plictisesti repede de el.

Am impresia ca, intr-o viata anterioara, Lupalb a avut enduro. Cu care a cazut nasooool de toooot!

Ontopic: Ia-ti enduro, ca sa-nnebuneasca lupul! (Nu da, nea' Mihai!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 1,68 m 73 kg si ma potrivesc perfect cu motoreta. Daca ajungi cu ambele picioare pe sol, daca poti sa-l impingi singur in garaj, daca crezi ca il poti ridica de jos singur (sau cu un mic ajutor) ia-l!

 

ps: La inaltimea ta nu cred ca ai avea probleme cu nici o motocicleta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

189cm - sub 60 kg :grinbandit: , si tot turnat imi vine VN 800 Classic

 

 

1.72 X 85kg. "Imi vine" ca turnata, cred ca la o inaltime de peste 1.80 nu mai e la fel de comoda... ...parerea mea !

 

eu am peste 180, sa imi fdai sa vad si eu daca e sau nu comod

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mica/mare problema ......... as vrea sa cumpar un chopper dar multi zic ca este bine sa fie enduro la inaltimea mea de 192cm; eu totusi vreau chopper ca nu imi place plasticul si as vrea sa stiu voi chopperistilor ce inaltime aveti, ce greutate si ce model de chopper.

 

Multumesc pt. raspunsuri anticipat. :grinbandit:

 

 

completeaza-ti datele al profil.

vezi ca si chopperele au plastic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mica/mare problema ......... as vrea sa cumpar un chopper dar multi zic ca este bine sa fie enduro la inaltimea mea de 192cm; eu totusi vreau chopper ca nu imi place plasticul si as vrea sa stiu voi chopperistilor ce inaltime aveti, ce greutate si ce model de chopper.

 

Multumesc pt. raspunsuri anticipat. :grinbandit:

eu zic sa faci un drive test ... chopperul este mai exclusivist si te asigur ca poti sta bine pe unul mare si te simti super pe asfalt la drumuri lungi fie si virajate. pt drumuri mai prapadite sau forestiere merge un enduro touring iar daca te pasioneaza padurea si coclaurile chiar si prin noroi merge un enduro cat mai usor si de putere . eu am 1.84 , peste 120 kg si am parcurs peste 14 000 km pe de toate si fiecare are farmecul propriu.deci gandeste-te pe unde vrei sa mergi mai mult si nu-ti fa mari probleme de gabarit , important e sa te simti bine si motorul sa te reprezinte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He...He ! Faceti loc!...1,62 cm si 54kg cu burta plina :grinbandit: ! Vulcan de 750 ,are vreo 240 kg la gol....

Pui comenzi avansate la un chopper mai mare,si nu mai ai probleme de genul "stau cu genunchii la gura"...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.90m, 84 kg. Suzuki Intruder M800-263 kg cu rezervorul plin, exceptional ca si manevrabilitate.

La inaltimea ta merge clar un chopper, depinde insa ce vrei cu adevarat.Incearca mai multe "specii" de motorete.Ca si @alexxx mi-as lua toate motoretele posibile.De fapt la vara o sa iau o capra(Suza DR)pt a ma face frate cu padurea... apoi ma voi calma pe sosea cu Intruder-ul...

Frati chopperisti!Nu fiti mai catolici decat papa de la Roma!Sa recunosti chopper-ul ca singura motocicleta valabila denota lipsa de imaginatie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.90m, 84 kg. Suzuki Intruder M800-263 kg cu rezervorul plin, exceptional ca si manevrabilitate.

La inaltimea ta merge clar un chopper, depinde insa ce vrei cu adevarat.Incearca mai multe "specii" de motorete.Ca si @alexxx mi-as lua toate motoretele posibile.De fapt la vara o sa iau o capra(Suza DR)pt a ma face frate cu padurea... apoi ma voi calma pe sosea cu Intruder-ul...

Frati chopperisti!Nu fiti mai catolici decat papa de la Roma!Sa recunosti chopper-ul ca singura motocicleta valabila denota lipsa de imaginatie...

 

Daca chopperisit duc lipsa de imaginatie dupa parerea ta uitat-te mai bine la poza de mai jos :grinbandit: Nimeni nu spune ca "chopperul" este singura motocicleta valabila. Nu inteleg de unde ai tras tu concluzia asta. Pana la urma orice motocicleta poate fi chopperita. Sau tu te referi la "cioparul" de magazin...?

post-7907-1170718135_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1,78-79 si vreo 73 de kilo, la un ciubar si nu prea zis VN 800. ne simtim bine impreuna, la inceput mai greu cu franarea, dar am mai lasat si eu, a lasat si el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...