Sari la conținut

Accident Kawa B...zdk


dewe dee
 Share

Postări Recomandate

Tocmai m-a sunat sotul de un accident la bucurestii noi intersectie cu Subcetate (s-au cum s-o scrie...). Scenariul e tipic, el pe prioritate, o dusa pe cedeaza care nu i-a spus mare lucru. Am inteles ca motociclistul e ok, a fost luat cu salvarea anyway dar misca, si era aparent ok...

 

ps: accidentul a avut loc acum cateva minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat acum o prietena care a trecut p-acolo cu autobuzul si a vazut primele momente de dupa accident. Motociclistul e fata si mergea pe Stefan cel Mare in directia obor. Cel putin zice ca are corp de fata si ii iesea parul blond de sub casca. Din pacate mi-a mai zis ca ii curgea mult sange de sub casca pe asfalt :cheers: . N-avea viteza pt ca era aglomeratie. Mi-a mai ais ca s-ar putea sa fi vrut sa intoarca, spre victoriei, peste liniile de tramvai si in momentul ala ar fi luat-o in plin o masina.

Era aproape de spital. Probabil ca acum e la Urgenta.

Sa dea Dumnezeu sa fie bine.

Editat de ahonen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A apucat sa vada macar ce tip de motor era? :cheers: :eek: Cunosc ceva lume si mie frica sa ma gandesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu era sa ma fac praf azi...eram cu kos..... a iesi o proasta de pe strada si direkt in fata .......dupa am mers dupa ea.....si i am aplicat o corectie masini.....daca avea usa deschisa :cheers: :eek: :D

CAM "SANGEROS"inceputu de sezon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit si un filmulet de la amicu meu care sta in zona aia si nu pare sa fie femeie.....insa intr-un minut jumate cat are filmu motociclitu/a este cu fata la pamant si nu da nici un semn ca ar fi in viata...totusi sper sa fie bine....si sa nu se fi miscat pentru a nu agrava situatia......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu aducator de vesti rele, insa cam acum o ora, stateam la semafor la Universitate, mergand spre Unirii, cand opreste un motor langa mine. Il intreb daca s-a iesit azi la vreo plimbare, la care tipul imi raspunde ca nu, insa tocmai a avut un accident mortal pe Stefan cel Mare... Sper din suflet sa fi fost dezinformat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In uichendul asta. Ala la universitate a fost ieri. Si pun pariu ca au mai fost si altele dar de multe din ele nu se afla aici.

:cheers:

Despre cel din Stefan cel Mare se discuta la lincul de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut accidentul in bucurestii noi. am vazut la un momenta dat o dacie break care astepta pe linia de tramvai sa intoarca, am franat, claxonat si s-a oprit. dupa aceea i-am dat gaz sa trec, dar desteapta s-a bagat.

am incercat sa o evit pin dreapta, dar n-am avut loc, asa ca am culcat-o pe stanga.

dupa "bum", imi aduc aminte ca eram in salvare.

 

am avut noroc. nu am nimic rupt, decat lovituri (un picior si gatul imobilizate)

baiatul de pe colentina nu a avut noroc. a stat pe masa la spital langa mine. sosise mort...

 

rip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut accidentul in bucurestii noi. am vazut la un momenta dat o dacie break care astepta pe linia de tramvai sa intoarca, am franat, claxonat si s-a oprit. dupa aceea i-am dat gaz sa trec, dar desteapta s-a bagat.

am incercat sa o evit pin dreapta, dar n-am avut loc, asa ca am culcat-o pe stanga.

dupa "bum", imi aduc aminte ca eram in salvare.

 

am avut noroc. nu am nimic rupt, decat lovituri (un picior si gatul imobilizate)

baiatul de pe colentina nu a avut noroc. a stat pe masa la spital langa mine. sosise mort...

 

rip

 

omule ai fost norocos. naspa situatie sa stai la pat pt ca esti motociclist! acum stai linistit si fa-te bine si sa ne vedem calare. :eek:

si eu mam lovit de o masina si mama m-a intrebat: te-ai gandit sa renunti la motocicleta asta?

i-am raspuns: da mama.. sa-mi iau alta noua..

asta e o boala care nu se poate vindeca..

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

omule ai fost norocos. naspa situatie sa stai la pat pt ca esti motociclist! acum stai linistit si fa-te bine si sa ne vedem calare. :eek:

si eu mam lovit de o masina si mama m-a intrebat: te-ai gandit sa renunti la motocicleta asta?

i-am raspuns: da mama.. sa-mi iau alta noua..

asta e o boala care nu se poate vindeca..

:cheers:

 

 

la asta ma gandesc si eu. ce sa imi iau :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu. a fost foarte clar vina aleia

sa vedem acum cu motorul si casca

amandoua sunt distruse

 

 

 

Tata, ai avut parte , din pacate de "scenariul devenit clasic" la noi , cu neacordare de prioritate la motociclisi.

( cam ca si subsemnatul acum o luna!)

Noroc ca ai scapat "intreg" si fara probleme majore, desi noi (motociclistii din romania) am ajuns sa fim foarte "generosi" cu astfel de situatii...! post incident!!!

Cu motorul si casca nu tre' sa-ti faci griji le acoperi din asigurarea obligatorie a masinii.

 

Mult noroc in trafic de azi inainte!

 

Horatiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...