Sari la conținut

Spray Chrom


18dany
 Share

Postări Recomandate

As vrea sa stiu si eu cum trebuie folosit acest spray,am inteles ca trebuie curatata bine suprafata,dat cu alt spray ca sa prinda si dabea dupaia dat cu cel de chrom. Stie cineva instructiunile bune? Sau daca nu ziceti-mi daca merita sa dau cu el pe coarnele de la motoreta(hoinar)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu da cu spray crom, ca nu e crom, e o vopsea ordinara (un fel de aurolac). Dupa catva timp isi pierde luciul si arata ca o vopsea gri.

 

 

 

foarte corect spus

am folosit eu si e cacao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveam unde sa le cromez,nu v-as mai fi intrebat de spray.

Crezi ca ar iesi misto cu negru??

 

 

decat un crom care sa zboare sub forma de fulgi pt ca nu a fost curatat bine metalul sau un spray argintiu de 2 bani... mai bine un negru satin. parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, daca reusesc si gasesc sa cromez tevile de evacuare la Dr-u, mai ruginesc? o sa tina?

orice as da pe ele tot rosiatice si poroase arata.. ce dracu sa le fac?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am un spray de 21 de roni chrome-silver de la Dupli-Color. L am primit si nu am ce face cu el. Pe al meu macar scrie ca e "LIMITAT" rezistant la "uzura si la intemperii". Macar sunt corecti si mentionza.

 

Intrebare:

Tor de la Dupli-color vreau sa iau spray rosu cu lac incorporat si sa mi vopsesc arcul de la amortizor. Daca matuiesc si degresez bine si dau 2-3 straturi.. am sanse sa tina? Nu am endura sa l bata toata ziua piatra. Ce ziceti?

 

Si e si spray special de etriere. Vreau si din ala, tot rosu? Ce ziceti, iasa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, daca reusesc si gasesc sa cromez tevile de evacuare la Dr-u, mai ruginesc? o sa tina?

orice as da pe ele tot rosiatice si poroase arata.. ce dracu sa le fac?

la cata arderile ai tu acolo, cam greu sa nu se vada rosiatice...intreaba de o teava daia nichelata cum au ktm-urile ca am vazut unele la niste motoare care aratau exceptional desi erau forjate in draci :cheers: nu cred ca are rost sa le cromezi/nichelezi tu cine stie unde, ca nu se stie ce treaba iti fac aia...asa, mai bine cumperi....bafta :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...