Sari la conținut

Postări Recomandate

Mi-am luat si eu crash bar de la Suzuki...cand prind un pic de timp trebuie sa-l pun sus...

 

Mai un pic si vine timpul frumos!!!

 

Doar atatia suntem?

 

 

See Ya

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Completare la lista ta :

 

Ady Dinu,nu cred c-are cont pe "motociclism", M1800 alb,cu dunga gri,asimetrica

 

99 mgm,are si sea "custom",nu zic cine i-a facut-o...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Completare la lista ta :

 

Ady Dinu,nu cred c-are cont pe "motociclism", M1800 alb,cu dunga gri,asimetrica

 

99 mgm,are si sea "custom",nu zic cine i-a facut-o...

Pai va spun eu cine-un tip DARIAN,iar daca doriti va dau nr lui de tel

 

Am o rugaminte la voi,poate ma ajutati.

Vreau janta spate de 300 mm,din Europa daca cumva stiti

post-35732-1235582020_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai va spun eu cine-un tip DARIAN,iar daca doriti va dau nr lui de tel

 

Am o rugaminte la voi,poate ma ajutati.

Vreau janta spate de 300 mm,din Europa daca cumva stiti

 

nu stiu daca o sa gasesti pe aici...si eu am cautat diverse pt Intruder in Europa si nu sunt efectiv....in schimb in USA sunt peste tot...tot ce vrei si inca intr-o gama variata de modele si sortimente.....

 

Dar dupa cate am citit eu nu intra janta de 300 in bascula de fabrica...trebuie sa schimbi si bascula odata cu janta!

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca o sa gasesti pe aici...si eu am cautat diverse pt Intruder in Europa si nu sunt efectiv....in schimb in USA sunt peste tot...tot ce vrei si inca intr-o gama variata de modele si sortimente.....

 

Dar dupa cate am citit eu nu intra janta de 300 in bascula de fabrica...trebuie sa schimbi si bascula odata cu janta!

 

see YA

 

 

 

www.thunderbike.de

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai va spun eu cine-un tip DARIAN,iar daca doriti va dau nr lui de tel

 

Am o rugaminte la voi,poate ma ajutati.

Vreau janta spate de 300 mm,din Europa daca cumva stiti

 

 

 

Daca vrei cauciuc de 300 pe spate, in primul rand trebuie sa schimbi bascula spate cu ceva de genul asta

http://www.directlineparts.com/product.asp...440&str=290

 

plus de asta trebuie sa iei si janta de 10".

 

Bafta multa la cumparaturi si daca o faci, arata-ne si noua poze

uite aici un exemplu de cauciucuri 300-280-260

post-38400-1235643581_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze,nu am specificat ca bascula este venita,la fel si cauciucurile,sint la un prieten din New York.

Jantele le comandasem pe meancycles.com,in august,dar nu au venit.

Si sa nu mai astept,as lua jantele din Europa,daca as gasi.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze,nu am specificat ca bascula este venita,la fel si cauciucurile,sint la un prieten din New York.

Jantele le comandasem pe meancycles.com,in august,dar nu au venit.

Si sa nu mai astept,as lua jantele din Europa,daca as gasi.

Numai bine

 

 

Asta e altceva, daca sunt venite.....am crezut ca nu stii de bascula si nu crd ca intra mai mult de 260 in aia stock!

 

Multumesc pt thuderbikes.de.....nu stiam de el :friends:

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e altceva, daca sunt venite.....am crezut ca nu stii de bascula si nu crd ca intra mai mult de 260 in aia stock!

 

Multumesc pt thuderbikes.de.....nu stiam de el :bounce:

 

see YA

 

 

 

intra si 280, dar trebuie janta de 10"...unii posesori din USA pun 280 chiar si pe janta stoc, nerecomandat si periculos, de altfel :friends:

Editat de maitre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal Men & Wom,

 

La sfarsit de Aprilie voi fi la NY.

Aveti idee in acel colt de lume de magazine de accesorii pentru C1800 sau C109?

 

O zi excelenta!

 

 

Intra aici si poate afli ce te intereseaza

www.m109riders.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, punem vineri de o intalnire de agregate? Care ti-ai scos mobra de la iernat, sa ne vedem....

 

Propun un vineri la pranz, ora 13.30 sa mergem de la Arcul de Triumf la o ciorba, undeva.

 

1. Circel

2. BlackJack

3. ....

Editat de circel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica .... nu mai au capul pe umeri ? :angryfire:

 

 

:angry: al naibii de spiritual.Nu inteleg de ce face lumea comparatii cu km pe masina sau chibzuire la inceput de drum pe 2 roti.Un motor de 1800 si aproape 400 de kg inseamna mai mult decat experienta la volan:echilibru,dinamica,manevrabilitate,raport acceleratie-frana etc...nu ma dau cunoscator dar cand meri prin aglomeratie si tre sa faci o manevra brusca se poate sa fie pe jos iar cu greutatea aia pe picior la o viteza oarecare nu se prea termina bine.Ca sa nu imi exprim gandirea mea de om chibzuit ca n-am prea multi bani de aruncat:nici accesoriile nu cred ca-s cele mai ieftine de pe piata.Toate bune si succes orice alegere e de facut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
:cheers: al naibii de spiritual.Nu inteleg de ce face lumea comparatii cu km pe masina sau chibzuire la inceput de drum pe 2 roti.Un motor de 1800 si aproape 400 de kg inseamna mai mult decat experienta la volan:echilibru,dinamica,manevrabilitate,raport acceleratie-frana etc...nu ma dau cunoscator dar cand meri prin aglomeratie si tre sa faci o manevra brusca se poate sa fie pe jos iar cu greutatea aia pe picior la o viteza oarecare nu se prea termina bine.Ca sa nu imi exprim gandirea mea de om chibzuit ca n-am prea multi bani de aruncat:nici accesoriile nu cred ca-s cele mai ieftine de pe piata.Toate bune si succes orice alegere e de facut!

 

Cruiserele sunt cele mai stabile moto din lume. Hai sa nu ne stresam din cauza asta. Incearca un trafic aglomerat cu un supersport. .Alta distractie :bounce:

 

PS: Nu exista manevra brusca decat daca dormi pe tine pe motor si stai cu ochii pe eclipsa de luna, marti, la pranz, si ti se tetanizeaza dreapta pe gaz constant, indiferent de climate change. Daca esti preventiv, chit ca rupi gazu in 4 mii ture pe cruiser pe 100 de metri si mergi cu 30 la ora urmatorii 350 metri, nu se intampla nimic. Pe motor, in tzara asta, trebuie sa te simti ca o fecioara cu fobie la viol traversand o jungla de urangutani gangbangisti la orice coltz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uffffffff.... mai Raptore dece compari 70 de cai cu 120?

 

Pai e unii bre care fac uili cu scuter. . de ce sa nu rupi gazu la 70 HP? Hai ca nu e asa grav sa abuzezi de gaz la cruiser. .la SS e naspa.. acolo ori stii la ce te expui, ori nu stii si ajungi la top audienta forum Accidente. Cruiseru te iarta, ca e greu, raport HP/Masa totala cam naspa, supersportu.. nu prea. . .Daca nici la cruiser nu abuzezi de fier (in limitele alea ale lui) pai atunci cand sa mai progresezi si sa abuzezi de SS? . .daca ai luat-o invers. .ca si mine. .adica scoala pe cruiser si upgrade senzatii la SS. . .De obicei, trendul e pe dos.

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...