Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Felicitari Florin!

De la R6 ai ajuns la RR,buna alegere!

Multumesc! multumesc!

 

Felicitari Florin!

De la R6 ai ajuns la RR,buna alegere!

 

Multumesc! multumesc!

 

felicitari pt achizitie, sa-l stapanesti sanatos si fara incidente. astept sa-l vad in parcare la munca, foarte interesanta schema de culori :friends:

Multumesc! multumesc!

 

Sa o stapanesti sanatos nea' Florin,arata foarte bine.

Multumesc! multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Florin

 

Marfa jucaria! S-o stapanesti sanatos!

Cum e fata de gixxer?

 

Iar tre' sa schimbi costumul =))

Mi se pare mie sau deja iti trebuie vopsea pentru carena stg.?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Florin

 

Marfa jucaria! S-o stapanesti sanatos!

Cum e fata de gixxer?

 

Iar tre' sa schimbi costumul =))

Mi se pare mie sau deja iti trebuie vopsea pentru carena stg.?

peste gsxr la tot.

vine si carena stanga (casco all inclusive)

bun ochi mai ai nenea.

costumul? offfff

multm pentru tot si bafta si tie!

 

Sa-l stapanesti sanatos ;) Honda e Honda :))

sa fim toti saanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-e greu sa cred ca a zis cineva ca honda este peste gixer... la asta trebuie un print screen neaparat si pus pe topicul celor cu gixer :)). Poze de la plimbarea Buc-Predeal-Rasnov-Poiana-Brasov-Cheia-Buc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-e greu sa cred ca a zis cineva ca honda este peste gixer... la asta trebuie un print screen neaparat si pus pe topicul celor cu gixer :)). Poze de la plimbarea Buc-Predeal-Rasnov-Poiana-Brasov-Cheia-Buc

Faine pozele si fain coloritul de la honda :D

Daca mergeti pe Poiana, aveti mare grija la smoala, cu care s-au acoperit crapaturile din asfalt. (io era sa ma infig nasol acum doi ani)

 

@cmd - pozele sunt facute de la Belvedere, nu din Poiana :blbl:

Editat de Roberte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e din parcarea aia mare de pe partea dreapta de unde se vede tot brasovul , ai dreptate !mea culpa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam mult de apreciere :) Pozele la Belvedere sunt facute. :) pacat ca nu am avut un aparat mai performant, iar legat de smoala... nu mai zic nimic ca as fi carcotas:)

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare rr tau Alex, un paint-job de exceptie cum rar intalnesti.

Am o mare rugaminte la posesorii de 1000rr 2004, sc57 daca poate cineva sa imi recomande un site de la noi sau din afara de unde sa comand manete si mansoane(cel putin manetele sunt oribile astea stock care le am), sau eventual daca si-a cumparat cineva de pe ebay si au venit, le-a montat fara probleme sa imi de-a un link cu vanzatorul, ca nu as vrea sa le comand si sa patesc ca un prieten de-al meu sa nu se potriveasca, plus ca mai trebuie asteptat 3-4 saptamani pana vin produsele de pe ebay, multumesc.

Inca o intrebare, manetele stock oare merg vopsite cu pulbere in camp electrostatic sa le fac negre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manete - http://www.ebay.com/itm/Brake-Clutch-Lever-For-Honda-CBR1000RR-FIREBLADE-04-07-/280533634253?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item41511b8ccd&vxp=mtr

Ms pt apreciere Adrian

Iar pt mansoane daca vrei am eu un set nou nout care nu am ce face cu el ca am rizoma pe mobra si daca il vrei ti-l dau cu 40 ron ca sa scap de el ca sta si se umple de praf ;)

BIneinteles ca manetele pot fi vopsite electrostatic. Daca te intereseaza mansoanele da-mi un pm sa ti le trimit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-e greu sa cred ca a zis cineva ca honda este peste gixer... la asta trebuie un print screen neaparat si pus pe topicul celor cu gixer :)).

este parerea mea, iar adevarul am sa-l recunosc indiferent de consecinte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, o intrebare am, cum se sta la drum lung pe 1000rr 2004-2007 daca ai 1,87 si 95 kg? E inghesuiala mare? Ca pe 600rr e jale..

 

 

Frumos mai arata rr-ul lu' Florin -v!

Editat de Inspektor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Inpektore... Sta foarte bine si mai este si loc berechet. E singura motocicleta de 3 ani incoace cu care eu ma inteleg bine.Am 1.93 , 105kg si a mea este un RR din 2004 de 1000. Sper sa te fi lamurit. Daca nu ma crezi incearca sa te sui pe una si vezi dupa aceia ce si cum dar eu zic ca iti satisface cam toate cerintele ;)

 

Ma bucur ca cineva are curajul sa spuna ca 600rr sau orice rr este may buna ca gixerul de 600. Eu mi-am spus parerea in legatura cu k5-ul de 1000 fata deRR-ul meu acutal si toti au zis ca mananc rahat ca nu are cum... Asta e, pt mine rr-ul de 1000 este peste k5-ul de 10000. O zi placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa cred ca florin a comparat cu fostul lui gsx`r`ul de 600`2006 nu cu gsx-r`ul'09 ,cum am mai spus si in alte posturi si eu am refuzat un 600 si un 750 ambele k7 care aratau bestial pt miarul actual,am incalecat pe ele si singurul sentiment pe care`l aveam era "ca-mi vineau mici" erau mici pt mine care am 1.74-74kg ,erau mai mici chiar decat fostele gsx-`re detinute de 600-750`k5 ,un rezervor micut,barurile erau prea apropiate ,inghesuite pt gustul meu,pt tine si din punctul meu de vedere alexe este si singura motocicleta honda 1000 rr care-ti vine bine mai ales 2004-2005,

am detinut si o honda 929 vreau sa va spun ca batea ambele k5`uri 600-750 la ciclistica,handling,frane si fun-factor!!!!!

dar nu am inteles de ce prin randurile voastre circula o "duma" toti ii spun "vaca" 1000`rr`ului 2004 ?!!?!? si de ce toata lumea se intreaba "frate ,unde-i puterea ei?,nu are explozie de putere,are o liniaritate peste media celor de 1000 " honda 1000rr`2004 este o motocicleta joviala care din punctul meu de vedere poti sa o recomanzi cu tarie si incepatorilor carola mintea le conduce pumnul,nu invers!

"Slowing down the CBR is slightly harder than the rest, most likely due to its additional weight"

eu fac comparatia doar intre motocicletele care sunt cat mai aproape de cum ai iestit ele din fabrica ,nu cu tunninguri,soft tunning,preparate pt curse etc

eu nu am gasit un 954 pe gustul meu ,intretinuta si coloritul cu galben pt ca imediat o cumparam ,recunosc ca sunt fan suzuki dar pot foarte bine sa recunosc ce au scos si alti producatori peste suzuki si care le sunt atuurile,cand vine vorba de 954 jos palaria ,dupa parerea mea este best bike ever din ce au scos ei pana acum mai ales tinand cont de anul in care a fost fabricat !!!!!

ma duc sa ma spal si la GYM cu mine :))

numai bine baieti ,

Doamne ajuta

 

pt noi muritorii de rand ,orice motocicleta este foarte buna,ce facem noi cand comparam si ne dam cu presupusul despre 1,2.3 modele sunt doar mofturi ,nazuri,ifose,contre ajungem sa vb pt strada de fractiuni de secunda?sincer nu-si au rostu,pt strada din punctul meu de vedere o motocicleta trebuie sa indeplineasca putine cerinte ,in primul rand sa-ti faca placere sa mergi cu ea,sa franeze,handlingul bun ,fun-factorul si cat mai comoda ,celelalte lucruri majoritatea motocicletelor le au in comun,toate accelereaza ,arata bine (care asta tine doar de gust)

aveam in grupul nostru anul trecut un baiat cu o honda deauville,cand ne intorceam de pe cheia PUR SI SIMPLU NE BATEAM PE MOTOCICLETA AIA CARE SA MEARGA CU EA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vorbit strict pentru mine... nu ma prea intereseaza ce le place altora ci sa ma simt eu bine pe obea iar pe k5-ul de 1000 nu ma simteam ok. Unora poate le plac chopperele, altora enduro, altora touring, unora suzuki, altilor Hyosung, si asa mai departe. Nu poti sa te caci in gusturile omului si in motoreta cu care ei se simt bine. Eu zic ca am dreptate :)

 

 

P.S. - Donez un cauciuc fata d208 cred ca este ,unui motociclist la ananghie. Nu il donez samsarilor ca sa il vanda dupa aceaia. Asa ca cine are nev sa imi dea un semn si sa vina sa il ia ;)

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Inpektore... Sta foarte bine si mai este si loc berechet. E singura motocicleta de 3 ani incoace cu care eu ma inteleg bine.Am 1.93 , 105kg si a mea este un RR din 2004 de 1000. Sper sa te fi lamurit. Daca nu ma crezi incearca sa te sui pe una si vezi dupa aceia ce si cum dar eu zic ca iti satisface cam toate cerintele ;)

 

Ma bucur ca cineva are curajul sa spuna ca 600rr sau orice rr este may buna ca gixerul de 600. Eu mi-am spus parerea in legatura cu k5-ul de 1000 fata deRR-ul meu acutal si toti au zis ca mananc rahat ca nu are cum... Asta e, pt mine rr-ul de 1000 este peste k5-ul de 10000. O zi placuta.

 

 

Daca vindeai 1000RR-ul, ce-ti luai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, o intrebare am, cum se sta la drum lung pe 1000rr 2004-2007 daca ai 1,87 si 95 kg? E inghesuiala mare? Ca pe 600rr e jale..

 

 

Frumos mai arata rr-ul lu' Florin -v!

nu cred ca e bine..sunt un pic mai mic..si tot nu incapeam..

restul...deosebit..dar distante scurte!!

 

Salutare Inpektore... Sta foarte bine si mai este si loc berechet. E singura motocicleta de 3 ani incoace cu care eu ma inteleg bine.Am 1.93 , 105kg si a mea este un RR din 2004 de 1000. Sper sa te fi lamurit. Daca nu ma crezi incearca sa te sui pe una si vezi dupa aceia ce si cum dar eu zic ca iti satisface cam toate cerintele ;)

..chiar nu inteleg cum reusesti....si unde e locul ala.."berechet"

doar daca meri cate 50 km..!!

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune si el, are Power Commander, deci cel mai probabil e remapat. Nu iti trebuie mecanic, iti trebuie electronist :-)

 

Asa :). Exista risc mare de stricaciuni daca se remapeaza? Mai bine as cumpara un motor stock?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am dat seama florin ca despre gsx-r`ul 2007 este vb, am tastat eu gresit 06,mea culpa

mai pune 2-3 poze cu frumusica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...