Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Vand carene de pista pentru 600rr 07 - 08 (probabil merg si pe 09-12, doar ca nu acopera capacele motorului cum o face carenajul OEM). Necazue, nevopsite, le dau la 200 euro. Bonus niste suruburi cu prindere rapida. Arata ceva in genul asta:MyBike022.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut baieti am si eu nevoie de un sfat legat de alegerea unui cbr 1000 rr si anume intre modelul 2006 si cel din 2007 ce ar trebui sa aleg ?

Multumesc!

 

Sint acelasi model, poate ceva legat de coloristica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut cu respect! Pe forumul de CBR 600F nu ma baga nimeni in seama; poate gasesc un ajutor aici.

Spuneti-mi si mie va rog ce tip de becuri are pe faza scurta, faza lunga si pozitie. Multumesc anticipat CBR 600F2 '94

Editat de LKss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut cu respect! Pe forumul de CBR 600F nu ma baga nimeni in seama; poate gasesc un ajutor aici.

Spuneti-mi si mie va rog ce tip de becuri are pe faza scurta, faza lunga si pozitie. Multumesc anticipat CBR 600F2 '94

 

scoate becul si uite-te ca iti scrie pe soclul lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut cu respect! Pe forumul de CBR 600F nu ma baga nimeni in seama; poate gasesc un ajutor aici.

Spuneti-mi si mie va rog ce tip de becuri are pe faza scurta, faza lunga si pozitie. Multumesc anticipat CBR 600F2 '94

 

http://www.manualedereparatie.info

 

gasesti aici manuale.

Becul de faza lunga/scurta este H4. Pozitia e standard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos de sfaturi

@Alecs 1000rr- poti sa pui o poza din spatele motocicletei tale sa vad cum e prins numarul de inmatriculare, ca am dat jos zilele astea suportul ala de numar cu protectiile alea de plastic laterale aluminium look(apropo sunt de vanzare poate are cineva nevoie de ele, pretul il faceti voi, dar tineti cont ca e cu tot cu suport de numar reglabil si lampa de numar de inmatriculare) si m-am tot uitat pe sub codita dar nu gasesc (bine ca imi e si frica sa gauresc sub sa sa nu dau de vreun fir pe acolo)

Uitati ce a iesit before&after, iar semnalele le-am prins pe 2 tablite pe lateral (foarte multumit de rezultat)

 

Inca o intrebare, ce parere aveti de anvelopele Michelin Pilot Power? Am dat comanda azi de anvelope noi si din ce am mai citit pe net ar fi ok ca si aderenta, cu mentiunea ca nu merg la limita cu motorul si nici nu o las mult pe viraje

 

Ce tip de becuri are 1000rr pe scurta si lunga? Xenon Aftermarket are cineva pe 1000rr generatie 2004, probleme ceva de la xenon sa se strice ceva la motocicleta, ca ma bate tare gandul sa imi montez zilele astea xenon atat ptr vizibilitate cat si ptr look. Exista xenon special ptr moto sau sunt aceleasi kituri ca si alea auto, doar ca preferabil ar fi sa fie balasturi slim si generatie cat mai noua?

post-66972-0-30040900-1333736151_thumb.jpg

post-66972-0-99421300-1333736168_thumb.jpg

post-66972-0-80600000-1333736196_thumb.jpg

post-66972-0-98311300-1333736215_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos de sfaturi

@Alecs 1000rr- poti sa pui o poza din spatele motocicletei tale sa vad cum e prins numarul de inmatriculare, ca am dat jos zilele astea suportul ala de numar cu protectiile alea de plastic laterale aluminium look(apropo sunt de vanzare poate are cineva nevoie de ele, pretul il faceti voi, dar tineti cont ca e cu tot cu suport de numar reglabil si lampa de numar de inmatriculare) si m-am tot uitat pe sub codita dar nu gasesc (bine ca imi e si frica sa gauresc sub sa sa nu dau de vreun fir pe acolo)

Uitati ce a iesit before&after, iar semnalele le-am prins pe 2 tablite pe lateral (foarte multumit de rezultat)

 

Inca o intrebare, ce parere aveti de anvelopele Michelin Pilot Power? Am dat comanda azi de anvelope noi si din ce am mai citit pe net ar fi ok ca si aderenta, cu mentiunea ca nu merg la limita cu motorul si nici nu o las mult pe viraje

Ce tip de becuri are 1000rr pe scurta si lunga? Xenon Aftermarket are cineva pe 1000rr generatie 2004, probleme ceva de la xenon sa se strice ceva la motocicleta, ca ma bate tare gandul sa imi montez zilele astea xenon atat ptr vizibilitate cat si ptr look. Exista xenon special ptr moto sau sunt aceleasi kituri ca si alea auto, doar ca preferabil ar fi sa fie balasturi slim si generatie cat mai noua?

ti-ai luat 1000rr ca sa mergi touring cu 60 la ora? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian eu am numarul prins sub seaua mea de un plastic. Singura chestie cand dai gaura tre sa dai seaua jos sa vezi pe unde intra surubul ca altceva nu iti pot zice sa faci. Uite in poza ta unde am eu numarul. Apropo... vezi ca nu e tocmai legal ce am eu ;) si ca sfat ia-ti stop cu semnale incluse...a rata mult mai bine ;) eu asa am ... legat de xenon... nu stiu ce sa zic... eu sunt in procesul de a-mi pune lupe in far macar asa o sa am faza scurta pe amandoua farurile si lunga la fel ;)

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@neutral-nu mi-am luat 1000rr sa merg cu ea touring, dar dupa ex CBR F4i de 600cm, cu asta pana ma invat mai bine cu ea, nu prea pot sa merg la limita(dar oricum nu cred ca te intereseaza si postezi de dragul adunarii de posturi )

Exact in plasticul ala am vrut sa dau gaura, dar mi-a fost frica sa nu fie ceva pe acolo(la ce foloseste plasticul ala, ca am vazut ca e cu iala de la sa?) Legat de sistemul ala cu lupe in faruri bixenon, m-ar tenta si pe mine asa ceva, dar oare instalatia electrica cine o modifica, farul se desface usor oare(la masina am montate lupe in farurile stock, luate de pe alte faruri si le-am modificat cu un prieten, ce sa zic a fost ceva de munca, dar a meritat, dar sincer la motor nu prea mi-as baga mainile pe acolo)

Oare cat sa coste modificarea asta cu lupe bixenon, manopera, si modificarea instalatiei electrice?ca nu cred ca merita daca sare de 200E, mai bine imi iau alte accesorii, pun xenon pe farurile stock)

Alta intrebare ar fi oare merge umblat la reglajul farului care se aprinde pe faza lunga, atat cat sa coboare jos lumina ca la faza scurta, ca eu oricum ziua merg cu ambele faruri aprinse, dar noaptea se schimba ecuatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai ce reglaje sa faci, toata treaba tine de oglinzile din ele. daca vrei sa iti bata faza lunga la fel ca faza scurta cumpara-ti din uk farul din stanga, deoarece la ei sunt inversate, asadar il vei inlocui pe cel de faza lunga cu unul de faza scurta care evident o sa bata la fel ca celalalt. el putin asa am vazut ca faceau baietii pe 600rr.net, si ziceau ca e cea mai simpla varianta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu neaparat doar cbr isti...orice fel de intalniri,plimbari,etc. mersi

 

Salut Alexandru, daca te referi la o intrunire intre posesorii de RR nu cred ca exista (sau nu una cu o regularitate).

Bun venit.

 

 

 

Incepe cursa MGP.

 

orice fel,nu neaparat doar pt cbr isti..am vazut ca se mai aduna lumea in dif zone ale bucurestiului.

 

Daca vreti sa ne vedem sambata ganditi-va si la un loc de intalnire dar haideti sa nu fie tot victoriei :D

 

s a rezolvat ceva pana la urma cu intalnirea?eu am lucrat sambata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu e arie de vanzari, dar daca are cineva nevoie am un suport de numar reglabil cu tot cu lampa ptr numar si cu protectiile laterale ale tobei alu look(completa doar trebuie montata), pretul il facem impreuna ca nu stiu cat sa cer.

 

De asemenea am o mare rugaminte la un posesor de 1000rr 2004 sa imi zica si mie unde sa fixez sub carena si cum balasturile(dupa paste imi montez xenon AM pe lunga si scurta cu balasturi slim si nu stiu unde sa pun balasturile), Stiu ca o sa spuneti ca era mai simplu sa scot becurile, dar nu am mai ajuns la garaj si nu am mai scos motorul, dar ma intereseaza ce tip de becuri are 1000rr din 2004 pe scurta si lunga(din ce am cautat pe net reisese ca ar fi H7 pe ambele faze)

post-66972-0-28677600-1334399282_thumb.jpg

post-66972-0-05152500-1334399298_thumb.jpg

post-66972-0-46135700-1334399316_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu e arie de vanzari, dar daca are cineva nevoie am un suport de numar reglabil cu tot cu lampa ptr numar si cu protectiile laterale ale tobei alu look(completa doar trebuie montata), pretul il facem impreuna ca nu stiu cat sa cer.

 

De asemenea am o mare rugaminte la un posesor de 1000rr 2004 sa imi zica si mie unde sa fixez sub carena si cum balasturile(dupa paste imi montez xenon AM pe lunga si scurta cu balasturi slim si nu stiu unde sa pun balasturile), Stiu ca o sa spuneti ca era mai simplu sa scot becurile, dar nu am mai ajuns la garaj si nu am mai scos motorul, dar ma intereseaza ce tip de becuri are 1000rr din 2004 pe scurta si lunga(din ce am cautat pe net reisese ca ar fi H7 pe ambele faze)

 

suportul se potriveste si pe un 600 RR 2003?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alexandru-S-ar putea sa se poriveasca, zilele urmatoare cand se mai incalzeste si ies cu motorul, o sa compar prinderile si le masor cu ale unui prieten cu 600rr, stiu sigur ca e acelasi sistem de pridere, ca inainte sa il demontez m-am uitat la prietenul asta cum a prins semnalelem si daca e tinem legatura.

Poate cineva sa imi zica cam cat merge la sh tot suportul ala de numar cu lampa si protectiile alea?

Multumesc si pe aceasta ocazie urez tuturor un PASTE FERICIT! si nu in ultimul rand asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai avut cineva de aici probleme cu statorul sau/si sistemul de incarcare la honda 1000rr 2004-07?am citit pe 1000rr.net si toti zic ca asta a marea lor problema, astea fiind spuse are cineva vreun stator de 1000rr la vanzare ? Alte sfaturi sunt binevenite. Nu imi incarca bateria si tensiunea din stator nu este deloc cum scrie in carte si pe net, deci fie statorul fie mufa(tind catre stator). Motoreta din toate pe care le-am avut se incalzeste cel mai tare in oras, 108 grade la semafor nu trece de 108 si la plecare 100, daca mergi mai mult cu ea se raceste, daca a mai avut cineva belele sa-mi zica cum a procedat sa nu arunc cu banii pe geam. Motoreta are cam 40000 de km si m-am uitat pe capac si se vede urma de mastic deci a mai fost schimbat odata statorul.M-am uitat si intradevar la 6000 de km a fost chemata in service de astia de la Honda si schimbat statorul in 2007. Paste fericit si numai bine !

Editat de Shobo2020
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai avut cineva de aici probleme cu statorul sau/si sistemul de incarcare la honda 1000rr 2004-07?am citit pe 1000rr.net si toti zic ca asta a marea lor problema, astea fiind spuse are cineva vreun stator de 1000rr la vanzare ? Alte sfaturi sunt binevenite. Nu imi incarca bateria si tensiunea din stator nu este deloc cum scrie in carte si pe net, deci fie statorul fie mufa(tind catre stator). Motoreta din toate pe care le-am avut se incalzeste cel mai tare in oras, 108 grade la semafor nu trece de 108 si la plecare 100, daca mergi mai mult cu ea se raceste, daca a mai avut cineva belele sa-mi zica cum a procedat sa nu arunc cu banii pe geam. Motoreta are cam 40000 de km si m-am uitat pe capac si se vede urma de mastic deci a mai fost schimbat odata statorul.M-am uitat si intradevar la 6000 de km a fost chemata in service de astia de la Honda si schimbat statorul in 2007. Paste fericit si numai bine !

eu am avut probleme,vorbim pe pm daca vrei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...