Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

in oras nu stiu exact.. probabil un 10-12%

 

afara mi-a luat cam 6% cand am fost prima oara la munte, cu pasager, mers constant 130-140, cu 3-4 spritzuri pana la vreo 200

 

si am mai iesit odata pe A2, cu un prieten in spate (eram un grup de 4 motoare), mers blana 200-250 timp de 100 km - 14 litri :D

 

P.S. Am finala schimbata, daca afecteaza in vreun fel consumul. Probabil si filtrul de aer, nu stiu sigur.

Editat de Frana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

reisar, reisar... dar e tinerel omu. lasa-l naiba sa isi bage mintile in cap si sa nu mai forteze nota mai mult decat trebuie ca nu imi face placere sa dau cu R.I.P. mai ales ca am avut placerea sa il cunosc si e foarte ok tipul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sokatu, nu ne cunoastem destul cat sa iti dai inca cu parerea despre mine. Consider ca pot sa merg cu cat vreau cu motocicleta, unde vreau, cand vreau, doar n-am luat-o sa o tin degeaba sa o mai spal din cand in cand. Imi place ca sariti repede sa va dati cu parerea cum ca as fi eu un mare reisar, macar daca scriam aici si sufeream ca sunt zeu sau alte cacaturi atunci te intelegeam , dar asa ...

 

Recunosc, sunt cam teribilist, insa probabil din cauza ca am doar 18 ani. (si acum urmeaza reply-urile cu "ia-ti ceva de 2 jumate"

 

Si la urma urmei, cine n-a vrut sa vada cat duce motocicleta in linie dreapta? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la urma urmei, cine n-a vrut sa vada cat duce motocicleta in linie dreapta? ;)

 

Eu? :D

Hai, șșșt! Lasa vrajeala pe forum, ocupa-te de "caz", ca trebuie sa sti ce faci la anul. Nu de alta dar auzisem ceva de mers la pistă... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer sa fiu nici eu nu am incercat-o pe a mea ca deh am si un copil acasa la care as cam vrea sa ajung intreg in fiecare seara. In schimb prin 2001-2002 cand mi-am luat si eu prima mobra adevarata(zx9r) si aveam cam in jurul a 20 ani nu pot sa zic ca nu am incercat-o... am mers cu ea la munte cu niste prieteni si i-am dat blana. ajunsese aul ceva un pic peste 300 cand pe langa mine a trecut Alex (R.I.P prietene drag) cu 1100 XX-ul de m-a lasat iin urma. asa ca acordatii circumstante atenuante lui frana ca nu cred ca e vreo unul care la varsta aia sa nu fi incercat asa ceva sau sa faca dif prostii din teribilism. singurul lucru care vroiam sa il zic e sa fi atent ca nu vreau sa dau cu R.I.P. si la tine.

 

P.S. - sper ca nu v-am plictisit cu povestile din tinerete :laugh: hai cu primavara :D)

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sokatu, nu ne cunoastem destul cat sa iti dai inca cu parerea despre mine. Consider ca pot sa merg cu cat vreau cu motocicleta, unde vreau, cand vreau, doar n-am luat-o sa o tin degeaba sa o mai spal din cand in cand. Imi place ca sariti repede sa va dati cu parerea cum ca as fi eu un mare reisar, macar daca scriam aici si sufeream ca sunt zeu sau alte cacaturi atunci te intelegeam , dar asa ...

Un Virago de 2 jumate` ți-ar veni ca o mănusă :laugh:

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dezmembreaza cineva un 600RR 2003-2006 ? Am nevoie de un far cu pozitie, senzor de inclinare, cadru bord, bord si alte maruntisuri :laugh:

 

P.S. Daca e model 05-06 am nevoie si de discurile de frana.

Editat de sorinm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un Virago de 2 jumate` ți-ar veni ca o mănusă :laugh:

 

 

mersi omu.... nu e vb de 250 si eu is tinerel stai relax dar fac performanta la 300 km dinstanta cu r-unu ii parcug in 4 ore.... ce zic eu ca nu e rau.

 

Alter... bine zis... zice cineva ceva de pista :D is in cautare de carene si go race...

 

 

Offtopic... are cineva nevoie de un stator de 1000 rr ( SC57) nou in tipla ( nu neaparat bani) daca nu sa ii dau drumu la ebay

 

Hai cu vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva idee cat era in 2004, in euro, un 600rr nou, la reprezentanta?

 

trebuie sa aflu ca sa imi calculez plafonul de reparatii, daca trece de o anumita suma mi-o da dauna totala...

 

mersi anticipat pt raspunsuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva idee cat era in 2004, in euro, un 600rr nou, la reprezentanta?

 

trebuie sa aflu ca sa imi calculez plafonul de reparatii, daca trece de o anumita suma mi-o da dauna totala...

 

mersi anticipat pt raspunsuri

 

 

cere la nenea .... mihnea.malanciuc@honda-bikes.ro

 

succes...

 

 

hai cu vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie ce inseamna A ala din bord si daca sta mereu aprins ( ca numai am mers cu mobra de 2 luni si nu mi-am dat seama daca inainte era martoru acolo sau nu) , este eroare sau a fost dintotdeauna acolo si nu l-am vazut eu...

post-52213-1289489442_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie ce inseamna A ala din bord si daca sta mereu aprins ( ca numai am mers cu mobra de 2 luni si nu mi-am dat seama daca inainte era martoru acolo sau nu) , este eroare sau a fost dintotdeauna acolo si nu l-am vazut eu...

post-52213-1289489442_thumb.jpg

 

 

"A" ala din bord este Tripmeter... MAi mult ca sigur ca era aprins si inainte. Sunt 2 Tripmeter: A si B. Daca apesi pe butonul Adj se schimba din A in B si invers.

Arata super cu ledurile albe ;)

Editat de cristiangsl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie ce inseamna A ala din bord si daca sta mereu aprins ( ca numai am mers cu mobra de 2 luni si nu mi-am dat seama daca inainte era martoru acolo sau nu) , este eroare sau a fost dintotdeauna acolo si nu l-am vazut eu...

post-52213-1289489442_thumb.jpg

 

 

din capitolul beleste ochiii , cum au spus si ceilalti... trip... m-am uitat la a mea si are la fel... numai ca are 1 si 2 in loc de A si B

 

 

Hai cu vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut RR`istilor ! De 3 zile sunt un posesor de CBR 600RR...coloristica:repsol...22.oookm,evacuare akrapovic,oglinzi(carbon) de rahat,prea mici :goodposting:)...

post-51248-1289776153_thumb.jpg

post-51248-1289776162_thumb.jpg

post-51248-1289776204_thumb.jpg

post-51248-1289776244_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...