Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca se aude sunetul huruitul acela de la distributie, e ok daca schimb doar lantul sau trebuie sa schimb tot? (nu stiu foarte bine ce inseamna tot cand vine vorba de distributie :-s)

Deobicei pică întinzătorul. Mai sună uneori pe frână de motor la anumite turații. Când e pe ducă sună de parcă e diesel, n-ai cum să nu-l auzi că uneori la relanți acoperă sunetul motorului. E ca Âşi cum ar hârjâi un lanț de carcasa motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Când e pe ducă sună de parcă e diesel, n-ai cum să nu-l auzi că uneori la relanți acoperă sunetul motorului.

De obicei daca e intinzatorul bâzâie de la 4500 RPM. Cu cat este mai afectata, zornaiala sa aude de la turatii mai joase. Daca se aude la relanti e pișat motoreta, distributia trebuie inlocuita complet: lant, intinzator, patine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei daca e intinzatorul bâzâie de la 4500 RPM. Cu cat este mai afectata, zornaiala sa aude de la turatii mai joase. Daca se aude la relanti e pi?at motoreta, distributia trebuie inlocuita complet: lant, intinzator, patine.

Probabil. Un prieten a avut probleme pe un f3 cu distribuția. A schimbat întinzătorul Âşi lanțul apoi fost ok. Patinele nu erau foarte uzate aÂşa că le-a lăsat în continuare.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica ai probleme cu senzorul? Cum se comporta motorul?

 

La multi ani !

Adica prima si prima data clipea becu de ulei de 8 ori, ca simptome era innecarea dand dadeam frusc gaz la recea, ii dadea in nas... decai stie cineva cat e senzoru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani !

Adica prima si prima data clipea becu de ulei de 8 ori, ca simptome era innecarea dand dadeam frusc gaz la recea, ii dadea in nas... decai stie cineva cat e senzoru?

 

 

Intradevar... daca becul clipeste de 8 ori sunt probleme la senzorul de pozitie a clapetelor de acceleratie. Dar nu inseamna neaparat ca este senzorul. Poate fi si de la contactele mufei sau chiar un fir intrerupt pe traseu pana la ECU.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va arata niste mici schimbari la mobra mea de acum :banana:

 

1. kit lant nou -1 +2

2. vopsit bascula + scaritre si etc negru

3. cauciuc spate Dunlop D211

4. cea mai nasoala modificare care am facut-o la ea e sa o vand ;)

 

 

asa ca , cu parere de rau o sa ne vedem doar victoriei numai ca eu o sa am o alta mobra :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va arata niste mici schimbari la mobra mea de acum :banana:

 

1. kit lant nou -1 +2

2. vopsit bascula + scaritre si etc negru

3. cauciuc spate Dunlop D211

4. cea mai nasoala modificare care am facut-o la ea e sa o vand ;)

 

 

asa ca , cu parere de rau o sa ne vedem doar victoriei numai ca eu o sa am o alta mobra :

ce mobra vrei sa-ti cumperi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa zic ca va suparati pe mine ;)) vreau un gsxr 1000 k5-k6. daca nu ma inteleg bine cu el... revenim la honda :banana: dar de mult vroiam sa imi iau gsxr 1000:D

Mesaj completat

uitasem sa zic... mi-au mai ramas cateva piese de 1000RR. Asa ca vand asa: PCIII pus doua zile pe mobra - 500ron, Filtrele KN care au mers maxim 500km pe mobra si sunt ca noi - 300ron, toba stoc - 150ron, o aparatoare noroi spate proaspat vopsita - 75ron, o maneta stanga completa(fara ambreaj) - 100ron, aparatoarea de toba stoc- 50ron, 2 exup cu tot cu motoras - 50ron, un plastic de la rezervor - 50, sistem spate frana complet(etrier+recipient+furtune) - 150ron,furtune frana complete(fata+spate) 100ron si diferite piese. le dau la un pret bun ca nu are rost sa zic niste preturi astronomice pt ca nu fac afaceri din asta.daca nu va convin preturile putem sa le discutam in limita bunului simt dar nu la PC si Filtrele KN, la alea sun fixe preturile. Acum sa vedeti si pozele ca sunt cateva piese care habar nu am ce sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va arata niste mici schimbari la mobra mea de acum :banana:

 

1. kit lant nou -1 +2

2. vopsit bascula + scaritre si etc negru

3. cauciuc spate Dunlop D211

4. cea mai nasoala modificare care am facut-o la ea e sa o vand ;)

 

 

asa ca , cu parere de rau o sa ne vedem doar victoriei numai ca eu o sa am o alta mobra :

salut

cat vrei pe ea si ce an e ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Are cineva de vanzare un capac alternator ( capacu de pe partea stanga) pentru un honda cbr 954 rr din 2003.?

 

daca are cineva lasa`ti msj pe mail conect_andy@yahoo.com

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cristian Din cate stiu eu nu se potriveste decat pt 1000rr, adik PC-ul in sine e acelasi la toate... difera doar mufele care intra in injectoare daca nu ma insel. dar poti intreba sa vezi daca se potriveste.

@sorin iti dai seama ca am luat k5-ul de 1000 galben/negru dar o sa vreau sa o fac alb/negru ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-ti GSXR 1000, fara sa fiu rau, e net superior modelului care l-ai avut tu 2004-2005. Singurul model de la Honda care s-ar merita ar fi de la 2008 in sus.

de ce crezi acest lucru ?

Ai avut tu modelul din 2004-2005 sa faci aceasta comparatie sau asa ai auzit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, m-am dat pe ambele modele care sunt 80% identice ;) Pozitia si cuplul sunt de neegalat.

In primul rand, iti spun ca si eu am o parere foarte buna in legacura cu k05-06(chiar am vrut sa-mi cumpar anul trecut)dar nu cred ca sunt diferente atat de mari intre cele doua modele. Astept cu nerabdare sa vad ce parere are Alecs ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare crede ca mobra lui e cea mai tare...Chiar daca treci de la o motocicleta buna la una proasta tot o sa zici ca e mai buna cea noua. Asta pentru ca vrem sa credem ca evoluam mereu.(omul in general)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

credeti-ma ca si eu sunt foarte curios ce si cum e cu 1000 k5... eu cand o sa reusesc sa fac primul drum cu ea o sa postez corect ce parere am despre ea... ca nu am de ce sa mint. oricum nu va mai certati atat pt niste nimicuri ce naiba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...