Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR RR


Reverse
 Share

Postări Recomandate

Le-am luat de aici. Pretul e cel afisat + ceva lei de la cursul de schimb.

 

eu am mai vazut AICI cateva care aratau f bine si pe 600rr.net aveau review-uri bune, ziceau userii de acolo ca se potrivesc 98% ca cele OEM, dar vad ca ale tale au si pret mai bun si daca zici ca pica bine, cred ca o sa imi aleg si eu de pe ebay :) vreau s-o fac frumushica pt la primavara dar nu pot sa ma decid daca sa ii iau carene SAU sa ii dau o vopsea custom-made, ca ale mele sunt in stare f buna, in afara de cea laterala dreapta care are mici urme de uzura, restul sunt noi, fiind schimbate anul trecut in iarna cand a stat in service datorita unui mos care nu stie pentru ce sunt senzorii de parcare... ramane de vazut ce fac, am timp destul pana la primavara :)

 

mersi pt link :)

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca ai carenele originale si nu sunt sparte, e de preferat sa bagi banii in vopsea si sa le faci.

La mine si cele vechi erau tot din China, asa ca n-am vrut sa mai investesc in ele 150-200 Euro pt vopsit si sticker-it.

Plus ca asa am ramas si cu un set de carene pt circuit. :P

 

Am vazut ca sunt multi producatori de carene AM. Chiar intre carenele pe care le-am avut si cele pe care le-am pus au fost diferente (unele aveau urechi pentru montaj sigurante iar altele aveau turnate piulite). Se poate ca altii sa aiba probleme cu montajul lor. Se poate ca acelasi vanzator sa aiba probleme la alte modele de motociclete. Eu pot sa spun doar ca ale mele au venit bine si sunt multumit. :)

 

:wavey:

 

Dar cine a zis sa bagi 2000euro? Se gasesc la 1000-1200$ originale, second, aduse aici. Eu mi-am luat la 1150$ pretz final cu rezervorul inclus, tzipla. E o investitie buna pt cind vrei sa o vinzi. In nici un caz sa mergi cu ele pe curbe.

La 1200$ se mai adauga 200-250 vopsitul (daca nu vin in culoarea care vrei tu).

Asa, cu 500$ am rezolvat problema. Diferenta de bani poate sa mearga in 2-3 trackday-uri si sunt mult mai castigat decat sa am carene OEM dar sa tin motorul in garaj. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la faptul ca daca vrei s-o dai , asa rapid, ca ai gasit o ocazie, carenele originale, nevopsite, nezgiriate, sint cea mai sigura metoda de a obtine un pretz bun. Culoare: nu conteaza, mergi la RAR si schimbi culoarea in carte.Costa sub 50euro toata schimbarea in acte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta e ideea, motivul principal pt care mi-am luat carene nu e vanzarea. Mi le-am luat pt a-mi da sentimentul de satisfactie cand o vad asa. Si mi-a reusit. :P

Ca poate o vand la anu', e altceva. Prin natura umana omul vrea mai mult. :rolleyes:

Sunt convins ca se vinde mult mai usor o motocicleta cu carene OEM, intregi si nezgariate, decat una cu carene AM vopsite in orice culoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am intrebat eu cu cateva pagini in urma de EBC si raspunsurile au fost:

 

 

referitor la EBC, nu stiu discurile dar sunt f impresionat de placutele lor de frana cele dublu sinter, in aceiasi nota cred ca merita banii. daca nu ma insel sunt usa made.

si

EBC si CarbonLoren sunt cele mai bune placutze la cea mai buna calitate-pret. Mai bune chiar si decat Brambo.

 

Sincer cu EBC merg din 04, dar cum avem acum dealer pe Carbon-Loren sunt foarte multumit in toate regimurile stradale, curse speed si motocross. Sunt foarte tari si se incing extrem de greu.

 

www.motonetro.ro si eu pe CBR ul de Circuitam Carbon Loren si am frana strong si exacta. Recomand sincer.

 

Alegeti modelul si suna la nr de mai jos ptr comanda.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am luat de aici si sunt foarte ok :) aveam aceeasi problema, imi vedeam doar coatele in oglinzile aftermarket cu care am luat motocicleta...

 

 

ti le pot aduce eu de pe ebay cu 150 ron timp de livrare 3 sapt... se poate sa ajunga si mai devreme

 

Sarmna Baieti ... am fost contactat de cineva de aici de pe forum, si'mi convine pretul ... sarmama inca odat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...