Sari la conținut

Nr. 3/2007


demostene
 Share

Postări Recomandate

Din 27 februarie la punctele de difuzare a presei din toata tara!

 

Editorial

3 “Haz de necaz”

 

Mondo motor

6 Rubrica de stiri

 

Test si tehnica

8 Drive-test: Kawasaki ZX-6R. “Barely legal”

12 Drive-test: Ducati 1098 S. “Ritm infernal”

16 Drive-test: Suzuki Bandit 1250 S. “Evoluatul”

20 Drive-test: Piaggio MP3 250. “Nebunie pe trei roti”

24 Drive-test comparativ: cinci enduro-tourere de mare cilindree. “Prindeti pisica!”

32 Drive-test comparativ: trei fun-bikes de 125 cmc. “Fun-factor: A1”

38 Drive-test intern: Derbi DXR 250. “Un quad cu personalitate”

 

Magazin

42 Prezentare custom: Chopper AMS. “Visul unei nopti de primavara”

46 Tehnici de pilotaj, partea a VII-a: conducerea pe ploaie. “Abilitati acvatice”

52 Consiliere second-hand: Suzuki DR 350. “EnDuRo 350”

 

Mica publicitate

54 Motociclete second-hand

 

Sport

58 Dakar 2007: “Despres din nou”

64 FRM: premierea campionilor. “Cinste lor!”

67 Benzi desenate: “R.I.P. T.P.I.”

Din numarul viitor

:banana:

 

Pentru anunturi de vanzare-cumparare, sugestii sau materiale aveti oricand la dispozitie adresa de email a redactiei (redactia.moto [at] motorpresse [dot] ro), telefonul (021-232.98.74) sau puteti sa ne faceti o vizita in persoana la sediul Motorpresse Romania, situat pe Bd. Ficusului Nr. 44 A (aceeasi cladire in care se afla si sediul Antena 1, de langa SIAB).

 

post-23-1172568574_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numarul 3/2007? But ce s-a intamplat cu numarul 2? Vad ca revista a intarziat cu o saptamana...sunt probleme la redactie? Din 20 ma tot intrebam cand o sa apara...daca o sa mai apara luna asta...acum e totul bine si frumos...a aparut insa de ce numarul 3/2007 :banana: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nr 1 si nr 2 au fost comprimate in aceeasi revista!

 

 

 

Numarul 3/2007? But ce s-a intamplat cu numarul 2? Vad ca revista a intarziat cu o saptamana...sunt probleme la redactie? Din 20 ma tot intrebam cand o sa apara...daca o sa mai apara luna asta...acum e totul bine si frumos...a aparut insa de ce numarul 3/2007 :banana: ?

Editat de mihaisarghe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uf

 

Nu am gasit nici azi revista.Am cautato in zona la mine Titan,am cautat la Auchan si nu am gasit. :baldy:

 

Nici in Brasov n-am gasit-o pe nicaieri, nic la oficile rodipet! :banana:

Da tre sa apara cu siguranta :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce tot bagati teste cu ATV-uri? Ocupati 4 pagini degeaba.

 

Exista multi pasionati de motociclete care au descoperit farmecul de a gadila un quad sau un ATV. Trebuie sa recunosc ca si eu am fost reticent la inceput insa dupa primul test de-abia il asteptam pe urmatorul. Nu e motocicleta dar imbina foarte bine niste elemente care sunt intalnite doar la vehiculele pe doua roti.

Promit ca dupa o excursie prin munti pe asa ceva, vei avea complet o alta parere :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista multi pasionati de motociclete care au descoperit farmecul de a gadila un quad sau un ATV. Trebuie sa recunosc ca si eu am fost reticent la inceput insa dupa primul test de-abia il asteptam pe urmatorul. Nu e motocicleta dar imbina foarte bine niste elemente care sunt intalnite doar la vehiculele pe doua roti.

Promit ca dupa o excursie prin munti pe asa ceva, vei avea complet o alta parere :banana:

 

 

Din pacate nu ai cum sa-ti tii promisiunea pt. ca nu as merge cu asa ceva. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, daca ai vreodata ocazia sa te dai, incearca! Nu pierzi nimic. Sunt multi care au aceeasi parere si despre motociclete si nu s-ar sui pentru nimic in lume dar am intalnit totusi cativa care in pofida scepticismului au mers la o plimbare, apoi la a doua si mai nou au ajuns sa-si ia si motor :banana:

Vorba aia, never say never :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, daca ai vreodata ocazia sa te dai, incearca! Nu pierzi nimic. Sunt multi care au aceeasi parere si despre motociclete si nu s-ar sui pentru nimic in lume dar am intalnit totusi cativa care in pofida scepticismului au mers la o plimbare, apoi la a doua si mai nou au ajuns sa-si ia si motor :banana:

Vorba aia, never say never :baldy:

 

 

In ce discutie am dat. :ok:

 

M-am dat la mare cand eram mai mic pe un atv tot asa mic ca mine si surpriza nu mi-a placut.

 

Daca o sa am ocazia sa ma dau pe GRATIS poate da,in rest am de pierdut bani.

 

Am o imaginatie destul de bogata sa-mi dau seama ca nu mi-ar placea sa merg nici cu un ATV mai mare.Mi se par bune doar cum ai zis tu la munte sau daca ai o ferma si trebuie sa cari ceva,dar pe sosea mi se par instabile pt. ca au centrul de greutate mult prea sus pt. latimea lor si nu se inclina pt. a lua virajul(si nu e doar o parere parca e interzisa inmatricularea lor in multe tari,nu?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca a-ti bagat din nou acele desene la finalul revistei...chiar le simteam lipsa de cateva numere incoace! Asta inseamna ca in curand o sa reintroduceti si acea rubrica cu scrisori de la cititori? Era si ea interesanta si chiar o citeam cu atentie! Oricum nr 3, desi aparut cam tarziu, multumeste pe deplin. Vad ca a-ti bagat si un articlo despre un chopper...interesant! Keep up the very nice work! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce:

 

Dupa ce ati contopit 2 luni intr-o singura editie :) am fost neplacut surprins cand am cerut revista Univers Moto la chiosc si tanti aia mi-a pus in fata ZIARUL asta. A cam piedut ceva din sunci... cam subtirica. Parca avea mai multe pagini. Apoi ar mai fi calitatea hartiei care mi se pare inferioara numerelor trecute. Se poate sau bat eu campii? Sunt cumva semne ale inceputului sfarsitului? :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a cam subtiat mititica. E la regim?

Bagati si ATV-uri ca doar nu-s conserve. Si aia de la reviste auto nici macar nu le recunosc. Nu sunt multi soferi care sa agreeze ATV-urile dar noua ne plac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic sa faceti si un coltisor pt conservari, ca e si ei oameni .... revista asta se ocupa cu tot felu, mai putin cu moto in ultimul timp

 

nu, nu sunt fan motolife ...

 

atv-urile nu au in comun cu moto decat ghidonul, in rest ... nu ar fi rau sa apara o revista pentru atv-uri si poate una pentru scutere, sa nu le mai amestecam asa ca ajung sa iau revista pentru 5 pagini si nu cred ca o mai iau deloc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...