Sari la conținut

Accident Razoare - 28.02.2007


b.i.k.e.r
 Share

Postări Recomandate

imi pare bine ca ai scapat iar daca vrei sa scrii o carte se ne anunti si pe noi admiratorii tai sa stim cand apare ca sa o cumparam. partea cu nebunia temporara a fost super tare :banana:

 

Haha! buna idee dar nu cred ca este un subiect de senzatie. Intamplator, printre altele, lucrez si la o editura.

 

Oricum subiectul si discutiile zic eu ca s-au consumat deja dar sper ca cei care vor intra la rubrica accidende sa citeasca si aceasta tema. Eu zic ca ar fi destule de invatat din discutiile noastre, mai ales legat de declaratiile la politie... Virgil a punctat bine acolo..

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

- aici vine ghinionul meu: in speranta ca animalul are sa ma vada/auda in final, am zis sa incerc sa "ii iau fata" tragand puternic stanga si strangand frana succesiv pentru a nu derapa (in locul acela invariabil este praf sau nisip pe centrul drumului). Dar nu a fost asa... el isi continua mersul cu 10 la ora eliminandu-mi orice speranta de-al mai ocoli.

 

Ma intreb daca un claxon mai puternic nu te-arfi ajutat? Eu am scapat de vreo doua ori cu ajutorul claxonului, e adevarat ca n-am nimerit molushte de soferi care incearca sa taie 6 benzi de circulatie si linia continuua :banana: :baldy: :ok: :P

Cred ca intuiesc ce ai simtit in momentele alea... mergeam pe o strada(splai) mai putin circulata cu vreo 70kmh si cand ajung in dreptul unuia cu un papuc stationat, semnalizeaza stinga... din fericire doar atit, dar suficient sa ma treaca un rand de ape

 

doua luni de sofat.... si deja urme de razboi pe masina lui... parca in Germania le ia carnetul inapoi daca fac accident, sau abateri mai grave, in primul AN de soferie. Bine le face!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Loud pipes saves lifes. :banana:

 

True! :baldy:

 

... mai problematic este cu militieni... si cu moshii.... si cu copiii mici... si cu....

 

Insa zic ca merita deranjul... pentru niste conservari cu minim 20% mai atenti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

majoritatea motocicletelor au niste claxoane de te umfla rasul...mie imi este jena sa-l folosesc pe al meu...

Merg de 6 luni aproape zilnic si, deocamdata, i-am intuit bine pe toti shoferii...taximeristii sunt, in mare parte, niste sinishtrii frustrati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine iau si eu motorul, au venit banutzii in final, ma duc la Tomina sa-l ridic (e arvunit de mult saracul). Parca-parca as pune pe un prieten sa mi-l aduca acas, ca mi-e frica de ma c** pe mine (doar la scoala am mai incalecat si apoi o singura data, 500m printre blocuri). Da cu shoferii astia, parca e mai bine sa-l aduc eu acas, macar cu 20km/h. :baldy:

Urati-mi bafta si sa nu radeti maine de mine :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...