Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am facut un tur prin tzara, si la fiecare benzinarie unde m-am oprit am cotrobait prin standul cu jucarii cautand honde. Nu mai stiu exact unde am reusit sa gasesc 636-le la care nu am putut rezista.

Singura greseala e ca pe carena laterala scrie 6oo in loc de 636.

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte posibil sa fie 600, nu 636.

S-au facut si de 600 in paralel.

Eu totusi stiam ca alea de 600 au si carena inferioara verde.

Ai dreptate, orbit fiind de 636 nici nu m-am mai gandit la zx6oo RR

Carena am vopsit-o eu ca sa o "fac cum trebuie" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu , nu e a lui kristake. Sunt putin mai mici astea. Sunt impecabile, iar daca vrei sa facem, dau eu o bere cu cea mai mare placere.

 

 

Mai am o intrebare, de MIVV pe 636 sub sa a auzit cineva? Chiar si lateral ma bate gandul. E exceptionala codita goala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am o intrebare, de MIVV pe 636 sub sa a auzit cineva? Chiar si lateral ma bate gandul. E exceptionala codita goala.

DA! Exista toba mivv, chiar de carbon pusa pe 636, da un clic la semnatura mea si vezi 636-le ,cu toba mivv de carbon.

 

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciau, am vazut-o pe a ta. Are gaura prea mica, pe z750 am Mivv GP carbon si pot spune ca doar cateva motoare din Timisoara se lauda cu un sunet mai gros si mai impunator decat mivv-ul acela. Asadar as dori ceva la fel pentru 636.

 

 

 

 

 

Ce bine ar arata cu toba pe lateral si un Mivv GP.....au,au.

post-10285-1249804186_thumb.jpg

Editat de disabled_Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recent adus in tara, inmatriculat in luna iulie,30000 km reali demonstrabili prin carte service completa, stare tehnica si estetica foarte buna, capac monopost si locul 2, toba akropovic, telescop voblaj, crash paduri, semnalizari fatza si spate cu leduri, furtune frana racing, scaritze si schimbator racing, cauciucuri in stare buna Pret 3700 neg 0745909147

post-39076-1249907727_thumb.jpg

post-39076-1249907735_thumb.jpg

post-39076-1249907744_thumb.jpg

post-39076-1249907752_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciau, am vazut-o pe a ta. Are gaura prea mica, pe z750 am Mivv GP carbon si pot spune ca doar cateva motoare din Timisoara se lauda cu un sunet mai gros si mai impunator decat mivv-ul acela. Asadar as dori ceva la fel pentru 636.

 

 

 

 

 

Ce bine ar arata cu toba pe lateral si un Mivv GP.....au,au.

post-10285-1249804186_thumb.jpg

1) nu este a mea, doar il ajut pe un prieten sa o vanda

 

2) dar , de ce nu pui 2 tobe sa zicem ? cea de sub sa si cea laterala, cea laterala , ar fi un mivv gp carbon , suna demential .. insa , spui tu ca nu e zgomotoasa asa dar , crede-ma e foarte zgomotoasa , de pe motor , zici ca e SUPER silentioasa ,dandu-te jos si incepi sa o turezi, well , it's another story... :) iti poti pune orice toba si goala, ideea e ca pe tine nu de v-a durea capu' dupa ce te dai jos de pe motor :X .. asa moto' sa tot fie ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un 636 se vede frumos cu un hot body kit. Esapamentul insa nu are tobe, doar teava si se aude fff tare. Ca looks insa, bate tot. Mie sincer nu imi place codita aia goala, spatiul ala ramas neacperit. Hot body rezolva asta si arata bine de tot. Din cauza zgomotului si am inteles ca ar si topi plasticele pe acolo am optat ptr 2 bros carbon. Prima optiune ar fi fost hot body.

post-14593-1249975656_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna.caut codita de 636 an 2004 (sau care sunt compatibile) doar carenele de pe codita fara sauna,preferabil culoare verde

da ti mi un Pm daca stiti ceva

 

 

 

Codita de pe 636 2004 se potriveste si de la z750 si z1000 2003-2006. Parca vindea cineva pe bike-shop.

Mesaj completat

MIVV.jpg

 

Asa a iesit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu arata urat cu semnalizatoarele originale daca o privesti din spate? Toba stock era mult mai mare si banuiesc ca ti-a ramas foarte mult loc gol. Eu i-am pus 2 gpr-uri si a trebuit sa ii schimb si semnalizatoarele ca arata ca naiba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut.vreau si eu amortizor de ghidon.imi recomanda careva pentru 636 din 2003 ? un magazin sau un sait unde oamenii sunt seriosi ar fi ultra suficient.mersi anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...