Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

Ionut:pastreaza-mi semeringurile alea.

sadixkid:Stand spate am,dar nu am din ala de fata.Oricum nu cred ca imi folosea la operatiunea asta.Am auzit ca se pune pe galeri.Tu in poze pe ce ai pus partea din fatza a motoretei?

Se vede in prima poza ca e agatata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acuma vad si eu.Da eu nu am de ce sa o agat si nu am chef sa dau gauri prin garaj.In poza e agatat de juguri sau ce ala?

Pana la urma merge sa o pun pe galerii?

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma vad si eu.Da eu nu am de ce sa o agat si nu am chef sa dau gauri prin garaj.In poza e agatat de juguri sau ce ala?

Pana la urma merge sa o pun pe galerii?

mai bine bagi un "ax" in axul rotii fata si dupa aia te descurci :)

daca "o pui"pe galeria de evacuare risti sa o turtesti si vezi pe urma ce si cum............

Editat de Black_wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..............

sadixkid:Stand spate am,dar nu am din ala de fata.Oricum nu cred ca imi folosea la operatiunea asta.Am auzit ca se pune pe galeri.Tu in poze pe ce ai pus partea din fatza a motoretei?

nu ti-as recomanda sa o pui pe galerie, am incercat si nu e bine, se turteste :)

 

eu am norocul sa lucrez in service.... am ridicat fata cu "macaraua" pentru motoare :D ....acasa e putin mai complicat daca nu ai cu ce sa ti fata suspendata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok si pe galerie, daca stii cum si ce sa pui acolo n-are nimic.

 

Btw, nu stiti pe nimeni care vrea un ZX6 beton, sa ma mut si eu pe topicul detinatorilor de zx14? :)

Editat de Tyby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine bagi un "ax" in axul rotii fata si dupa aia te descurci :D

daca "o pui"pe galeria de evacuare risti sa o turtesti si vezi pe urma ce si cum............

ax-ul rotii dispare, nu il ajuta cu nimic.... toata fata/roata o s-o desfaca, nu are cum sa se lege de ax....

 

E ok si pe galerie, daca stii cum si ce sa pui acolo n-are nimic.

 

Btw, nu stiti pe nimeni care vrea un ZX6 beton, sa ma mut si eu pe topicul detinatorilor de zx14? :)

Initial am incercat sa o punem pe galerie(era cea mai simpla si la indemana varianta), dar parca vroia sa se strambe si am ridicat-o imediat, poate a fost doar o impresie, dar n-am mai insistat.... am cautat alte variante

 

variante gasesti in functie de ce ai la indemana prin garaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai bine dau 100 roni si scap de probleme chiar daca aveam chef de mesterit.

corect.......dar te simti alt om cand lucrezi la motocicleta personala :)

 

eu nu am regretat timpul pierdut schimband toate cele la motocicleta, chiar daca nu era a mea

 

 

vrea cineva un filtru aer K&N KA-6005, un anti-talent in materie auto/moto mi-a cumparat doua, cica sa am la urmatoarea revizie :D

 

200 RON

Editat de sadixkid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut mesterilor, care ma ajutati si pe mine cu urmatoarea problema?

 

unde gasesc crashpaduri pt zx6r din 2007.

 

 

 

pretul sa fie cat mai mic , am vazut pe un site 2mil. ofera cineva mai putin? :D

 

 

 

 

carenele din cate am vazut nu sunt simetrice, si dupa parerea mea neavizata(neavizata am spus!) cred ca trebuiesc taiate :) nu am vazut "expus" nici un surub mai serios...

 

 

daca e cineva care are moto din acelasi an, sau anul urmator, rog sa puna poze....sa vad si eu cum arata..

 

 

ps care ma ajuta cu info, primeste un frigider de la mos craciun :(

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeste cu Marius in braila, te rezolva el mult mai ieftin. :D

 

 

VorbeÂşte cu Marius pentru prinderi Âşi teflon îți dau eu. Dacă vrei datele lui dă-mi bâz.

 

 

msms oameni, stiam eu ca se poate!

 

cate un frigider de fiecare, ca daca dau numa unu, va certati pe el :)

 

numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ce dimensiune au inbusurile de la axul rotii fata de la zx6r 2001? Ma refer la cele mari de la ax (piulita si ax) nu la cele 4 mici de blocare. Am atasat si o poza. Multumesc.

iti spun maine cind ajung la munca.(daca nu te grabesti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine ai incerca cu o cheia din aia cu prelungitor.Imbusul se curbeaza.Oricum trebuie strans la loc cu dinamometrica.Trebuie facut cu un marker permanent semn pe fiecare surub sa vezi dupaia daca se desface.Asta ca sa nu patesti ce pateste asta din clipul urmator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, ce dimensiune au inbusurile de la axul rotii din fata?

 

Vreau sa-mi schimb mansoanele de la ghidon, am gasit astea pe net: http://www.romimoto-piese.ro/category/1020.../article/308829 dar scrie ca au lungime de 120 mm, eu am masurat la mine si din capatul de ghidon pana in blocul de semnalizare am 122 mm. Din ce am gasit pe net scrie ca ar trebui sa fie de 130 mm. A intampinat cineva aceasta problema?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Mai bine ai incerca cu o cheia din aia cu prelungitor.Imbusul se curbeaza.Oricum trebuie strans la loc cu dinamometrica.Trebuie facut cu un marker permanent semn pe fiecare surub sa vezi dupaia daca se desface.Asta ca sa nu patesti ce pateste asta din clipul urmator.

 

 

i s-a rupt axul, nu i s-a desfacut nici o piulita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate e asa cum zici tu,dar eu cred ca daca ti se desface vreo piulita ai cam aceeasi problema.Poate gresesc.Poate ne spune cineva care a avut o astfel de problema. :angryfire:

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, fratele meu si inca un prieten ,ambii au pierdut piulitele.fratelui meu i-a iesit juma' de ax afara ,dupa ce a mers cu 200-220. Celuilalt nu i-a iesit deloc. Ambii traiesc si se bucura de viata.

 

probabil dupa ce au mers cu viteza aia au verificat si au constatat ca au pierdut piulitele.... dar, daca sarea axul in timpul mersului, nu prea mai avea cum sa constate ca au pierdut piulitele....

 

nu toti au avut norocul lor... unchiul meu a patit la fel, doar ca el s-a ales cu o fractura de mandibula si o cusatura cu sarma in gura de toata frumusetea... nu cred ca ar trebuii sa ne jucam cu asa ceva :angryfire:

 

sanatate maxima

Mesaj completat

il mai ai?

 

Nu

Editat de sadixkid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Poate e asa cum zici tu,dar eu cred ca daca ti se desface vreo piulita ai cam aceeasi problema.Poate gresesc.Poate ne spune cineva care a avut o astfel de problema. ;)

 

 

se misca roata de la locul ei dar nu sare cu i-a sarit tipului din clip. adica axul iese dintr-o parte a furcii, ramane in cealalta. tot grav e, chiar la fel de grav, dar nu sare roata pur si simplu :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...