Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

parca era gros de 14 mm si costa 80 lei/m...

.................poveste de adormit copii curiosi..........

 

am incercat sa cumpar direct de la fabricant lant de 14 mm la pret de 65 de lei pe metru dar nu mi-au acceptat comanda pt k era prea mica - si k sa iau zeci de metri de lant doar pt un pret mai bun nu merita

 

asa k am vorbit cu un distribuitor de al lor si am luat lant de 13mm aceasi calitate la 91.5 lei pe metru si eu il dau cu 100 lei / metru

si nici de la astia nu am putut lua 1.5m cat am eu nevoie - am fost nevoit sa iau 5m care era minimu pt care se deranjau ei

 

ieri la intalnire am adus un metru sa vada oamenii k nu umblu cu baliverne

si lumea a zis intr-adevar k e lant de legat vaporul (13mm e f gros si nu se baga nimeni sa ti-l taie cu gura de lup) iar dc ie vb de calitate - mi-au dat si certificat de calitate cu analize pt material- rezistenta la rupere - duritatea metalului....

 

@raven -ai vazut si tu pe net k marile firme care fac lanturi antifurt si garanteaza pt ele sunt o mare teapa k le taie aia lantu in 30 secunde maxim

-eu am facut un test de duritate la un lant pe care l-am cumparat de pe piata de 10mm si l-am taiat relativ usor cu gura d lup ( pt k compozitia metalului e de tacac)

-am incercat acelasi lucru si cu lantul meu si NU am reusit sa il tai - flexul sau autogenul e singura solutie cred

- dar daca cineva imi demostreaza contrariul si il poate taia eu ma tin de cuvant si ii fac cadou 1 metru adik 100 lei din banii mei :disappointed:

asa k astept pe acel cineva care tot pune la indoiala ceea ce ma tot chinui sa scriu k nebunu pe aici

 

mai am doar 3 m si incerc sa imi scot banii dati, nu sa fac profit

iar veriga slaba nu va fi lantul ci lactele de tacac care le desfac astia cu agrafe de par

asa k stati linistiti k nimic nu e sigur pe lumea asta :cheers:

 

o zi buna si asfalt uscat

 

 

app : dc iti pui lantu asta mai pui un lacat f bun si o ancora klumea iti garantez eu motoru tau cu moto meu

am zis-o si pe forumn... sa ai dovada :D si vb serios

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

caut si eu un loc intr un garaj prin zona N Grigorescu(salajan, titan etc)

daca stiti careva ceva va rog sa mi dati si mie ceva detalii(nu as vrea sa mi duc motoru din bucuresti pana la primavara)

multumesc frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

bre nu te-am mai vazut de un car de vreme, hai si tu vinerea!

 

cu mare placere , am cam fost plecat cate o saptamana , o luna din buc, dar am cam terminat, si nici 2 roti nu mai am ca sa dat cineva peste cap cu el si si i a facut fata zob , asa ca pana fac scuterul mai duureaza , ca moto cred ca de abia la primavara , asa ca daca e sa vin doAR cu bicla sau conserva........ :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand se lamureste cum e cu lantul ala sa anuntati aici :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

caut si eu un loc intr un garaj prin zona N Grigorescu(salajan, titan etc)

daca stiti careva ceva va rog sa mi dati si mie ceva detalii(nu as vrea sa mi duc motoru din bucuresti pana la primavara)

multumesc frumos

 

incearca aici.

 

Cine mai doreste, cine mai pofteste:

 

Gazduire pentru motociclete in zona Stadion Olimpia (intersectie Mihai Bravu cu Calea Vitan).

Temperatura constanta peste 16 grade, motocicletele puse pe standere, supraveghere video si paza 24/24.

La cerere, se asigura si mentenanta.

Pret fix 97 ron / motocicleta.

Pentru detalii: 0733/808963 - Cristi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei care au mers la cernica (din cate am inteles la intrunire) cum a fost servirea, ca ultima oara chelnerul sef avea impresii de bucatar sef (harfe)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[Numele quote mironalexa '= Data = '12 octombrie 2009, după 09:39' = '2143846 ]

CEI Care Au mers la Cernica (din cate am inteles la Intrunire) Cum a fost servirea, ca ultima oara chelnerul sef avea Impresii de bucatar sef (harfe)

[/ quote]

am fost degeaba k era inchis.am venit la ursu,nu-tzi amintesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am crezut ca a-ti fost mai multi , n-am intrebat eu , deci nu am fost atenta (my fault)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[Numele quote mironalexa '= Data = '12 octombrie 2009, după 09:39' = '2143846 ]

CEI Care Au mers la Cernica (din cate am inteles la Intrunire) Cum a fost servirea, ca ultima oara chelnerul sef avea Impresii de bucatar sef (harfe)

[/ quote]

am fost degeaba k era inchis.am venit la ursu,nu-tzi amintesti?

'eh, taica.... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...