Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mo, distractiune placubila. Tuma' ce mi-a exprat asigurarea la espressor, iar VX-ul e la "croitorie". :alcy:

post-34004-0-56565700-1429195357_thumb.jpg

 

Uite ceva sa iti aduca aminte de copilarie :))) app un cauciuc acceptabil unde gasesc si io ca ala de pe spate al meu a scos sarmele la mine :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Sunt nou pe forum si de anul trecut am intrat si eu in randul vostru :) Sunt din Iasi si urmeaza sa ma mut la Bucuresti incepand cu luna Mai. Am un Deauville de 650 si as vrea sa va cunosc si sa schimbam niste pareri. Nu cunosc Bucurestiul si mi-ar prinde bine o "initiere" :D De locuit momentan voi locui in zona parcului Al. I Cuza (pacul IOR?) si inca nu stiu cum o sa fie acolo atmosfera (daca vor fi vecini intelegatori etc). Nu stiu cat de sigur e Bucurestiul cand vone vorba de un Deauville lasat peste noapte fara alarma, dar presupun ca ar fi bine sa imi iau macar niste antifurturi pentru discuri.

 

Multumesc anticipat pentru orice parere! :thanks:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de sigur e Bucurestiul cand vone vorba de un Deauville lasat peste noapte fara alarma, dar presupun ca ar fi bine sa imi iau macar niste antifurturi pentru discuri.

Depinde de ce parte a parcului, in linii mari este o zona linistita, exceptand motociclistii. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Sunt nou pe forum si de anul trecut am intrat si eu in randul vostru :) Sunt din Iasi si urmeaza sa ma mut la Bucuresti incepand cu luna Mai. Am un Deauville de 650 si as vrea sa va cunosc si sa schimbam niste pareri. Nu cunosc Bucurestiul si mi-ar prinde bine o "initiere" :D De locuit momentan voi locui in zona parcului Al. I Cuza (pacul IOR?) si inca nu stiu cum o sa fie acolo atmosfera (daca vor fi vecini intelegatori etc). Nu stiu cat de sigur e Bucurestiul cand vone vorba de un Deauville lasat peste noapte fara alarma, dar presupun ca ar fi bine sa imi iau macar niste antifurturi pentru discuri.

 

Multumesc anticipat pentru orice parere! :thanks:

 

Salut!

 

Mobra cel mai bine o tii legata cu-un lant sanatos, undeva iluminat si cu husa pusa.... si nu ar tb sa fie nicio problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru pareri :)

 

@Dkw - o sa locuiesc pe strada soldat Nicolae T Sebe (la nord de parc, aproape de blvd. Basarabia.

 

@R4zor - "uamenii" sunt peste tot nelinistiti cred. Nu neaparat tineri, dar nelinistiti :)

 

@MotoRocker - de obicei tin mobra pe cricul central, cu ghidonul blocat si cu husa pe ea. Daca ar fi vorba doar de un lant in plus, nu-i bai. Un antifurt de disc nu rezolva nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

blocatorul de disc doar ziua e bun...

 

noaptea nu prea, ca baietii vin cu duba si sunt 3-4 si o iau pe sus :)

 

oricum, stai linisit cu nu se fura ca-n codru...sunt destul de rare cazurile dar daca sunt chititi sa o fure o fura si din fata sectiei de politie legata cu lant strabatut de curent electric :crack: , chestia e ca merg pe prazile usoare, gen mobre semi-abandonate, lasate de-ampulea in zona naspa fara niciun sistem de siguranta etc...

 

O husa + lant e de-ajuns sa descurajeze orice hot vanator de mobre + ca daca e legata in zona iluminata public sau aproape de geamul cuiva deja e mult prea mare bataia de cap pt ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Mi-am imaginat un dialog intre hoti legat de lantul strabatut de curent electric: "- Ba, are lant!" "- Ma pis pe el!" #*!×÷%+/!

Am inteles in schimb ca e bun un lant sanatos. Imi trecuse prin cap sa-i pun alarma, dar nu cred ca m-ar costa cam mult :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...