Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu nu pot ca vin din alta parte,si ajung acolo mai devreme

» Post actualizat in 18 Sep 2015 16:12

sa inteleg ca azi nu vine nimeni??? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta zicem si eu ... da imi este lene sa scot motoru din garaj sa constat ca nu vine nimeni azi .... asa ca intrebam si eu .... pe aci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Radu, incearca sa vorbesti cu Patrick de la Ambulanta Moto, este la pod, vis-a-vis de Spitalul Fundeni. Dar mai mult ca sigur ca va trebuii sa dai jos chiulasa cu pricina, deoarece de obicei aceasta procedura se face "la cald" pt a nu iti afecta filetul dat in chiulasa. Vezi ce iti zice mecanicul.

Nu prea este o procedura pe care sa o poti face "in spatele blocului" fara consecinte negative.

 

Ai nr de tel. in link

 

http://www.ambulantamoto.ro/contact/contact/

 

Ce motor ai? daca nu sunt indiscreta :)

Editat de Alexaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut!

 

In aceasta iarna vreau sa ma innoiesc cu o casca si vreau sa stiu ce parere aveti despre urmatoarele modele. In general calitatea ma intereseaza.

  • AGV K-3 SV Five Continents
  • Suomy Vandal Dream
  • Suomy Halo Pinball
  • Scorpion Exo 1000 Air Stars & Stripes

Daca aveti alte propuneri sunt dispus. Bugetul meu este de 900 lei.

 

Imi cer scuze daca nu trebuia sa postez aici dar m-am gandit ca este liniste si nu incurc.

Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Trifan93 : Eu zic ca nimeni nu poate lua decizia in locul tau, deoarece alegerea unei casti tine si de motive subiective, dar si de cum te simti tu cu ea pe cap. Eu iti recomand sa te duci sa probezi castile in cauza, chiar daca nu cumperi din acel magazin exact. Dintre castile enumerate de tine, eu una, as alege Suomy, deoarece se apropie mai mult de calitatea unui Arai. Zgomotul castilor difera si de forma capului, pozitia pe motor (ex o casca sport poate fi mai zgomotoasa pe un sport decat pe un turing, etc). Conteaza sa te simpti tu bine in ea si d.p.d.v. al meu, eu as alege o calitate superioara, pt a ma tine mai mult timp, pt a nu se lasa interiorul asa repede. De asemenea, la cat te stiu eu ca esti (inaltime+kg) nu ti-as recomanda o casca grea, deci AGV si Scorpion nu as recomanda.

 

PS: E ok ca ai postat aici, nu-i bai, ca oricum juma' de timp se bate campii pe aci :)

Editat de Alexaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc foarte mult!

Decizia este a mea dar voiam sa aud si parerea voastra. Aveti mai multa experienta. Am fost si le-am probat inainte sa le pun aici.

Eu pot sa ma declar un fan Suomy dar nu voiam sa decid cu ochii inchisi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Sunt Roxana - posesoare de permis, dar fara experienta si fara motor :(.

 

Sunt din Constanta, dar locuiesc in zona Costin Georgian si despre mine va spun ca din pacate nu m-am mai urcat pe un motor de 4 ani...

 

M-am inscris in grup din dorinta de a imi aminti de "ale tineretii valuri" si pasiuni... Si pentru ca imi este tare dor!!!

 

Date fiind circumstantele, nu pot fii "activa" in grup... dar ma pot alatura cu mare bucurie ca pasager pentru moment.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intentionez sa fac asta spre primavara...

 

Din pacate, am vaga senzatie ca inainte de asta trebuie sa ajung (din nou :( ) pe un poligon moto...

 

Inteleg ca nu prea am ce cauta (in acest moment) printre profesionisti, dar nutresc speranta ca zicala "cei din urma vor fi cei dintai" se va aplica si in cazul meu la un moment dat...

 

Pana atunci... am zis sa salut :-).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A zis cineva ca nu ai ce cauta printre noi?

Eu unul nu sunt pro ma dau doar de 6 ani si sunt abia la al 2 lea motor.

Am pe cineva care face scoala acum si trb sa ajung cu mobra lui in poligon sa mai exerseze si el deci te poti alatura nu cred ca va zice nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a zis nimeni nimic de genul, ma simt doar cu musca pe caciula :)

 

Super! Multumesc, mi-ar face placere!

 

Putem continua conversatia pe privat pentru mai multe detalii? Nu vreau sa fiu spammy pentru restul membrilor...

 

Este pentru prima data cand folosesc site-ul/ forumul si nu prea stiu cum stau lucruile pe aici :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uelcam ! Poti sa faci si spam cat vrei macar asa se va mai anima topicul.

» Post actualizat in 16 Nov 2015 11:21

P.S: Si vezi si cu cine te urci ca pasagera.

Daaaa, ca unii "ie" nebuni p-acii!!! :blink: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uelcam ! Poti sa faci si spam cat vrei macar asa se va mai anima topicul.

» Post actualizat in 16 Nov 2015 11:21

P.S: Si vezi si cu cine te urci ca pasagera.

 

 

Am zis sa nu ma risc cu spamul... ca poate are lumea rosii in dotare. Niciodata nu mi-a placut jocul "ratele si vanatorii".

 

Cat despre pasagera... nu cred ca este cazul, nu se mai da prea multa lume cu motorul in perioada asta si nici intalnirile pe care ma asteptam sa le gasesc pe grup, nu sunt. Deci, sunt safe!

 

PS: placerea vietii mele nu este sa fiu pasager, dar ne avand ce sa conduc... am zis sa ma integrez in grup cum pot :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...