Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

ce sa-i fac bre la mobra?!poate doar schimbul de ulei ca inca nu are 7k de km!

Scuze, te-am confundat dupa nick cu altcineva :rose:

 

Sfat, nu te sui pasagera decat in cine ai incredere si nu la necunoscuti...asta in caz ca tii la viata si la sanatatea ta. Decizia e a ta.

Cat se poate de adevarat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai vazut cum sar sacalii pe tine. Bine ai venit in comunitatea moto. Pune si poza si id de mess si vei vedea cum primesti invitatii de luat ca pasagera, fara numar.

Sfat, nu te sui pasagera decat in cine ai incredere si nu la necunoscuti...asta in caz ca tii la viata si la sanatatea ta. Decizia e a ta.

asa e cum spune stimabilul nostru coleg,ai grija pe cine te sui !!! :cheers: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cred ca ramane la aprecierea sefului de acvariu,nu?il mai periem un pic,mai bem 2-3 carafe de vin si un hot-dog de 1 leu si asta e!am glumit cand am spus ca glumesc!!! ;) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Unii dintre voi m-au cunoscut aseara, astfel imi permit sa postez aici mesajul de adunare pentru sambata 27.03.2010 in fata la Casa Poporului incepand cu 9.30 cei ce vor si isi doresc acest lucru.

 

"Precum unii dintre voi ati vazut pe forum s-a deschis un topic de catre presedintele AMR, Dan Popescu (personal nu il cunosc, nu stiu cine este, nu sunt membru AMR, doar am luat legatura cu el doar telefonic) care a depus cerere la primaria capitalei pentru aprobarea unui mars in data 27.03.2010 (SAMBATA) incepand cu ora 10:00 din fata Casei Poporului pana in Baneasa si care mai mult ca sigur se va organiza.

 

Pe langa tristetea pe care am simtit-o (poate cu totii cred) referitor la tragedia din week-end-ul trecut in care si-au pierdut viata 2 motociclisti, am decis (SINGUR) ca un lucru bun ar fi ca pe langa acest mars "al sigurantei motociclistilor" s-ar putea desfasura si un protest impotriva drumurilor jalnice pe care circulam, astfel luand legatura cu cineva care a sponsorizat inscriptionarea a aproximativ 200 de tricouri cu urmatoarele mesaje:

Spate: FARA GROPI = VIATA!

Fata: TAXE PLATITE - GROPI CARPITE (+ logo sponsor)

 

Nu stiu daca sunt tocmai cele mai bune mesaje, sau cel mai corect mod de protest, dar cred ca este necesara si participarea noastra.

 

Pe aceasta cale va rog pe cei ce vor sa participe din zona sa isi anunte prezenta, fara alte comentarii sau bascalii, eventual sa ma ajute cu transportul si distribuirea tricourilor.

 

Consider ca si prin participarea noastra s-ar transmite mesajul mai mult sau mai putin pentru clasa politica, pentru ceilalti cetateni care ne-ar putea sustine, etc, mesaj ce va fi mai mult sau mai putin convingator in ceea ce priveste subiectul drumurilor pe care mergem, dar consider ca intotdeauna exista un inceput pentru toate, chiar si pentru niste drumuri civilizate.

 

Cu acest prilej cred ca e binevenit sa ne mai revedem intre noi, mai schimbam o vorba, mai uneltim o plimbare etc.

 

Eu o sa fiu prezent incepand cu 9.30 SAMBATA in fata Casei Poporului

 

Cei ce doresc sa ma ajute ma pot contacta la telefon 0722445585

 

PS. TRICOURILE SUNT DEJA IN LUCRU SI NU POT MODIFICA TEXTELE"

Editat de maxx40
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, din punctul meu de vedere nu este cea mai buna modalitate de protest. Imi primul rand pentru ca au asteptat aprobare. Aprobare pentru ce? pana la urma ne cerem drepturi, nu!? Ma rog ... eu chiar nu sunt de acord cu aceasta forma de manifestare ... Pana nu punem "piciorul in prag" nu se va rezolva nimic.

Mesaj completat

pai cred ca ramane la aprecierea sefului de acvariu,nu?il mai periem un pic,mai bem 2-3 carafe de vin si un hot-dog de 1 leu si asta e!am glumit cand am spus ca glumesc!!!

 

Eu ma revolt ;) Pana la urma ;) ei au nevoie de noi!

Iar in ce priveste treaba cu glumitul, te inteleg perfect :) Sper sa nu ai vre-o surpriza neplacuta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

practic este mars moto, iar protestul e alta poveste

eu sunt doar pentru a protesta si solutia de a fi mai multi care vor sa protesteze zic ca e o ideie buna

 

in alta ordine de idei am in cap niste FLASH MOB-uri dar pentru moment zic sa ne rezumam numai la asta, acum m-ai inteles?

Mesaj completat

VESTI NOI - MEETING-ul ESTE AUTORIZAT de Primarie

 

ANULTUL ESTE URMATORUL!

 

 

ATENTIE TOCMAI S-A SCHIMBAT LOCATIA DE INTALNIRE deoarece in fata Casei Poporului este ocupat de o expozitie.

 

 

INTALNIREA VA FI LA PARCUL CAROL in FATA, adica in parcarea cu fantana de pe Bulevarul Marasesti a se vedea harta atasata.

 

Traseul va fi PARCUL CAROL, BD MARASESTI, UNIRII, UNIVERSITATE, ROMANA, AVIATORILOR, CHARLES DE GOULE, ARCUL DE TRIUMF, SOS BUCURESTI-PLOIESTI, BANEASA, PARCARE IKEIA.

 

ORA DE INTALNIRE 9:30

 

CINE VREA ESTE BINE VENIT!

Mesaj completat

UPDATE : ORA DE INTALNIRE 9:15

post-16443-1269512990_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, din punctul meu de vedere nu este cea mai buna modalitate de protest. Imi primul rand pentru ca au asteptat aprobare. Aprobare pentru ce? pana la urma ne cerem drepturi, nu!? Ma rog ... eu chiar nu sunt de acord cu aceasta forma de manifestare ... Pana nu punem "piciorul in prag" nu se va rezolva nimic.

Mesaj completat

 

 

Eu ma revolt ;) Pana la urma ;) ei au nevoie de noi!

Iar in ce priveste treaba cu glumitul, te inteleg perfect :) Sper sa nu ai vre-o surpriza neplacuta :cheers:

 

 

Mergi,bre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu maine dupa-amiaza la Titan sa vorbim diverse. La ce ora a ramas, ca stiu ca v-ati vazut la 18 data trecuta ca sa fie mai lumina si mai cald? A ramas la 18 sau la 19?

PS incercati sa veniti cat mai multi maine. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai te iau eu pasager de acasa de la tine, si asa ma cunosti pe mine, si esti si motociclista ;)

 

 

 

 

suna a fi o afacere buna :) negociem

Mesaj completat

Ai vazut cum sar sacalii pe tine. Bine ai venit in comunitatea moto. Pune si poza si id de mess si vei vedea cum primesti invitatii de luat ca pasagera, fara numar.

Sfat, nu te sui pasagera decat in cine ai incredere si nu la necunoscuti...asta in caz ca tii la viata si la sanatatea ta. Decizia e a ta.

 

 

 

 

multumesc mult pt intampinare si mai ales multumesc pt sfaturi :cheers: inca ma mai gandesc cu poza ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult pt intampinare si mai ales multumesc pt sfaturi ;) inca ma mai gandesc cu poza ;))

 

Pune un CV intreg cu id de mess si tot ce trebuie, ca sa stie baietii de unde sa te agate. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune un CV intreg cu id de mess si tot ce trebuie, ca sa stie baietii de unde sa te agate. :cheers:

 

 

 

 

o sa cred k ai glumit. nu am intrat aici ca sa fiu agatata ;) pakt k tu asta ai inteles. drept urmare nu am d c sa pun cv sau altceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si in primul meu post si in al doilea sunt cateva ironii pe care se pare ca nu le-ai prins. Nu ma obosesc sa iti explic. Esti invitata mea sa faci cum te taie capshoru. Sa fi sanitara. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.amoro.ro/articol-home/15-marsul...-in-trafic.html

 

DE PREFERAT SA NE PLIMBAM PE LANGA ELE (IMPINSE), NUMARUL SCRIS IN FORMAT A3 SA-L PUNEM PE GEACA SA VADA TOT NEAMU PROST(GABORI)

 

- sunt primite la mars motociclete (nu scutere) cu toate in regula: numar, tobe normale

 

-sunt strict interzise zgomotele excesive, turarile nejustificate de motor, raterurile, tobele modificate

 

 

- sunt obligatorii respectarea indicatiilor organizatorilor (vor purta banderola) si a echipajelor de insotire ale Politiei, Brigada Antiterorista si a Jandarmeriei ( ADEVARATII TERORISTI SUNTEM NOI) ;) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa cred k ai glumit. nu am intrat aici ca sa fiu agatata :cheers: pakt k tu asta ai inteles. drept urmare nu am d c sa pun cv sau altceva

 

 

bun venit Camelia,

 

ca o prima observatie, te-am ruga sa schimbi modul de exprimare gen "mirc", este un forum si trebuie sa scriem citet si corect romaneste.

multumesc aniticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun venit Camelia,

 

ca o prima observatie, te-am ruga sa schimbi modul de exprimare gen "mirc", este un forum si trebuie sa scriem citet si corect romaneste.

multumesc aniticipat

 

 

 

hahah interesant, exprimare gen "mirc" nu stiam ca asa se vorbeste acolo. o sa incerc sa ma straduiesc, se pare ca m-am inselat cand am crezut ca sunt oameni draguti pe aici, ar trebui sa poti sa citesti indiferent de cum este scris, ci poate ar fi contat ce anume este scris.

 

sau mergem pe principiul toti intr-un fel in loc sa acceptam oamenii asa cum sunt ei?

 

 

kt despre tine alex, nici nu ma pun la mintea ta, observatia mea era k nu ne cunoastem ca sa iti permiti niste lucruri, nu am intrat pt nimic anume decat k-mi place, dar cred k o sa renunt curand daca deja s-a ajuns la astfel de treburi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahah interesant, exprimare gen "mirc" nu stiam ca asa se vorbeste acolo. o sa incerc sa ma straduiesc, se pare ca m-am inselat cand am crezut ca sunt oameni draguti pe aici, ar trebui sa poti sa citesti indiferent de cum este scris, ci poate ar fi contat ce anume este scris.

 

sau mergem pe principiul toti intr-un fel in loc sa acceptam oamenii asa cum sunt ei?

 

 

kt despre tine alex, nici nu ma pun la mintea ta, observatia mea era k nu ne cunoastem ca sa iti permiti niste lucruri, nu am intrat pt nimic anume decat k-mi place, dar cred k o sa renunt curand daca deja s-a ajuns la astfel de treburi

Nu trage o linie pana nu vezi ceva palpabil, pe net lucrurile nu sunt ca in realitate. Eu zic ca iesi de cateva ori si apoi sa spui ceva bun sau rau. Baietii si fetele (mai putinele) sunt foarte ok, nu am reusit sa ies prea mult, acum sunt deportat cu serviciul un an in Sarata pana sambata seara, dar pot spune ca am fost primit din prima zi ca un amic vechi. Ca sa fie frumos ar trebui sa vi pasager, macar prima data, daca nu cunosti unul care nu vrea sa se sinucida inca :) , e cam riscant, insa poti sa iti alegi pilotul pe care il vei tine in brate :cheers: dupa motocicleta.

Am plimbat multi/multe pasageri/pasagere, pt ca de regula nu am timp sa ma cuplez cu altii, nu cunosc indeaproape multi motociclisti(care ii stiu eu au neveste gardieni si scapa cine poate cand poate :) ), nu-mi place sa merg singur asa ca am plimbat pe cine am prins si am constatat ca foarte multe fete incepatoare avusesera prima plimbare neplacuta, deoarece nu toate gusta viteza din prima secunda, dar, pana la urma trebuie sa faci un pas, fie incepi ca pasager fie iti iei motor si vi ca pilot ;)

succes, pe aici pe la munte e nasol ca e cam frig......... nu s-a dat drumul la mini inca ;)

pup titanii, as veni si eu sambata dar ajung in bucale dupa ora 18

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-soara Camelya nu te supara pe colegu Ripperu ,el este mezinul grupului si la 15 ani ii zboara repede dejtele pe tastatura !

 

 

Sedere placuta in continuare si ai grija de corpu' tau ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kt despre tine alex, nici nu ma pun la mintea ta, observatia mea era k nu ne cunoastem ca sa iti permiti niste lucruri, nu am intrat pt nimic anume decat k-mi place, dar cred k o sa renunt curand daca deja s-a ajuns la astfel de treburi

 

Imi cer scuze ca mi-am permis sa ma gandesc la binele tau...a fost o mare greseala din partea mea. :cheers:

 

 

@Nyt, ce sa ii faci sunt si eu un reisar la tastatura. ;)

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost cineva la Racing Cafe de la Dristor? Unde e exact, ca n-am vazut barul si stau pe strada aia :cheers:)

 

N-am fost, adresa luata de pe net... Racing Cafe, situat pe Str. Dristorului nr. 73, in zona Baba Novac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diseara dupa intalnirea de la Titan se merge la Ghermanesti pentru una bucata portie fasii ! Care mai doreste care mai pofteste,sa se stie cum sta treaba !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...