Sari la conținut

Zona Drumul Taberei


Postări Recomandate

Ok deci mai merge cineva sambata dimineata pe traseul buc - buzau - siriu - bv - cheia - valeni - pl - buc ??

 

Eu cred ca ma duc, cu inca 2-3 motoare.

 

ma duc sa ma tund samb. de dim :laugh:)))))))))

 

dar parc ceva deseara ?

Editat de aalpine1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ma duc sa ma tund samb. de dim :laugh:)))))))))

 

dar parc ceva deseara ?

 

Haha, si eu treb sa ma tund samb dimineata, dar am mai amanat o saptamana. Cred ca trec pe la parc pe la 8.

Mesaj completat

Nu prea o sa fie vremea de partea voastra....

 

Maine nu ploua... o sa vezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sunt 3 locuri libere intr-un garaj langa str. cetatea histria

 

http://www.strazibucuresti.ro/harta-bucure...ea-histria.html

 

0720 555 647

Mesaj completat

garajul are contoare si apa ! (are si curent de la electrica) :cheers:)))

 

garajul este MARE !

 

usile sunt ok !

 

 

astept alte intrebari ! (legate de garaj) :()

 

(si da egzista si babe&mosi ca doar e la parterul unui bloc de 4 et facut in ani ~70!)

Mesaj completat

Ieri Georgescu Mihai Costin (Ariciu) a avut un grav accident de moto in Bucuresti. El este internat la Municipal si are mare nevoie de sange !!!! Poate sa primeasca orice tip de sange !

 

Se poate dona sange la centru de hematologie de pe str. dr.felix (institutul de hematologie) .

 

La Centru de hematologie programul e: L-V: 7,30-14.

 

Va multumesc !

 

Va rog sa nu stergeti topingul iar pt restu o masina ia taiat calea (se poate intampla oricui) !

 

p.s.

 

Pot fi donatori de sânge doar cei care îndeplinesc aceste condiții: - vârsta cuprinsă între 18 Âşi 62 ani - greutate minimă - 58 kg fetele Âşi 60 kg băieții - tensiune arterială - peste 110/60 mmHg - să nu fi avut sau să nu aibă următoarele boli: hepatită (de orice tip), TBC, sifilis, malarie, epilepsie, ulcer, diabet zaharat, boli de inimă sau - tensiune peste 18 mmHg, boli de piele, miopie - 6 dioptrii. - să nu fi suferit în ultimele luni intervenții chirurgicale - femeile să nu fie: însărcinate, în perioada de lăuzie, în perioada menstruală. - să nu fi consumat grăsimi sau băuturi alcoolice cu cel puțin 24 de ore înaintea donării.

 

Pentru ca donarea să se desfăÂşoare în condiții bune se recomandă: - odihnă suficientă în noaptea prealabilă donării. - înainte de donare, alimentație uÂşoară, dar bogată în fier. De evitat produsele bogate în grăsimi, prăjelile, de preferat carnea slabă, peÂştele, cerealele, leguminoase, cereale. - aport crescut de apă Âşi evitarea băuturilor care conțin cofeină.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghidul donatorului

 

Poți să donezi? Pentru a putea deveni donator de sânge, trebuie să îndeplineÂşti următoarele condiții:

 

* vârsta cuprinsă în intervalul 18-60 ani

* greutate 58-100kg femeile Âşi 60-110kg bărbații

* tensiune arterială sistolică între 11 Âşi 18mmH

* să nu fi suferit în ultimele luni intervenții chirurgicale

* femeile să nu fie: însărcinate, în perioada de lăuzie, în perioada menstruală

* să nu fi consumat grăsimi sau băuturi alcoolice cu cel puțin 24 de ore înaintea donării

* să nu ai/să nu fi avut urmatoarele boli:

*

o hepatită (de orice tip)

o TBC

o sifilis

o malarie

o epilepsie

o bruceloză

o ulcer

o diabet zaharat

o boli de inimă

o boli de piele

o miopie peste (-) 6 dioptrii

 

Înainte de a dona:

 

* Dimineața înainte de recoltare poți consuma o cană cu ceai sau cafea, un mic dejun puțin consistent, legume, fructe

* Fără proteine, grăsimi (lapte, unt, carne, etc)

* Nu fuma înainte Âşi după donare cu o oră

 

Avantajele donării:

 

* Următoarele analize sunt gratuite: RH; Grupa sangvină; Hepatita B, C; HIV(SIDA); HTLV (leucemie); VDRL (siffilis); ALT (probe hepatice).

* La cerere, ai posibilitatea efectuării ulterioare Âşi a altor analize gratuite (calcemie, glicemie, transaminaze, colesterol, EKG, radiografie pulmonară)

* Adeverința pentru obținerea unei reduceri de 50% pentru transportul în comun pentru 30 de zile

* 1 zi liberă (în cazul angajaților cu carte de muncă)

* PrimeÂşti 7 bonuri de masă în valoare de aproximativ 50 RON

 

Cât se donează:

 

* La o donare se recoltează 450 ml de sânge, cantitate ce se reface: ca volum in câteva ore, celular în 2 săptămâni.

 

Siguranța:

 

* Trusa utilizată pentru fiecare donare este sterilă Âşi de unică folosință.

* Nu există riscul contaminării cu HIV, sau alte virusuri.

* Senzația de leÂşin sau oboseală după donare este foarte rar intâlnită.

* Poți dona doar dacă starea de sănătate îți permite Âşi te simți bine.

* înaintea donării ți se vor pune câteva întrebări legate de starea de sănătate Âşi ți se va face un mic examen medical - hemoglobina, puls, tensiune.

* Rezultatele testelor sunt confidențiale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

Ieri Georgescu Mihai Costin (Ariciu) a avut un grav accident de moto in Bucuresti. El este internat la Municipal si are mare nevoie de sange !!!! Poate sa primeasca orice tip de sange !

 

Se poate dona sange la centru de hematologie de pe str. dr.felix (institutul de hematologie) .

 

La Centru de hematologie programul e: L-V: 7,30-14.

 

Va multumesc !

 

As dona cu cea mai mare placere, sunt donator de sange de trei ani (1 data la 3 luni donez), dar intre sedintele de donare nu ma primesc din motive intemeiate, nu se reface tot sangele in organism mai dvreme de cele 90 de zile de pauza. In septembrie mai pot dona, daca mai este nevoie pana atunci te rog anunta-ma.

Multumesc.

 

Mesaj completat

mai vine cineva la Billa?! azi?

 

 

Bila, pai nu la parc ne strangem ???/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am nevoie de ajutorul vostru. Azi mi s-a furat carena fata (model unicat) de pe moto Suzuki Bandit '96. Motorul era parca la intersectia Dimitrov. Bineinteles ca odata cu ea s-a lipit de mana hotilor si semnalizatoarele din carbon....pe care nu le-au mai desfacut cu cheia cum au procedat la carena ci le-au rupt taraneste.

 

Daca cumva o vedeti pe vreun motor incercati va rog sa luati legatura cu respectivu` sau macar sa obtineti un nr de inmatriculare. Apoi un apel pe 0741.469.019 sau un sms.

 

Multumesc mult.

post-31449-1251067173_thumb.jpg

post-31449-1251067176_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor,

 

Sunt proaspat posesor de carnet si motor :-) si sunt din Drumul Taberei. Cam pe unde si cam cand sunt intalnirile la noi ca mi-ar face placere sa ma prezint si eu cu calu' :-)

 

O zi buna,

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

balaure puteai sa dai un tel...ca veneam si eu pe cheia...plm...data viitoare

 

Nu cred ca te referi la mine, fiindca nu am nici cea mai vaga idee cine esti ... :D

 

 

Mesaj completat

balauru e secretos, nu zice nimic :D

 

Bagi mah un Amckart sambata dimineatza ? Vreau sa imi mai dezmortzesc incheieturile ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata se mai baga cineva la un amc ? si dum la o cheia (in cazul in care nu ploo) ?

 

Mai Mihnea, dupa cum ai vazut m-am bagat in asfalt cu totul pe Amckart, nu e grav, insa trebuie sa ma operez sapt viitoare, sa imi bage o placuta sau surub in umar ... disjunctie acromio-claviculara gradul 5... pzda masii de viatza, s-a dus sezonul pe anul asta pt mine.

 

:wacko:

Editat de LaurBalaur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Mihnea, dupa cum ai vazut m-am bagat in asfalt cu totul pe Amckart, nu e grav, insa trebuie sa ma operez sapt viitoare, sa imi bage o placuta sau surub in umar ... disjunctie acromio-claviculara gradul 5... pzda masii de viatza, s-a dus sezonul pe anul asta pt mine.

 

:)

Lasa ma Laure ca oricum se termina sezonul pt toata lumea numai ca la tine s a terminat cam brusc, acum tu sa fii sanatos si sa inveti ceva din asta. Sanatate maxima :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Mihnea, dupa cum ai vazut m-am bagat in asfalt cu totul pe Amckart, nu e grav, insa trebuie sa ma operez sapt viitoare, sa imi bage o placuta sau surub in umar ... disjunctie acromio-claviculara gradul 5... pzda masii de viatza, s-a dus sezonul pe anul asta pt mine.

 

:)

 

da mergeai si tare :P

 

lasa ca data aviatoare o sa mergi fara frana :P

 

Lasa ma Laure ca oricum se termina sezonul pt toata lumea numai ca la tine s a terminat cam brusc, acum tu sa fii sanatos si sa inveti ceva din asta. Sanatate maxima :wacko:

 

sezonul de vara de mers la tricou sa terminat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il astepti pe mos craciun ?

Mesaj completat

reisarilor diseara apareti la parc sau nu ?

 

sambata se mai baga cineva la un amc ? si dum la o cheia (in cazul in care nu ploo) ?

Toata viata l-am asteptat..Eram cel mai fericit in noaptea de Craciun...

Balaure,insanatosire grabvnica.O sa te faci repede bine,ca esti tanar;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...