Sari la conținut

Inca Unul Cazut


Carabus
 Share

Postări Recomandate

Ieri seara un prieten (Andrei) a fost luat in superplin de un destept . Statea pe banda a 3-a (facea stanga), animalu' a vrut sa intoarca de pe banda a 2-a si asta a fost.. N-o sa inteleg niciodata cum de nu l-a vazut. Din fericire, are doar o mana in ghips, dar motocicleta e indoita bine. Deci astia te iau si cand stai, dupa cum se vede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica. Sper sa il stoarca pe fraier de bani.

Eu era sa o patesc anu trecut la stop(pe langa patania de ieri).S-a pus rosu aveam pe unu in fata franez si aud in spate scartait si ma bag pe dr pe langa cel din fata fara sa ma uit in spate si dupa observ ca "vitezomanul" apropape se lipise de cel din fata mea.

 

Ochii cat cepele ca nu e de gluma cu bezmetici astia.

Editat de mmisulicaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nici nu mai stiu ce sa spun.... pana la urma cred ca treaba cu motociclismul nu mai tine de experienta ..sau echipament sau ...mai stiu eu ce.... toate astea nu fac nici cat negru sub unghie...pacat face norocul...este exact ca la loterie.... cand vine, vine...

doamne fereste....

Editat de aliass_pitbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica. Sper sa il stoarca pe fraier de bani.

Eu era sa o patesc anu trecut la stop(pe langa patania de ieri).S-a pus rosu aveam pe unu in fata franez si aud in spate scartait si ma bag pe dr pe langa cel din fata fara sa ma uit in spate si dupa observ ca "vitezomanul" apropape se lipise de cel din fata mea.

 

Ochii cat cepele ca nu e de gluma cu bezmetici astia.

 

Asta e, ca nu stoarce nimeni pe nimeni, individul i-a propus sa-i dea banii pe motocicleta, chiar daca ar fi mers reparata (2500- asta e pretul ei acum) si sa-i dea lui motocicleta asa cum e. Adica sa i-o "cumpere". Fara politie, ca altfel carnet pe trei luni, amenda, etc. Lasand la o parte faptul ca Andrei va avea nevoie de multe zile de ingrijiri medicale, ceea ce inseamna probleme mari pentru animal. Si si-a gasit prostul, au facut urgent un act de vanzare-cumparare si cica ii da banii peste trei saptamani. Deci oricum iese pe superplus, viermele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e, ca nu stoarce nimeni pe nimeni, individul i-a propus sa-i dea banii pe motocicleta, chiar daca ar fi mers reparata (2500- asta e pretul ei acum) si sa-i dea lui motocicleta asa cum e. Adica sa i-o "cumpere". Fara politie, ca altfel carnet pe trei luni, amenda, etc. Lasand la o parte faptul ca Andrei va avea nevoie de multe zile de ingrijiri medicale, ceea ce inseamna probleme mari pentru animal. Si si-a gasit prostul, au facut urgent un act de vanzare-cumparare si cica ii da banii peste trei saptamani. Deci oricum iese pe superplus, viermele.

 

insanatosire grabnica

 

... da fratilor luati aminte ... nu va pierdeti, cititi pe dumnealor legele si regulamentele, ca sa stiti ce si cum dupa o scurta reculegere cand se intampla ceva care nu se soldeaza cu ceva fizic foarte grav ... si deci pe cretini BELITZII DE BANI ca asta trebe facut, nu bagat propriul buget la - :|

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..da insa aici este cazul fericit in care ...soferul este unul cu bani...si isi permite..dar daca este un om mai amarat...cu o dacie 1300 inmatriculata toamna cand aveam eu 10 ani...ce este de facut....

 

eu unul nu condamn pe nimeni..sunt cazuri si foaret putine in care soferul poate chiar are o mica intentie de a face rau..insa majoritatea sunt produse din neatentie... fara buna stiinta....si la toate astea sa fim seriosi si sa recunoastem ca peste 50 % din accidente se datoreaza vitezei... bine in acest topic nu este cazul...

eu unul propun sa facem un raport o balanta a accidentelor cu vinovatsi tipul de motor implicat in accident eventual si viteza la care sa produs...si va spun eu ca nu o sa mai postam noi motociclistii si sa recunoastem ca poate in unele cazuri suntem de vina... va spun eu ca procentul vitezistelor este unul nimicitor in raport cu alta clasa de motoare...si cu toate ca in unele cazuri clar motociclistul este de vina ....se cauta o alta culpa... in fine...am deviat un pic tema topicului...

 

aveti grija de voi...si ganditiva cand sare acul de 100 daca cadeti in momentul ala ce se poate intampla... eu unul asta am facut de cate ori am avut ocazia sa merg pe motor... si m-am linistit...dar cum senzatia este spre culmea si apogeul placerii.. nu stiu cat sau cati cor putea sa reziste..eu unul nu ma aflu printre eu.... bafta si sa auzim de bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri seara un prieten (Andrei) a fost luat in superplin de un destept . Statea pe banda a 3-a (facea stanga), animalu' a vrut sa intoarca de pe banda a 2-a si asta a fost.. N-o sa inteleg niciodata cum de nu l-a vazut. Din fericire, are doar o mana in ghips, dar motocicleta e indoita bine. Deci astia te iau si cand stai, dupa cum se vede.

 

Insanatosire grabnica ... prietenului.....a patit la fel ca mine daor ca eu nu m`am ales decat cu mobra facuta praf... eram oprit sa fac la stanga,semnal regluamentar tot tacamul....dau pioritate masinii care venea din fatza si cand ma trezesc cu ochii spre cer cazut pe spate....prima impresie a fost ca m`a lovit domnul din spate ..dar se pare ca nu a fost asa ..un idiot a venit in depasirea masinilor (2) oprite in spatele meu...a vazut ca vine masina din fatza si logic ca a tras dreapta lovind`uma in toba din stanga proiectand motorul 10 m mai in fatza!! Dupa aceea nu mai vb ce circ a fost ..cica cretinul i`am taiat eu fatza .... !! Si culmea e ca ma cheama tot Andrei :bounce: asa ca zic eu ca astia cu numele asta sa mai punem un rand de oglinde la mobre poate pe viitor evitam noi sa nu ne mai loveasca alti prosti... ! :)

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa vor crede ca o viata a "unuia" de pe motocicleta poate fi cumparata la orice colt de strada, tineti-o tot asa fomistilor.

 

 

aici nu este vorba omule de bani.. daca nu ai citit cu atentie.... a si specificat omul mai sus.. daca se lasa decat cu pagube materiale.. si nu se incalca grav limitele si bunul simt si se poate obtine ceva material ..sa se faca chestia asta...pentru ca stim f f bine cum actioneaza... politia romana cu sanctiunile...si asta lasa de dorit... iar cu banii de la asigurare ...la un model mai vechi de motor...nu cred eu ca iti mai acopera o reparatie capitala...pentru ca iti vor da bani mai putini ...pe pretul de catalog...decat face reparatia...

Editat de aliass_pitbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici nu este vorba omule de bani.. daca nu ai citit cu atentie.... a si specificat omul mai sus.. daca se lasa decat cu pagube materiale.. si nu se incalca grav limitele si bunul simt si se poate obtine ceva material ..sa se faca chestia asta...pentru ca stim f f bine cum actioneaza... politia romana cu sanctiunile...si asta lasa de dorit... iar cu banii de la asigurare ...la un model mai vechi de motor...nu cred eu ca iti mai acopera o reparatie capitala...pentru ca iti vor da bani mai putini ...pe pretul de catalog...decat face reparatia...

 

 

 

 

nu se poate frate sa iti rupa mana , mobra si sa suferi dupa aceea doar pt un pumn de bani, si pe alte cai putea sa-si recupereze banii. va vedea motoristul in ceva timp ce inseamna maini rupte, ma refer la sechele, sa vedem cui ii va parea rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se poate frate sa iti rupa mana , mobra si sa suferi dupa aceea doar pt un pumn de bani, si pe alte cai putea sa-si recupereze banii. va vedea motoristul in ceva timp ce inseamna maini rupte, ma refer la sechele, sa vedem cui ii va parea rau.

 

acuma am inteles si eu ce vrei sa zici ... asa e .... sunt de acord DAR trebuie evaluat la fata locului si adaptata situatia .... (intotdeauna sper sa poata cel pe motocicleta doar sa mimeze tot felul de chestii in favoarea lui ; si sa nu fie ceva serios <aici ma refer la orice de la echipament zgariat in sus :bounce: > )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma am inteles si eu ce vrei sa zici ... asa e .... sunt de acord DAR trebuie evaluat la fata locului si adaptata situatia .... (intotdeauna sper sa poata cel pe motocicleta doar sa mimeze tot felul de chestii in favoarea lui ; si sa nu fie ceva serios <aici ma refer la orice de la echipament zgariat in sus :bounce: > )

 

 

 

corect, asta e idealul, dar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se poate frate sa iti rupa mana , mobra si sa suferi dupa aceea doar pt un pumn de bani, si pe alte cai putea sa-si recupereze banii. va vedea motoristul in ceva timp ce inseamna maini rupte, ma refer la sechele, sa vedem cui ii va parea rau.

 

 

aici ai dreptate ...si nimic de genul sunt de parere ca nu se poate cumpara cu bani...insa daca tot se poate scoate mai mult decat maxim ..de ce sa nu se profite...in general tu ai dreptate..dar asta poate fi un caz putin particular... iar daca baitul a considerat sa faca exceptie de la regula...este treaba lui....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire rapida!!!! Pe zi ce trece conservarii parca is tot mai batuti in cap. Uita de prioritati, de semnalizari, uita ca pe langa ei mai sunt inca vreo 2 participanti la trafic. Fiecare merge dupa propriul lui cod rutier. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate!

Uita de prioritati, de semnalizari, uita ca pe langa ei mai sunt inca vreo 2 participanti la trafic. Fiecare merge dupa propriul lui cod rutier. :bounce:

Mda...unde mai pui ca vine primavara cu astenia ei cu tot. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e, ca nu stoarce nimeni pe nimeni, individul i-a propus sa-i dea banii pe motocicleta, chiar daca ar fi mers reparata (2500- asta e pretul ei acum) si sa-i dea lui motocicleta asa cum e. Adica sa i-o "cumpere". Fara politie, ca altfel carnet pe trei luni, amenda, etc. Lasand la o parte faptul ca Andrei va avea nevoie de multe zile de ingrijiri medicale, ceea ce inseamna probleme mari pentru animal. Si si-a gasit prostul, au facut urgent un act de vanzare-cumparare si cica ii da banii peste trei saptamani. Deci oricum iese pe superplus, viermele.

 

 

Au facut act de vanzare-cumparare fara sa-si ia banii? pai nu mai are nici un motiv sa-i dea, la ora asta e si lovit si fara motor, care-i apartine legal celuilalt. Nu stiu la ce s-o fi gandit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact ce a scris liviuta vroiam sa scriu si io, noroc ca am citit posturile inainte.

incredibil. adica... au facut act de V-C de mana sau cum?

omul tau era in stare de soc de a facut asa ceva?

si footoot si cu motoru luat. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au facut act de vanzare-cumparare fara sa-si ia banii? pai nu mai are nici un motiv sa-i dea, la ora asta e si lovit si fara motor, care-i apartine legal celuilalt. Nu stiu la ce s-o fi gandit...

 

si mie mi-a sarit asta in ochi ..

cum dracu semnezi ceva cand nu ai banul deja in mana ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci:

cumpar motor de 5000 euro (zic si eu o suma)

ma loveste unul

imi face varza motorul

imi rupe mana

imi cumpara motorul cu 2500 euro "ca atata face acum"

imi da o hartie si banii peste 2 saptamani

 

ne iei de prosti??

hai sa fim seriosi!

pai 2500 euro cred ca poti scoate de la el doar pentru vatamare si spitalizare! ca sa nu mai spun ca motorul poate fi reparat de asigurare..cred ca orice asigurare acopera paguba care o avea el!

mie mi se pare o poveste cam trasa de par! ca sa nu spun minciuna!

ori a fost vina motociclistului ori..e doar in imaginatia ta!

Editat de HONDANEGRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci:

cumpar motor de 5000 euro (zic si eu o suma)

ma loveste unul

imi face varza motorul

imi rupe mana

imi cumpara motorul cu 2500 euro "ca atata face acum"

imi da o hartie si banii peste 2 saptamani

 

ne iei de prosti??

hai sa fim seriosi!

pai 2500 euro cred ca poti scoate de la el doar pentru vatamare si spitalizare! ca sa nu mai spun ca motorul poate fi reparat de asigurare..cred ca orice asigurare acopera paguba care o avea el!

mie mi se pare o poveste cam trasa de par! ca sa nu spun minciuna!

ori a fost vina motociclistului ori..e doar in imaginatia ta!

 

Asigurarea nu da cine stie ce, motocicleta e din '91 si pe chestia asta ar fi primit in jur de 500 euro, cica. Intr-adevar, Andrei era in stare de soc, dar e prost de bun, soferul era disperat cand a auzit "fractura", e avocat si stia ce inseamna si astuia cred ca i s-a rupt inima ca i-a zis ca nu vrea sa faca o afacere din asta. In act s-a specificat ca ii da banii peste trei saptamani. Din ce stiu, asta cica e serios, am un var avocat si a vorbit cu el, s-au gasit cumva cunoscuti si treaba ar fi buna. Ma intreb doar de ce are nevoie de trei saptamani, ca avea C5, si-ar fi permis sa-i dea brusc, nu-i suma mare, imprumuta, se descurca el. Altfel, omul e fericit ca a scapat de un cosmar, il suna pa Andrei sa-l intrebe cum se simte si sper ca nu se joaca prea tare cu soarta, ar fi prea mult sa nu-i dea nici banii... Iar vina lui Andrei nu e sigur, ii zic mereu ca merge prea incet, ii e frica si sa se aplece pe curbe, e cat se poate de atent, si moto chiar atat costa, a luat-o acum 2 ani cu banii astia. Nu mai fi asa otravit, am luat si eu foc atunci, dar totusi soferul putea sa nu opreasca, masina nu are absolut nimic vizibil, stii bine ca nu avea ce sa-i faca daca fugea. Speram sa fie bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...