Sari la conținut

Accident La Galati - Dragone Daniel - 17.06.2004


Adi P
 Share

Postări Recomandate

cred ca tazzy debiteaza,pe alt forum spunea ca are 150.000km facuti pe motor..si are 16 sau 17 ani

Nu prea debiteaza, varianta asta o stiam si eu , numai ca eu stiam de 100km/h nu 180, ca la 180 nu cred ca mai misca deloc, si nici de faza cu filmatul nu auzisem pana acum ( desi este f probabila). Mai auzisem ca masina era asigurata pe o suma mai mare decat valoarea ei.

Partea proasta in opinia mea e faptul ca s-a dorit musamalizarea cazului inclusiv de catre politie.

Prima data am auzit de accident de la radio unde explicatia politistului mi s-a parut f putreda, asta in conditiile in care nu stiam nici un alt amanunt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai auzisem ca masina era asigurata pe o suma mai mare decat valoarea ei.

 

evident, diferenta de bani constituie profitul ilicit care trebuia impartit intre pilotul curajos si patronul de sex; acesta din urma daca filma probabil nu a vrut sa se dea in vileag ajutandu-l pe accidentatul-partener; ramanand singur in ecuatie, profitul e mai mare; atat a costat viata unui om :banana:

 

din pacate acestia sunt oamenii care ne inconjoara;

din nou realitatea bate filmul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca tazzy debiteaza,pe alt forum spunea ca are 150.000km facuti pe motor..si are 16 sau 17 ani :smoke:

am mai intalnit cocosi de genu asta....stii care esti, man :banana:

on-topic: suspect accident, tare suspect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Frate ce om normal la cap se suie in masina si intra intentionat intr-un pom cu 180kmph?

 

 

Sunt cazuri, otomane, stai linsitit. Personal stiu vreo 2.

Oricum, Dumnezeu sa il ierte pe bietul tanar! Multe tampenii se fac pentru bani.

 

later edit: am vrut sa postez la topicul care fusese reactivat la comunitati regionale, nu la acesta. ulterior am vazut data ultimului post. scuze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante... Sa ne fie invatatura de minte ca suntem trecatori prin viata, nu suntem nemuritori. Traiti viata din plin, nu se stie cand se va sfarsi, dar nu va grabiti catre groapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

Sincere condoleante... Sa ne fie invatatura de minte ca suntem trecatori prin viata, nu suntem nemuritori. Traiti viata din plin, nu se stie cand se va sfarsi, dar nu va grabiti catre groapa.

 

ai dreptate anihilator..nimeni nu poate stii cand ii vine sfarsitu :D si despre dragone daniel..eu cred ca intr-adevar era un baiat sarac si isi dorea motocicleta cu adevarat...sa ne spuna nepotu lui..ce fel de om era cu ce se ocupa cati ani avea....ca am vazut ca a intrat pe forum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

klarita_2005 asta e id ... cand intri sa-mi zici cine esti ca sa stiu ...

 

imi pareff rau pt el ... adevarul iese intotdeaua la iveala si voi face tot posibilul sa iasa ... un om curat, fara nicio vina a platit cu viatza pt niste bani murdari... din cauza unui tampit care nu merita nici macar sa vada soarele in fiecare zi... cine stie adevarul sa vb acum

 

de unde stii ca multi oameni au pata pe acel idiot???? mmmm zii.... si apropo de unde sa fim si noi siguri ca dragone dorin e din familie si nu e unul dintre acei nenorocitzii???? demonstreaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din toata tragedia trebuie sa tragem o invatatura de minte... e o limita fina in a pune pariu cu viata si a face decizii gresite care pot avea repercursiuni. Asa ca, vorba englezului, mind over matter! Sa se odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Din toata tragedia trebuie sa tragem o invatatura de minte... e o limita fina in a pune pariu cu viata si a face decizii gresite care pot avea repercursiuni. Asa ca, vorba englezului, mind over matter! " Da ok ... ai dreptate... dar ar cam fiiiiiiiiiiiiiiiiii cazu ca cineva sa-si faca datoria si sa se inplice in astfel de cazuri ... cine stie cati oameni au mai patito sau o vor patzii ... oameni simpli care au nevoie de banii si oameni tampitzii ca N....U S...N care au banii sunt bazatzii si blindatzii si care nu stiu decat sa faca bani cu orice pret... aaaaaaa..???? de ce fratele lu Dragone Daniel vare lucreaza la .... nu se implica in cazul fratelui sau?? va zic eu... pt ca e cunoscut sil poate afla mult mai repede si astfel va ajunge langa Dany ... suntem o tara de k.. si o lume de k.. care nu au curajul sa infrunte o realitate cruda cei drept si se dau la fund ... nu are rost ... si uite asa oameni simpli platesc cu viatza pt niste banii murdari care la urma urmei nici nu ajung in mana lor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate anihilator..nimeni nu poate stii cand ii vine sfarsitu :D si despre dragone daniel..eu cred ca intr-adevar era un baiat sarac si isi dorea motocicleta cu adevarat...sa ne spuna nepotu lui..ce fel de om era cu ce se ocupa cati ani avea....ca am vazut ca a intrat pe forum :)

baiat cu adrenalina in sange,in foame de bani ca orice de altfel,si face a de toate mai aducea o masina din germania pt baieti mai facea pe soferu la oamenii cu bani si care umblau prin tara etc.si avea legaturi shi cu ceva baieti BUNI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Din toata tragedia trebuie sa tragem o invatatura de minte... e o limita fina in a pune pariu cu viata si a face decizii gresite care pot avea repercursiuni. Asa ca, vorba englezului, mind over matter! " Da ok ... ai dreptate... dar ar cam fiiiiiiiiiiiiiiiiii cazu ca cineva sa-si faca datoria si sa se inplice in astfel de cazuri ... cine stie cati oameni au mai patito sau o vor patzii ... oameni simpli care au nevoie de banii si oameni tampitzii ca N....U S...N care au banii sunt bazatzii si blindatzii si care nu stiu decat sa faca bani cu orice pret... aaaaaaa..???? de ce fratele lu Dragone Daniel vare lucreaza la .... nu se implica in cazul fratelui sau?? va zic eu... pt ca e cunoscut sil poate afla mult mai repede si astfel va ajunge langa Dany ... suntem o tara de k.. si o lume de k.. care nu au curajul sa infrunte o realitate cruda cei drept si se dau la fund ... nu are rost ... si uite asa oameni simpli platesc cu viatza pt niste banii murdari care la urma urmei nici nu ajung in mana lor ...

 

Nu stiu ce sa mai zic, se spune ca pasiunea (in cazul asta pentru motoare) nu are limite dar, dupa cum am mai zis-o exista o limita fina intre o decizie nebuneasca si una total eronata. Spune-mi care iti sunt prietenii si iti voi spune potentialii dusmani... Mare atentie la deciziile care le faceti si cu cine umblati. Estrit spui sa ii infruntam pe astia care au profitat de baiatul asta? Bine. Ce facem? Punem mana pe arma si ii omoram? Ar fi ipocrit din partea noastra sa facem ceea ce ne face sa ii uram asa de mult. Vb ta, cine ar trebui sa isi faca datoria nu si-o face. Traim intr-o lume injusta, intr-o tara de cacao. Cine pleaca ultimul sa stinga lumina! D-zeu sa-l ierte ca nu e primul suflet nevinovat ce cade prada intereselor altora! Amin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in viatza asta nimic nu ramane nepedepsit... asta sa fie clar... iar cine e vinovat va platiiiiiiiiiii acum sau mai tarziu... si cei care au fost compliciiiiiiiiii vor plati.... cand e vb de cineva nu se baga nimeni, dar daca ar fiiiii fost rude cu voi sau chiar voi poate toti ar fiiiiii sarit in sus ... usurel sa nu va rupetziii nu va infinge-ti sa nu patiti ceva :hug:)) uof... uof... ce inseamna sa fiiiii morcovit....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E inutil pentru saracul baiat ce scriem noi aici. Nu am amutit, numai ca nu mai am ce zice... rasucim cutitul in rana degeaba. Propuneti ce sa facem in sensul asta si sunt 100% cu voi.

 

P.S. Fara arme, cutite, rangi si alte chestii de genul asta ce ne ramane de facut decat sa ne plangem mortii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...