Sari la conținut

Albinutza Mea :)


Luc_zxr
 Share

Postări Recomandate

Ea e prima mea motocicleta, o Kawa ZXR 400. Ii spun Kwaky sau Albinutza :( . E o super motoreta chiar si pentru incepatori (daca nu esti inconstient nu ridica mari probleme), desi e destul de puternica. E manevrabila, are frine misto si se comporta foarte bine atit pe sosea cit si in oras. Am facut pe ea o mie si ceva de kilometri si imi place foarte mult, mai ales ca mi-a iertat unele greseli de incepator :( . Pun si citeva poze.

 

PS.

Scuze pt calitatea pozelor, aparatul cu care le-am facut e naspa, in realitate micutza arata mult mai bine :ph34r:

post-49-1087484596_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Frumoasa tare "albinuta" ta doar ca din pacate in poze se pot admira mai degraba blocurile si masinile din apropiere decat frumusete de motor...

ai grija de ea si de tine :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam frumos pentru aprecieri fratilor :baubau: . Scuzati-mi (anti)talentul de fotograf, am recunoscut de la bun inceput ca nu ma pricep :baldy: .

@neamih, scuze ca iti raspund asa tirziu, dar nu m-am uitat pe topic. E din '93 micutza si are 65 de cai.

Bafta si asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

servus domnu` luc!

iti spun si aici "faina albinutza"!

mai tata azi a fost domn` ferox (Feri - cagiva) la unguri si a cazut cu motoru` :D in debrecen la intrare pe undeva intr-o curba un autobuz a avut o defectiune si i-a curs tot "oloiu`" pe drum ....... asta saracu a venit nu a observat la timp si urmarile ........ entorsa la picioru stang , motor zgariat , maneta de ambreiaj rupta ........ si facturi de platit de vreo 10 000 de "florinti" .... ca au venit aia de la remorcari si i-au dus motoru dupa salvare prin tot debrecenu`

:baubau: :baldy: de idioti cu autobuzele lor cu tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

servus domnu` luc!

iti spun si aici "faina albinutza"!

mai tata azi a fost domn` ferox (Feri - cagiva) la unguri si a cazut cu motoru`  :P  in debrecen la intrare pe undeva intr-o curba un autobuz a avut o defectiune si i-a curs tot "oloiu`" pe drum ....... asta saracu a venit nu a observat la timp si urmarile ........ entorsa la picioru stang , motor zgariat , maneta de ambreiaj rupta ........ si facturi de platit de vreo 10 000 de "florinti" .... ca au venit aia de la remorcari si i-au dus motoru dupa salvare prin tot debrecenu`

:baubau:  :D  de idioti cu autobuzele lor cu tot!

Salutare domnu Pierro, si mersi fain pt aprecieri :D .

Imi pare tare rau de Feri, bine ca nu e grav nici el nici motorul. Ii dau miine un telefon sa vad ce face. Cum a venit acasa? motorul a reusit sa-l aduca?

Fir-ar al dracu de cretini care-si lasa uleiul pe drum :D :baldy: , putea sa fie mult mai rau. Bine ca e intreg, motoreta se repara.

PS:

Honda ta in ce stadiu e, ai terminat treaba la ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi fain fratilor :baubau: !

@Suzuki mic, sa dea Dumnezeu sa reusesti sa-ti iei motorul pe care il doresti cit mai repede, stiu si eu cum e sa astepti dupa el. Si eu am salivat pe siteurile de vinzari un an de zile la rubrica cu zxr 400 :D .

Si sa stii ca ai dreptate, e un super motor. Bafta maxima :baldy: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...