Sari la conținut

Hotel Park - 13.03.2007


Kali
 Share

Postări Recomandate

M-a sunat o prietena, ingrozita... Langa Hotel Parc, aproape de podul ala de la Poligrafie, a vazut un motociclist intins pe jos.. N-a vazut motorul, n-a vazut numarul.. Imbracat in blugi, atat isi aminteste. Casca undeva pe asfalt. Nu misca... Prietena mea s-a panicat si m-a sunat, dar nu-si mai amintea mare lucru.

 

 

Cine stie despre asta? Este vba de ora 19.00-19.15

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 303
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am vb cu un prieten care tocmai a trecut p-acolo....cica sunt masini multe politie ...a trecut si o salvare....mai mult nu sth :crack:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat si pe mine un prieten ca a vazut un accident cu un 600RR crede el , pe langa jiului sau liceul media nu am inteles exact , motoru inca mergea cand a trecut el pe acolo cu masina , motociclistu era intins in iarba si avea spasme iar pasagera si ea intinsa pe sosea...mai mult nu stiu , nu am inteles exact...

 

 

HOTEL PARC nu e pe langa arc???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma sunat un prieten si mi-a spus despre acest accident, avind in vedere ca am plecat pe acelasi drum cu max 10 min inainte sa se intimple accidentul de la servici el dupa accea. Ar fi doua persoane : o fata si un baiat ... din cele spuse de el : "ea (o fata cu parul lung) avea deja o luminare aprinsa", el la vreo 10 m mai departe si motoru undeva la vreo 50 m.

Ce pot sa zic : Sper ca nu este la ceea ce ma gindesc "luminare aprinsa" ... da Doamne sa nu fie asa, ca am impresia ca daca nu el conducea ci ea am salutat-o pe drum. (Motoru un Ducatti sau ceva de genu asta naked oricum si casca neagra).

Daca mai aud de asa ceva in viitoru apropiat, ca si asa imi mere prost in general ... cu mina pe inima va spun ca ma las de motociclism ca m-am saturat sa tot aud ... 'nu stii a murit''

 

Da doamne sa fie bine pt. cei 2!!!

 

Numai bine si asfalt uscat.. si datii gaz fratilor afara din oras nu in acesta.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut pe acolo cum zicea reverse

era o femeie intinsa pe shosea...unu era pe iarba pe acolo se vaita

lume multa

politie

motorul inca avea farul aprins si tot zic eu ca era un 600rr

oricat si acum imi bate inima...m-a speriat rau

aveti fratlor grija si mergeti incet

cine are ceva poze sa posteze va rog mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni, daca tot ati trecut pe acolo...dc nu opriti si voi sa vedeti daca se poate da o mana de ajutor ceva, cine sunt persoanele, ce se poate face pentru ele. Daca a sunat cineva la familiile acestora ?

 

Stiti si voi cum sunt politistii si medicii...daca nu tipa nimeni la ei abia se misca :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-au sunat prietenii acum. Motociclistul pare ok la prima verificare. Abdomen si membre ok. Acum ii fac tomografie craniana. Din pacate pietonul accidentat (o femeie) este in stare foarte grava. Accidentul a avut loc imediat dupa curba de la Jiului (hotelul nou construit). Se pare ca un grup de studenti trecea strada printr-un loc nepermis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci dak stie cineva cum s-a intamplat sau ceva ....acolo stiu ca e o linie de tren care traverseaza shoseaua

dar dak stie cineva exact cum s-a intamplat cine a fost devina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci dak stie cineva cum s-a intamplat sau ceva ....acolo stiu ca e o linie de tren care traverseaza shoseaua

dar dak stie cineva exact cum s-a intamplat cine a fost devina

 

nu mai e sina...au turnat asfalt peste ea

dar azi era o lucrare in curba aia...si pe mine m-a surprins, dar nu aveam viteza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate vine cineva cu date concrete pina la urma. Cum sa intimplat. Cinstit sa fiu dupa acest telefon si pina cum am citit ceva din topicurile din aceasta rubrica si le recomand oricui ca poate ne mai pondereaza un pic.

Lasti-l pe Rossi pe pista si revenitzi pe strazile din Ro. :crack:

 

Numai bine si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va zic ceva mai concret

m-a sunat acum un coleg si mi-a povestit una alta ca el a stat acolo la accident

deci femeia traversa nu era pe trecere

si omu cu cbr-u a trecut si a luato pe femeie

baiatul care m-a sunat mi-a zis ca saraca femeie se zbatea si nu putea sa respire

politaii au zis ca nu pun mana p ea ca dak le moare in mana dau ei cu subsemnatul

saraca femeie statea practic pe asfalt si nu punea nimeni mana pe ea

baiatului ii curgea sange din gura

biata femeie cik avea picioarele rupte si astea..a venit salvarea sa o ia

din ce mi-a zis baiatul cik au luato in viata dar el zicea ca nu crede ca a mai supravietuit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol, eu am avut "norocul" sa evit o astfel de femeie care traversa prin loc nepermis cu toate ca am evitat-o taras cu motorul pe mine dar macar nu o am pe constiinta.

Imi pare rau si pentru femeie si pentru baiat. Astfel de lucruri n-ar trebui sa se intample :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai am ce zice ... decit sa dea domnu sa nu se mai intimple asa ceva !

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca tb sa lipim stick-ere "Atentie la motociclisti" si pe pietoni!

...d-aia tb sa se auda toba...

 

 

Credema ca faza cu toba.. nu stiu cit de folositoare este. Inainte de a lua moto pe care o am, am stat si am cugetat mult .. am si citit de una si alta si destul de multe forumuri.

Un punct de vedere pe care l-asi sugera multora este acea vesta reflectorizanta (pe care mi-o cumpar miine sigur, ca de mult aveam de gind..avind in vedere ca ajung dimineatza la servici si ma intorc seara) si doi la mina respectarea vitezei legale 50 km/h maxim, in oras desi mai totzi nu o respectam si mai ciupim un pic gazu.

Sper ca poate asa ne vom face vazutzi si vom putea gasi varinatele corecte de evitare a oricarui accident din timp.

 

Numai bine si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca aud iar de accidente

eu totusi sper sa fie ok intr-un final si femeia aceea pt ca e cam greu sa ai o viata pe constiinta chiar daca nu e din vina ta accidentul

respectarea vitezei legale mi se paredin ce in ce mai prioritara pt a ne tine in viata mai ales pe doua roti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah fratilor, voi va auziti ce ziceti?

Eu unul zic asa:

1.ai lovit un pieton in oras - esti de vina;

2.ia-i dat 140 in oras si altul ti-a iesit in fata - esti de vina;

3.nu te-ai incadrat pe viraj si ai lovit o masina - esti de vina;

4.ai depasit pe stanga in intersectie - esti de vina;

Bagati-va mintile in cap!Tot dam vina pe altii, dar la ce facem noi inchidem ochii ca de aia ne-am luat rachete, sa spargem cerul.

PS:si ca sa nu fiu ipocrit recunosc ca si azi i-am dat un 200, dar era intre localitati si pe 5 km de drum era o singura masina care mergea bine mersi pe banda ei.

Editat de S George
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

""""Bine ca motociclistul e ok.. Si idioata trebuia pusa cu dintii pe bordura.."""""

 

Prietene mai bine te-ai abtine de la astfel de comentarii . . . putea sa fie in locul ei mama ta, sora ta, fiica ta.

Eu zic ca a platit destul de scump pentru eroarea facuta.

 

:crack: :wave: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...