Sari la conținut

Domi Cosmetizat


Postări Recomandate

Bine v-am regasit

Nimic nou sub soare. Aceeasi capra. Doar ca e proaspat vopsita, tobe noi din inox pentru rupt urechile pietonilor si gume virgine (plus alte consumabile schimbate). Sunt oficial gata pentru sezonul nr. 2 :crack:

Va place? :wave:

 

Acu mai tre sa isi termine si mihai_biker capra ca sa rupem impreuna. O parte din ea zace la mine in birou.

Imi pare rau ca nu mai am poza cu ea cum era de la fostu proprietar (semidistrusa) dar o sa am curand cu ea gata si o sa fie cea mai frumoasa Yamaha Tenere XT 600 Z din tara :hug:.

 

Salutari

post-11474-1173903012_thumb.jpg

post-11474-1173903035_thumb.jpg

post-11474-1173903250_thumb.jpg

post-11474-1173903348_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina mobra,s-o stapanesti sanatos in sezonul ce urmeaza,si la cat mai multi km.Numai bine :crack:

 

Multumesc! Sper sa fac macar 10.000km sezonul asta. Mai jos poza cu bucati din tenere lui mihai.

Mai trebuie flansa de admisie, releu de incarcare si capace laterale si e gata si a lui.

post-11474-1173904091_thumb.jpg

Editat de paulcannibal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WOW !!!

Foarte fain a iesit, sper sa iasa si al meu asa fain....mersi inca o data pt. autocolante, inca nu le-am folosit deoarece nu am apucat sa vopsesc motorul...

 

Iti doresc sezon cat mai plin! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WOW !!!

Foarte fain a iesit, sper sa iasa si al meu asa fain....mersi inca o data pt. autocolante, inca nu le-am folosit deoarece nu am apucat sa vopsesc motorul...

 

Iti doresc sezon cat mai plin! :crack:

 

 

Cu mare placere, abia astept sa il vad si pe al tau. Cred ca o sa fie Dominatoarele gemene din romania:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Uau fratica !!!!!!

Felicitari si respectele mele ! Parca e noua iar tobele alea sunt de mare efect !

Super tare arata si "Teneroana" lui Paul.

 

Off-topic - Domnule Paul, presimt ca o sa te mai stresez cu intrebari despre Doamna ta. Nu de alta dar zilele astea, daca totul iese bine, ma voi uschi la Germanica dupa o surioara de-ai ei, pentru uzul si spre mult asteptata fericire si exaltare psihica personala.

 

Hai noroc, sa fiti sanatosi, bani multi, rezervoare pline si sa va aduca numai bucurii motocicletele voastre intinerite :D !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa vedeti cat de mult si-a dorit sa iasa ca noua pana si suruburile de la carene le-a comandat de la honda:D

 

si semnalizarile alea stau f bine :D

bv paulica nu o faci si pe a mea noua hi hi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa vedeti cat de mult si-a dorit sa iasa ca noua pana si suruburile de la carene le-a comandat de la honda:D

 

si semnalizarile alea stau f bine :D

bv paulica nu o faci si pe a mea noua hi hi

 

:lol: o fac frate cum sa nu

 

Multumesc pentru aprecieri si urari!

 

Mai jos o poza cu rezervoru lui mihai proaspat colat :D

post-11474-1173976841_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Salut Mihai. Imi cer scuze de botez. Acum am observat.

Me imprastiat :D .

 

 

:lol: :) :D :D

post-3763-1173980476.jpg

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tobele arata frumos foarte frumoase..dar si merge cum trebuie :D are ceva filtre...??

sau un filtru de aer cu burete ceva,,...daca nu are o sa ti cam faca probleme :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tobele arata frumos foarte frumoase..dar si merge cum trebuie :D are ceva filtre...??

sau un filtru de aer cu burete ceva,,...daca nu are o sa ti cam faca probleme :D

 

Are ceva in ea nu e goala. Probleme nu cred ca sunt, m-a asigurat nenea Orestte :D . Iar sunetul.. e un monstru :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,sunetul e un monstru!

Am fost impresionat si de al sau demaraj(io,pilot pe Minsk,125cmc).

Incerc sa-mi imaginez cum pleaca una de +150cp!(doar de imaginat fiindca,de vazut ,probabil,nu prea am s-o mai vad dupa plecare...!) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Foarte frumos lucrata, felicitari!

Pe rezervor ai pus autocolante sau e vopsit de cineva? Imi pare autocolant, la cine le-ai facut?

Oricum super "Dominatorul". Asteptam poze cu Tenere :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit

Nimic nou sub soare. Aceeasi capra. Doar ca e proaspat vopsita, tobe noi din inox pentru rupt urechile pietonilor si gume virgine (plus alte consumabile schimbate). Sunt oficial gata pentru sezonul nr. 2 :baldy:

Va place? :baldy:

 

Acu mai tre sa isi termine si mihai_biker capra ca sa rupem impreuna. O parte din ea zace la mine in birou.

Imi pare rau ca nu mai am poza cu ea cum era de la fostu proprietar (semidistrusa) dar o sa am curand cu ea gata si o sa fie cea mai frumoasa Yamaha Tenere XT 600 Z din tara :baldy:.

 

Salutari

de unde tobele ca ma intereseaza :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit

Nimic nou sub soare. Aceeasi capra. Doar ca e proaspat vopsita, tobe noi din inox pentru rupt urechile pietonilor si gume virgine (plus alte consumabile schimbate). Sunt oficial gata pentru sezonul nr. 2 :baldy:

Va place? :baldy:

 

Acu mai tre sa isi termine si mihai_biker capra ca sa rupem impreuna. O parte din ea zace la mine in birou.

Imi pare rau ca nu mai am poza cu ea cum era de la fostu proprietar (semidistrusa) dar o sa am curand cu ea gata si o sa fie cea mai frumoasa Yamaha Tenere XT 600 Z din tara :baldy:.

 

Salutari

excelent arata! felicitari!!!! cat ai dat pe tobe si de unde le-ai luat? sunt beton! arata ca noua! nota 10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

excelent arata! felicitari!!!! cat ai dat pe tobe si de unde le-ai luat? sunt beton! arata ca noua! nota 10

 

Abia acum am vazut ultimele mesaje. Tobele sunt facute de Costel cu Kawa EN din Iasi, integral din Inox si au costat 3mil cu tot cu partea finala din galerii.

Tenere lui Mihai e aproape gata, proaspat segmentat cu garnituri noi, asteapta sa fie imbracat.

Rezervorul e colat nu e vopsit. Pt cei interesati am atasat sursa vectoriala dar si un jpeg ca sa vedeti ce contine.

post-11474-1180166472_thumb.jpg

post-11474-1180166500_thumb.jpg

XT_600_Z_Tenere_1986_Corel_11.zip

Editat de paulcannibal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...