Sari la conținut

Motocicleta Mea :p


CzCustoms
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 175
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

ms mult!!

 

ieri am luat u magnetou original complet cu avans centrifugal si ma apuc in curand de el sa il pun.

mai pun saboti frana fata, schimbator de picior cu ax, contact original, kilometraj original.

 

deabea astept sa il inscriu. :lol:

 

intre timp am mai luat o motoreta pt reconditionat. >> cz 175

post-15737-1212349385_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 4 years later...

Am revenit la simson de ceva timp.

Cu ajutor de la mai multi useri de pe forum si cel mai important, taicami-o,am reusit sa il aduc in starea asta:

post-15737-0-03575200-1385888581_thumb.jpg

Saptamana viitoare ma duc a 2-a oara cu el la RAR.



Motocicleta va face parte din lucrarea mea de licenta si va fi expusa in iulie la Expo Transilvania Cluj-Napoca alaturi de cateva lucrari in aerograf.



Dupa multe drumuri si batai de cap Simsonul are itp si certificat de autentificare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta va face parte din lucrarea mea de licenta si va fi expusa in iulie la Expo Transilvania Cluj-Napoca alaturi de cateva lucrari in aerograf.

Lucrarea ramane la facultate nu? Astia de la noi aveau vreo 2 dacii amfibii, un lastun era odata, chestii din astea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nice.Imi plac alea cu focalizari.Cateva merg si la ,,Pasionati de foto" ;)



Deci am incepust sa citesc topicul tau si e cel mai tare topic si cel mai interesant.Acum vad ca nu sunt singur(cum ziceau uni) care am inceput la 16 ani de motorete.Bine,eu deocamdata ma axez sa la aduc in sare perfecta de functionare si sa pot incepe sa ii fac estetica.Eu acum 5luni(la un concurs de sah) am auzit de pe la niste oameni,ca in sat la bunica este un "Maker" care are un ij jupiter 3 :bounce: .Bunnn,nu pot exprima cum am trait saptamana aia,ca eu nu am dormit decat vreo 9 ore in toata saptamana(eu sambata puteam sa ma duc .Am ajuns,(pot spune ca a fost dragoste la prima vedere) la om acasa,mi-am vazut febletea,si de aici a inceput povestea.L-am luat acasa,dupa vreo 1 ora -2 (de chinuit ca nu dadea scanteia) dupa ce am rezolvat(era contactul de vina)am curatat carburatorul,si am dat 2 pedale si a si luato.(intr-un piston pt ca era dusa o bobina, dar nahh,e bine si asa)De atunci,in fiecare sambata tot mai descopar ceva sa mai repar.Pe langa asta,eu nu am apus dar mai am si un Mz rt 125/2 care necesita alta poveste si cu ea. :friends:

Editat de emy15
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto mobra ! Misto si pozele, mai ales ca si eu sunt pasionat de fotografie ;)

 

P.S. Cand am intrat acum pe topicul asta am citit primul post al tau, ala din 2007, si am crezut ca asa arati la 16 ani, ca in poza din avatar :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 10 months later...
post-15737-0-35839000-1403345267_thumb.jpg
post-15737-0-49460100-1403345196_thumb.jpg

poze mai noi.

Acum simsonul intra din nou la reconditionat, de data asta pe partea mecanica, am schimbat furca cu ceva mai modern, am montat frana fata pe disc, refacut cilindru, piston+segmenti noi, toti rulmentii din motor noi, simeringuri noi, garnituri etc. Urmeaza alta sha si suspensia spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...