Sari la conținut

Suzuki Gs 500 F Vs Tico - 17.03.2007


angel pila
 Share

Postări Recomandate

Am patit-o si eu! Astazi pe la ora 14 mergeam spre Plaza Romania venind dinspre piata Moghioros.Aproape de semafor se trezeste o "mandra domnita" cu un Tico sa iasa din coloana fara sa se asigure.Norocul meu a fost ca nu aveam viteza(cam 30km/h) si am vazut ce vrea sa faca,asa ca am inclinat motoreta cat am putut,insa tot i-am lovit aripa (care e cam varza pt ca am lovit-o cu ghidonul).Motoreta n-are nimic, eu sunt intreg si nevatamat(nici nu am cazut).Asa ca aveti mare grija si fiti cu ochii in 15, ca soferii astia nesimtiti nu au nici un gand sa ne fereasca.Sper sa nu mai scrie nimeni la rubrica "accidente"niciodata. Aveti grija de voi si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa se fi c*cat pe ea acea mandra domnita.

Ai avut un noroc chior, de regula asemena incidente se lasa cu zburat de pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa se fi c*cat pe ea acea mandra domnita.

Ai avut un noroc chior, de regula asemena incidente se lasa cu zburat de pe motor.

Am avut noroc pt ca mergeam incet si eram cu ochii dupa vreun bou din asta care se trezeste sa iasa din coloana fara sa se asigure(am nimerit o vaca :D )

 

Esti un norocos ca ai scapat nevatamat si tara nici o paguba. Sa fi sanatos si sa fi la fel de atent si de acum inainte,ca berbeci mai sunt destui de care trebuie sa te feresti.

Berbecilor astora ar trebui sa li se interzica sa mai circule cu masini pe sosele,in schimb sa fie imbracati in roz,sa li se dea o motocicleta roz sa putem sa-i recunoastem in trafic iar noi sa ne suim in masini si sa incepem sa le facem ce ne fac si ei noua :D

 

A... era sa uit...Tico argintiu cu nr B 71 WET...care il vedeti ca incearca iar o manevra din asta... :) :D :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit-o si eu! Astazi pe la ora 14 mergeam spre Plaza Romania venind dinspre piata Moghioros.Aproape de semafor se trezeste o "mandra domnita" cu un Tico sa iasa din coloana fara sa se asigure.Norocul meu a fost ca nu aveam viteza(cam 30km/h) si am vazut ce vrea sa faca,asa ca am inclinat motoreta cat am putut,insa tot i-am lovit aripa (care e cam varza pt ca am lovit-o cu ghidonul).Motoreta n-are nimic, eu sunt intreg si nevatamat(nici nu am cazut).Asa ca aveti mare grija si fiti cu ochii in 15, ca soferii astia nesimtiti nu au nici un gand sa ne fereasca.Sper sa nu mai scrie nimeni la rubrica "accidente"niciodata. Aveti grija de voi si asfalt uscat!

daca mai postezi topic nou la accidente te bat.Pe bune. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut noroc pt ca mergeam incet si eram cu ochii dupa vreun bou din asta care se trezeste sa iasa din coloana fara sa se asigure(am nimerit o vaca :lol: )

Berbecilor astora ar trebui sa li se interzica sa mai circule cu masini pe sosele,in schimb sa fie imbracati in roz,sa li se dea o motocicleta roz sa putem sa-i recunoastem in trafic iar noi sa ne suim in masini si sa incepem sa le facem ce ne fac si ei noua :)

 

A... era sa uit...Tico argintiu cu nr B 71 WET...care il vedeti ca incearca iar o manevra din asta... :D :D :D :D

Vai ce numar avea :D. Bine ca esti bine :ok:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare bine ca esti ok. Ai procedat insa gresit, astfel de specimene trebuie invatate minte! Pierdeai cateva ore la politie? Si ce daca? Iti cereai drepturile!!

Pe de alta parte, impactul nu este de dorit dar este necesar in fata legii. Da, ciudate legi...

Eu am patit la fel, am plonjat, m-am dus 10m pe asfalt si proasta a scapat ca "n-a fost impact". I-as fi dat eu "impact" dup-aia la greu dar cine crezi ca imi dadea dreptate la politie?

Astia trebuie sanctionati ca altfel nu se invata si oricine poate fi urmatorul motociclist trantit!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

16 aprilie 2006..dude! :crack:

 

subliniam faptul ca trebuia ca topicul sa fie 2-0 pt suzuki pt ca aceiasi situatie cu EXACT ACELASI TIP DE MOTOR SI MASINA a mai fost pe data de 16.04.2006! Si tot suzuki a castigat! oricum... umor negru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...