Sari la conținut

Accident Mortal La Mangalia :( 18.03.2007


one_crazy_biker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 123
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cu tot respectul nu imi doresc r1 si nici vreun miar dupa ce am mers pe un motor mic... daca doresti sa imi afli doleantele exista butonul de p.m... nu vad unde am facut aceasta afrimatie..mi se pare ca de la un timp o sa se numeasca motociclism/autobilism. ro ..nici macar aici nu ne lasa sa traim.. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce rip!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nici un RIP

 

fara casca si cu viteza aiaaaa??????????????

 

asa-i trebuie, sincer

PROST ESTI CUMETRE............. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu tot respectul nu imi doresc r1 si nici vreun miar dupa ce am mers pe un motor mic... daca doresti sa imi afli doleantele exista butonul de p.m... nu vad unde am facut aceasta afrimatie..mi se pare ca de la un timp o sa se numeasca motociclism/autobilism. ro ..nici macar aici nu ne lasa sa traim.. :baldy:

 

R1- dupa poza din profil.

 

Rad pentru ca ma distreaza conceptia "ne omoara soferii", mai ales din partea cuiva care nu are motor.

Majoritatea deceselor se datoreaza teribilismului, si ca si potentiala incepatoare ar trebui sa te gandesti serios la asta.

Soferii merg asa cu stiu, si nu va schimba nimeni asta prea curand. Iti iei motor stiind ca nu se da prioritate, ca se intra fara o asigurare atenta etc. Deci fraze de genul "am mers cu 100 in oras si nu mi s-a dat prioritate" nu se accepta. Stii care sunt riscurile, deci trebuie sa mergi ponderat, si cu asta basta. Vrei senzatii - accepti costurile.

 

P.S. Conduc de 10 ani si merg pe motoare de 5, asta ca sa ma poti categorisi in motociclist sau conservar in cunostinta de cauza :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R1- dupa poza din profil.

 

Rad pentru ca ma distreaza conceptia "ne omoara soferii", mai ales din partea cuiva care nu are motor.

Majoritatea deceselor se datoreaza teribilismului, si ca si potentiala incepatoare ar trebui sa te gandesti serios la asta.

Soferii merg asa cu stiu, si nu va schimba nimeni asta prea curand. Iti iei motor stiind ca nu se da prioritate, ca se intra fara o asigurare atenta etc. Deci fraze de genul "am mers cu 100 in oras si nu mi s-a dat prioritate" nu se accepta. Stii care sunt riscurile, deci trebuie sa mergi ponderat, si cu asta basta. Vrei senzatii - accepti costurile.

 

P.S. Conduc de 10 ani si merg pe motoare de 5, asta ca sa ma poti categorisi in motociclist sau conservar in cunostinta de cauza :baldy:

 

 

nu cred ca te-a intrebat nimeni de cand mergi cu ce mergi cum mergi asa ca te rog nu strica topicul masurandu-ti "muschii" cu cine nu trebuie, nu ne trebuie pe topicuri de genu asta "baietzashi" ca tine, putin respect te rog ..... imi cer scuze pentru paranteza mea dar nu m-am putut abtine..... R.I.P :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1." dupa poza din profil-r1?" ce mai am fatza de r1 si nu stiu eu si faptul ca iti place ceva trebuie sa ti-l si doresti ?wow! nu o stiam pe asta... iti permiti sa jignesti unde nu trebuie si te cam incurci in vorbe....scuza-ma.. te simti?"asta ca sa ma poti categorisi in motociclist sau conservar in cunostinta de cauza" :baldy: toate cele bune :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sebi_bucuresti: Nu sunt nici "baietzashi" si nici genul care isi masoara "muschii", dar nici nevoie de permisiune ca sa vorbesc nu am. Oricum, dezvoltat simt al dreptatii mai ai :baldy:

 

@mahasp1: OK, am interpretat gresit poza din profilul tau. Nu am inteles cu ce te deranjaza soferii, iar tu nu ai inteles de ce ma deranjat postul tau. Nu-i nimic, se mai intampla.

P.S. cu ce te-am jignit???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am bun simt , ceva de care se pare ca tu n-ai auzit, daca ai ceva cu mine sau oricine imi dai pm , mi se pare o nesimtire sa stau sa deschid polemici deastea ieftine intr-o discutie in care este vorba de un suflet pierdut, atat am avut de spus si pentru a nu cadea in penibilul in care ai cazut tu acesta va fii ultimul mesaj pe acest topic din respect pentru cel care a murit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am bun simt , ceva de care se pare ca tu n-ai auzit

 

Amice, e un forum public nu e inmormantare ca sa tinem cu totii liniste.

 

Daca persoana decedata iti era ruda sau prieten, iti inteleg iesirea, altfel - nu mai poza in suflet mare si vorbeste civilizat.

Observa te rog ca nu am folosit cuvinte jignitoare nici la adresa ta nici la adresa altora.

 

Daca treceai peste nevoia instinctiva de scandal, observai ca ideea posturilor mele era de a merge prudent si de a nu da vina pe soferi, si asta fara nici o legatura cu cazul de fata. Idee constructiva in opinia mea.

 

P.S. PM nu-mi dau cu strainii, ca sunt timid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat.

Nu trebuie sa se intample asa ceva.

Eu sunt foarte legat de Mangalia. Sunt nascut acolo si o parte din copilarie si mai apoi toate vacantele le-am petrecut in acest oras.

Condoleante familiei.

Dumnezeu sa-l odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1." dupa poza din profil-r1?" ce mai am fatza de r1 si nu stiu eu si faptul ca iti place ceva trebuie sa ti-l si doresti ?wow! nu o stiam pe asta...

Nonsens

am bun simt , ceva de care se pare ca tu n-ai auzit, daca ai ceva cu mine sau oricine imi dai pm , mi se pare o nesimtire sa stau sa deschid polemici deastea ieftine intr-o discutie in care este vorba de un suflet pierdut, atat am avut de spus si pentru a nu cadea in penibilul in care ai cazut tu acesta va fii ultimul mesaj pe acest topic din respect pentru cel care a murit...

Muschi umflat la maximum "sa vada ceilalti ca sunt motorist".

 

Plin e forumul asta de pusti cu gura mai mare decat creierul!!!!! (acum eu va jignesc, nu sarmanul pistolar :baldy: ).

RIP pentru decedat ca om, nu ca motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce rip!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nici un RIP

 

fara casca si cu viteza aiaaaa??????????????

 

asa-i trebuie, sincer

 

 

Belbody....Nu te da destept ! cunosc caz de accident mortal la viteza de 40 km/h si cu casca in cap ! asa ca nu judeca tu pe altii....Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si condoleante familiei. :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prea multi fratiori se ne parasesc... Sa- i fie tarana usoara...condoleantze familiei si celor apropiati ! o casca si un echipament de protectie te mai poate salva din ghearele mortii :baldy: :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PROST ESTI CUMETRE............. :baldy:

 

prost e fiu' lu ma-ta... e dreptul meu sa-mi pese sau nu... chiar nu ma intereseaza ca a murit ala da ma mir ca il jeliti ca babele... cand o sa mor eu va dau dreptul sa scuipati pe numele meu... oricum nu mai conteaza...

 

 

 

E MORT BA! E MORT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! stii ce inseamna MORT???????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prost e fiu' lu ma-ta... e dreptul meu sa-mi pese sau nu... chiar nu ma intereseaza ca a murit ala da ma mir ca il jeliti ca babele... cand o sa mor eu va dau dreptul sa scuipati pe numele meu... oricum nu mai conteaza...

 

 

 

E MORT BA! E MORT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! stii ce inseamna MORT???????

Amice chiar daca ai avea dreptate nu ar trebui sa scrii aici !!! Din pacate inca 1 data confirmi . IQ-ul tau = 000000 . Crede-ma . Pai ba imbecilule si dupa un caine iti pare rau sau ar trebui sa iti para dar dupa un OM ? Sunt de acord ca a cautat-o dar a murit . Asa cum de altfel ai tinut sa o reamintesti ca un (cuvant urat) ce esti !!!! RUSINE !!!!! :baldy: :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice chiar daca ai avea dreptate nu ar trebui sa scrii aici !!! Din pacate inca 1 data confirmi . IQ-ul tau = 000000 . Crede-ma . Pai ba imbecilule si dupa un caine iti pare rau sau ar trebui sa iti para dar dupa un OM ? Sunt de acord ca a cautat-o dar a murit . Asa cum de altfel ai tinut sa o reamintesti ca un (cuvant urat) ce esti !!!! RUSINE !!!!! :baldy: :baldy: :baldy:

 

:baldy: mai desteptule! tu inca nu intelegi ca pe lumea asta:

unii oameni gandesc intr-un fel si altii gandesc in alt fel... asta e tot

daca nu am aceeasi parere cu tine trebuie sa-mi vorbesti urat? Imi dai cu ceva in cap?

din punctul meu de vedere ala era un idiot si atata tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: mai desteptule! tu inca nu intelegi ca pe lumea asta:

unii oameni gandesc intr-un fel si altii gandesc in alt fel... asta e tot

daca nu am aceeasi parere cu tine trebuie sa-mi vorbesti urat? Imi dai cu ceva in cap?

din punctul meu de vedere ala era un idiot si atata tot.

 

 

Tu de diplomatie ai auzit vreodata ? De ce nu ai fost si la parintii lui sa le zici asta ? Asta ti-am reprosat nu ce crezi tu despre decedat . Parerile mele despre el nu sunt departe de ale tale dar macar incerc sa le scriu mai cu tact nu faza cu EEE mOOOOrrtTTT intelegi ? Regret ca te-am jignit dar nu m-am putut abtine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Tu de diplomatie ai auzit vreodata ? De ce nu ai fost si la parintii lui sa le zici asta ? Asta ti-am reprosat nu ce crezi tu despre decedat . Parerile mele despre el nu sunt departe de ale tale dar macar incerc sa le scriu mai cu tact nu faza cu EEE mOOOOrrtTTT intelegi ? Regret ca te-am jignit dar nu m-am putut abtine ...

 

te inteleg, e vorba si de bun simt, eu cam duc lipsa de asa ceva uneori, recunosc...

 

 

 

e foarte rau ca a murit, dar oricum noi nu mai putem face ceva, decat sa invatam ceva din asta...

 

eu personal nu am ce invata, ca n-as face asa ceva oricum... dar poate cei mai tineri da...

 

dar urasc sa-mi spuna lumea ca "a fi motociclist = mort in accident someday" pentru ca stiu ca e posibil sa te feresti de astfel de patanii si cu putin noroc poti sa ajungi la 80 de ani dupa o viata de motociclist...(io ma multumesc si cu 60-70 :baldy: )

 

si mai urasc sa aud - "nu ma urc pe o motocicleta in viata mea, vreau sa mor de batranete" - "nu vreau sa vin cu tine ca stiu cum mergi tu...(desi nu a mers cu mine niciodata) lasa ca eu vin cu tramvaiul" si chestii de astea care nu sunt adevarate...

 

 

 

si evenimente rezultate de pe urma unor indivizi prea tineri pentru moto-puternic sunt singurele evenimente retinute de lume....adica:

 

"vai ce periculoasa e motocicleta"

 

 

pune o maimuta (ca-n reclama de la PepsiMAx) la volanul unui jeep si sa vezi ce periculos este... si culmea.. nu pentru maimuta, pentru ceilalti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la "asa-i trebuie" sau cum ai zis, pana la postul de acum e cale lunga . Felicitari ca ai ajuns pe calea cea buna ! O sa vezi ca usor si cu blandete le rezolvam noi pe toate :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce rip!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nici un RIP

 

fara casca si cu viteza aiaaaa??????????????

 

asa-i trebuie, sincer

 

Man esti c-am retardat daca spui ca asha ii trebuie,cu si fara casca,este un copil care a murit si cu sau fara carnet era motociclist.

Si inca ceva baiatul purta casca dar nu era prinsa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...