Sari la conținut

Despre Accidente....


rat_jawa
 Share

Postări Recomandate

Am gasit un articol foarte interesant legat de accidente. Daca avetzi rabdare sa il cititzi pana la capat o sa constatatzi ca accidentele sunt la fel shi in alte partzi, la fel shi conservarii.....

 

www.carbibles.com/bikes.html

 

Daca adminii considera ca nu ishi are rostul aici, atunci imi cer scuze shi ii rog sa shtearga topicul.

Imi cer scuze , dar mi-a fost lene sa il traduc din engleza.

Editat de rat_jawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui pus articolul asta si la incepatori, sa vada o cariera exemplara de motociclist: a inceput cu 80cmc, pentru ca abia a 6-a motocicleta sa fie de peste 1000 cmc. Plus ca merge tot timpul, indiferent de vreme; face pauza doar cand ninge. Experienta la greu si totusi nu s-a aruncat la bolizi decat dupa multa vreme.

 

As vrea sa vad cum comenteaza articolul vitejii care vor sa inceapa direct cu Hayabusa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

 

As vrea sa vad cum comenteaza articolul vitejii care vor sa inceapa direct cu Hayabusa.

 

 

Da dom'ne, da' ai nostrii ie mai buni decit ai lor. C-asa e romanul, descurcaret! :D

 

 

Acu' fie vorba-ntre noi, si la ei sunt nebuni. Doar ca la noi se pare ca sunt mai multi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent articol !

 

The responsibility rests with us to ride according to the incompetence of car drivers.

 

Asta e ideea, trebuie sa te responsabilizezi, nu sa te victimezi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am terminat de citit tot articolu' ala... interesant, vad ca intr-adevar.. si la ei ca si la noi.. inconstienti si pe 4 dar si pe 2 roti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F mult adevar in articol.

De exemplu replica asta:"Sorry Mate, I Didn't See You" am auzit-o tradusa in neaosha limba romaneasca chiar ieri, unul cu o dacie nu-mi daduse prioritate , l-am claxonat "un pic" si el gesticula.Am tras langa geamul lui si l-am intrebat ca dupa ce ca nu mi-a acordat prioritate tot el e nervos si asta a fost ceea ce mi-a zis.

Bun articol ar trebui pinuit la incepatori sau pe acolo pe undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sa vedetzi ca shi la ei exista conservari care gandesc ca manelarii noshtri cu bmw dhi gel in cap, shi la ei exista "mociclishti cool" din aia care merg fara casca, etc, etc, dar cel mai interesanta mi s-a parut kestai cu accidentu' ce vede motoristu' shi ce vede pasageru'....e un pic shocanta da' cred ca cine are ochi de citit shi creier de priceput se va gandi de doua ori inainte sa se suie fara echipament pe moto.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca in articol cand zice "motorist" se refera la automobilist si "motorcyclist" ~ motociclist, eu cel putin asa am inteles.O fi vreo exprimare tipic englezeasca ca astia au diverse ciudatenii.

 

intr-adevar, motorist inseamna automobilist, motorcyclist sau biker inseamna motociclist in limba....britanica :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...