Sari la conținut

Colentina - Suveica R6 Albastru


aleex_costy
 Share

Postări Recomandate

nu am vazut de mult atatea comentarii stupide... cred ca ar trebui sa fie clar ca daca pietonul a traversat beat s-a pus pe el in pericol si pe altii. zicea cineva de limita de viteza pana la evitarea oricarui pericol. mai citeste, tati, asta era pe vremea lui ceasca, ar trebui sa mai dai sala inca o data. e adevarat ca pustiul a pus-o ca nu avea carnet, dar si daca avea, ce? ce te invata la scoala? NIMIC.

nu stiu cine se isteriza mai sus ca i-ar da nu stiu ce pedeapsa si ca permisul a scos-o din ... atunci cand i-au sarit 2 in fata, la viteza mica. da, draga, de aia ai si cazut. si o sa mai si cazi daca o sa te incapatanezi sa mergi cu motorul.

in concluzie, tipul e vinovat ca a mers fara permis. atat. accidentul se intampla oricum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 267
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu am vazut de mult atatea comentarii stupide... cred ca ar trebui sa fie clar ca daca pietonul a traversat beat s-a pus pe el in pericol si pe altii. zicea cineva de limita de viteza pana la evitarea oricarui pericol. mai citeste, tati, asta era pe vremea lui ceasca, ar trebui sa mai dai sala inca o data. e adevarat ca pustiul a pus-o ca nu avea carnet, dar si daca avea, ce? ce te invata la scoala? NIMIC.

nu stiu cine se isteriza mai sus ca i-ar da nu stiu ce pedeapsa si ca permisul a scos-o din ... atunci cand i-au sarit 2 in fata, la viteza mica. da, draga, de aia ai si cazut. si o sa mai si cazi daca o sa te incapatanezi sa mergi cu motorul.

in concluzie, tipul e vinovat ca a mers fara permis. atat. accidentul se intampla oricum...

in sfarsit :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca intr-o seara te-ai imbata si ai traversa o strada aiurea,si ai fi lovit de o motocicleta ,pt tine ar conta daca motociclistul are sau nu ,permis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca scapi iti garantez ca te vei agata de acest lucru

in ce scop?oricum ii face politia dosar penal ...daca sunt prost si beau si ies pe strada...ar trebui sa umble noaptea politisti pe jos si sa dea amenzi la toti betivii de pe strazi...vrei sa bei?stai dracu acasa si bea sau bea in bar/disco si comandati un taxiu la final (sau insotit de prieteni mergi acasa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oamenii gandesc ca atunci cand ai permis ,stii sa conduci ,respecti legile si nu te afli in trafic decat in conditiile astea.de azi inainte ,dupa cum spui tu,va trebui sa ma feresc nu numai de nebunii cu permis ,ci si de cei fara permis care au drepturi egale cu mine care am luat un permis ,asa sa fie acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oamenii gandesc ca atunci cand ai permis ,stii sa conduci ,respecti legile si nu te afli in trafic decat in conditiile astea.de azi inainte ,dupa cum spui tu,va trebui sa ma feresc nu numai de nebunii cu permis ,ci si de cei fara permis care au drepturi egale cu mine care am luat un permis ,asa sa fie acolo

unde mai exact am zis eu toate chestiile astea? :baldy:

 

si scuza-ma , care-s oamenii aia care gandesc ca atunci cand ai permis STII SA CONDUCI? ...defineste-mi "stiinta" , "arta" conducerii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca mai sunt si oameni care gandesc aici si nu's numai "motociclisti" doar pt k au carnete

si...dna/dra bea...astept sa-mi rasp la intrebare...gore de ce a murit?

La cati habarnisti vad pe-aici, ma hotarasem sa nu mai postez, dar uite raspunsul:

SITUATIA NU SUPORTA COMPARATIE. Si stii de ce??? Sunt convinsa ca nu vei intelege nimic, dar: Gore avea permis, Gore circula regulamentar, Gore nu a fugit de la locul accidentului, Gore pilota o motocicleta inmatriculata.Mai vrei??? Pentru el, intradevar, ghinionul a fost pietonul. Pentru prietenul tau, ghinionul a fost ca n-a purtat tac-su prezervativ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai bre oameni buni, va certati aiurea. e simplu:

 

- motomeseriasul - fara permis, trage ponoase de pe urma acestui fapt. a lovit un om, chiar daca-i sarea ala intentionat in fata, conform legii motomeseriasul n-avea ce cauta acolo - culpa

- raposatul pieton - beat sau nu, a traversat aiurea, deja a achitat nota de plata

 

niciunu' dintre ei n-avea ce cauta acolo, indiferent cat de experti erau, in franarea cu fata / spatele / manevre de evitare respectiv traversat strada pe doua carari.

 

edit rapid: bea, nu vreau sa dau cu pietre, da' crezi ca gore avea sub 50kmh? daca a fost o expertiza despre care eu nu stiu, imi cer scuze anticipat.

Editat de Puc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am vazut de mult atatea comentarii stupide... cred ca ar trebui sa fie clar ca daca pietonul a traversat beat s-a pus pe el in pericol si pe altii. zicea cineva de limita de viteza pana la evitarea oricarui pericol. mai citeste, tati, asta era pe vremea lui ceasca, ar trebui sa mai dai sala inca o data. e adevarat ca pustiul a pus-o ca nu avea carnet, dar si daca avea, ce? ce te invata la scoala? NIMIC.

nu stiu cine se isteriza mai sus ca i-ar da nu stiu ce pedeapsa si ca permisul a scos-o din ... atunci cand i-au sarit 2 in fata, la viteza mica. da, draga, de aia ai si cazut. si o sa mai si cazi daca o sa te incapatanezi sa mergi cu motorul.

in concluzie, tipul e vinovat ca a mers fara permis. atat. accidentul se intampla oricum...

Tu nu ai inteles nici pe departe ce am vrut eu sa spun.Nu vreau sa comentez incapacitatea ta de a pricepe. Apreciez totusi, capacitatile tale paranormale vis-a-vis de viitoarele mele cazaturi.

Iar asta cu " accidentul se intampla oricum", trebuie sa recunosc ca e supermaxima, emanata din putul gandirii profunde! Pai cum sa se intample oricum daca, neavand permis, desteptul ala ar fi stat acasa, in loc sa iasa pe strada! Sau asa ti-a aparut tie acolo la zaruri, sau in ce ghicesti tu?

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pietonul care a trecut prin loc nepermis : la mai multi ,da cat mai desi (si fara victime moto/auto) ca sa se trezeasca lumea din stirile care apar la tv (nu ma luati cu mama si bunicile si tata ... le-am zis la toata familia, ca daca trec prin loc nepermis EU nu mi-as risca viata /sanatatea /motocicleta prin manevre de evitare <pentru cei care nu cred le dau nr. de telefon pe PM :baldy:> )

 

puscariasul : la cat mai multi cititori ai acestui topic! (poate li se mai apleaca la astia de <iubesc motocicletele> si le conduc fara carnet/neinmatriculate/amandoua) atat imi pare rau , ca nu se cumuleaza pedepsele ca in sistemul american, sa stim o treaba.

 

cei care au opinii puternice pe topic : nu sunt omul care sa nu respect libertatea de exprimare DAR in trafic nu exista dogma teologica si MORAL, ci doar LEGAL. (so deal with that before you post/reply)

 

in rest ... inca un accident stupid.macar de s-ar inmulti si cei care invata din ele asa cum se inmultesc victimele :|

Editat de ishmael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GORE AVEA CARNET SI TOTUSI A LOVIT UN PIETON. tot mai crezi ca tipu a lovit pietonul pt k nu avea carnet? in cazul acesta esti prea naiva

Editat de spirydusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: :baldy: (cu postul lu ishmael, da' a fost un nene mai rapid)

 

GORE AVEA CARNET SI TOTUSI A LOVIT UN PIETON. tot mai crezi ca prietenul meu a lovit pietonul pt k nu avea carnet? in cazul acesta esti prea naiva

 

N-avea carnet = n-avea VOIE sa fie acolo. Nenea ala trecea strada in patru labe si prietenul tau nu facea puscarie. Eventual facea vreun alt nefericit care circula (intamplator) legal pe acolo.

 

of, alt edit, ca prietenii puscariabilului inteleg mai greu: gore avea dreptul sa circule cu motocicleta pe strada, prietenul vostru NU.

Editat de Puc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca a gresit si n-am negat asta :baldy: dar vreau sa ingelegeti k si carnet dak avea tot il lovea :baldy:

 

Duracell, te-ai gandit vreoata ca poate ti-ai ales gresit un prieten ? Sau din toata gasca voastra fugiti cu totii daca loviti un pieton ? Hai sa mai incercam pentru a 50'a oara sa intelegem cu totii ce s-a intamplat si sa reducem un pic situatia la real nu la absurd. DACA AVEA CARNET SI DADEA PESTE UN PIETON BEAT CARE TRAVERSA NEREGULAMENTAR NU I SE INTAMPLA ABSOLUT NIMIC DACA RAMENEA PE LOC. Cel mult o amenda pentru viteza. Numai ca pustiulache NU AVEA CARNET. Iar acum are mare noroc ca uciderea e din culpa (deci beneficiaza prin definitia acuzatiei de o oarecare prezumptie de nevinovatie). Din punctul meu de vedere trebuia sa fie acuzat de omor calificat. La fel de bine putea sa iasa pe strada cu un pistol in mana si sa execute cu un glont in cap un pieton beat. Crede-ma, toata gasca voastra e descalificata total de ce a facut prietenul vostru. Daca va era cu adevarat prieten ati fi placat la bere confiscandu-i cheile de la motor. Sunteti aproape la fel de vinovati ca si el in masura in care erati cat de cat apropiati unii de altii. Omul o fi fost el de milioane dar greseala lui nu se masoara numai in milioane ci intr-un mort si ani de parnaie acum. Singurul mod in care VOI, prietenii lui va mai puteti rascumpara greseala e sa nu mai acceptati asa ceva de acum inainte si sa actionati energic in sensul asta. Asta daca mai aveti vreo urma de ratiune si onoare in voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: :baldy: (cu postul lu ishmael, da' a fost un nene mai rapid)

N-avea carnet = n-avea VOIE sa fie acolo. Nenea ala trecea strada in patru labe si prietenul tau nu facea puscarie. Eventual facea vreun alt nefericit care circula (intamplator) legal pe acolo.

Ti se pare tie ca a zis cineva ca avea VOIE sa fie acolo?El nu trebuia sa umble cu motoru iar Nenea ala trebuia sa nu bea si sa nu traverseze strada ca si cum ar fi fost a lui ma-sa !! simplu !! cat despre doamna bea2000 , esti prea inteleapta ptr noi ..chiar ma mir ca te cobori la nivelul masei... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: :baldy: (cu postul lu ishmael, da' a fost un nene mai rapid)

N-avea carnet = n-avea VOIE sa fie acolo. Nenea ala trecea strada in patru labe si prietenul tau nu facea puscarie. Eventual facea vreun alt nefericit care circula (intamplator) legal pe acolo.

 

of, alt edit, ca prietenii puscariabilului inteleg mai greu: gore avea dreptul sa circule cu motocicleta pe strada, prietenul vostru NU.

Foarte de acord cu tine.M-ai scutit de un raspuns.Spiridusa cred ca s-a edificat acum care era diferenta.Prietenul tau trebuia sa stea la TV, sau oriunde in alta parte.Dar nu in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea ala trebuia sa nu bea si sa nu traverseze strada ca si cum ar fi fost a lui ma-sa !! simplu !!

 

total de acord. acu', esti si tu de acord ca nici motociclistul n-avea ce cauta acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

total de acord. acu', esti si tu de acord ca nici motociclistul n-avea ce cauta acolo?

da,nu am negat niciodata treaba asta , incercam doar sa subliniez ca discutiile pe tema educatiei si faptul ca tatal baiatului trebuia sa poarte prezervativ etc nu-si au locul si nici rostul si in acelasi timp sa nu uitam ca motivul accidentului nu a fost faptul ca baiatul nu avea permis ci faptul ca cel beat a traversat ilegal...plangem dupa el acuma,dar daca baiatul avea permis sunt curios ce mai ziceati de cel decedat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stima si respect , da ala cu care e legea de acord , ala are dreptate :baldy: (in fiecare privinta - deci combinatie ... deci nu va mai certati ca aveti dreptate amandoi <nici petonu nici puscariasu naveau ce cauta acolo> ... <match made in haven, but it went strait to hell>)

 

 

later edit : grrrrr viteza asta ... despre PUC si REVERSE e vorba (ca sa nu avem discutii)

Editat de ishmael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca in acest caz amandoi sunt vinovati, asa cum pietonul (beat sau nu) nu avea ce sa caute pe partea carosabila nici "motociclistul" nu avea ce cauta fara carnet pe strada. fiecare plateste la randul lui, mai mult sau mai putin.

parintii nu ar fi trebuit sa-i ia motocicleta decat dupa ce-si lua permisul. faza cu ascunsul cheilor e abureala...cand ai permis, circuli mai mult pe sosea si capeti experienta, daca nu ai, te plimbi mai mult pe stradute si esti ciurli-burli, te uiti mai mult dupa politisti.

...si inca ceva, nu tot ce circula pe doua roti e motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si nu tot ce are permis stie sa si conduca ....

 

parintii puteau sa-i ia 20 de masini si 14 motoare , avea peste 18 ani , ramane decizia lui daca foloseste cele 20 de masini sau cele 14 motoare si eventual un elicopter ... am masina si motor de dinainte sa am 18 ani ...si m-am tot uitat la ele in garaj si prin curte fara sa-mi spuna nimeni zilnic sa nu le folosesc..taloanele si cheile au fost la mine in tot acest timp iar rezervoarele pline cu benzina. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...