Sari la conținut

Colentina - Suveica R6 Albastru


aleex_costy
 Share

Postări Recomandate

imi cer scuze k fac offtopic acum dar...unforg1ven...MINTI ai iesit CEL PUTIN o data cu motoru in trafic cu carnetu suspendat...kiar dak ai mers putin ...

 

asa ca nu va mai dati voi zmei si usi de biserici ca nu sunteti...greseala lui e ca nu avea carnet si a fugit...acum plateste...dar motivul pt care a lovitul omul NU este carnetul dar se pare ca decat unii inteleg astea...ceilalti ar intelege doar dak ar pati la fel (Doamne fereste)

 

pe tine te mananca pielea duracell? :baldy:

 

repet un post anterior!

 

afara era rece. nu avea cum sa incalzeasca gumele. le-am vazut ca am fost la locul accidentului si gumele trebuiau schimbate. deci aderentza ioc! daca stii ca n-ai cauciucuri nu te dai la motor si la 6-7 grade afara! pe soseaua colentina ai loc sa intorci tirul! datorita lipsei de experienta s-a blocat poate pe frane! daca (cu toate ca nu mai are rost ce zic acum) dadea drumul la frane si inclina motorul poate reusea sa evite! un motorist cu experienta sunt sigur ca reusea! ce a dus la incident sunt mai multi factori! lipsa de km, motor puternic, temperatura scazuta, lipsa aderentei, poate si un moment de neatentie!

NU avea ce cauta pe drum public fara carnet! din pacate acum e tardiv acest "daca"

 

nu fac acte de bravura acum, dar intr-o situatie similara m-am gasit relativ recent. eram cu o membra chiar de pe acest topic pe motor, mi-a aparut o baba din scurt in fatza, ma aflam si intr-un spatiu mult mai restrans decat sos colentina, loc de manevra aveam mai putin de o banda! ideea e ca am reusit sa o evit! si nu mergeam chiar incet! experienta mah baiatule isi spune cuvantul uneori! inclusiv cea din spatele volanului! inca o data, hai sictir!

Editat de unforg1ven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 267
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

imi cer scuze k fac offtopic acum dar...unforg1ven...MINTI ai iesit CEL PUTIN o data cu motoru in trafic cu carnetu suspendat...kiar dak ai mers putin ...

 

asa ca nu va mai dati voi zmei si usi de biserici ca nu sunteti...greseala lui e ca nu avea carnet si a fugit...acum plateste...dar motivul pt care a lovitul omul NU este carnetul dar se pare ca decat unii inteleg astea...ceilalti ar intelege doar dak ar pati la fel (Doamne fereste)

 

 

 

Ba multi chiar inteleg asta, dar se pare ca ai ramas tu cu impresia ca nu. Dar nici nu poti sa zici ca nu e vinovat. Asa cum am mai vazut ca a zis cineva: daca avea carnet nu avea de ce sa fuga. daca avea carnet si nu fugea ca un las, scapa fara procese, risc de inchisoare si atatea probleme. Si cu siguranta nu mai erau DIN NOU toti motociclistii injurati si bagati in oala criminalilor. Si faptul ca a fugit, ok, inteleg ca s-a speriat, dar era absolut clar ca il vor prinde. Chiar nu a mai gandit DELOC in momentul ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiul este autorul a 3 fapte penale aflate in concurs de infractiuni, pentru care va raspunde in masura in care va fi gasit vinovat. Bineinteles ca accidentul nu s-ar fi intamplat daca nu se urca pe motocicleta, constient fiind de faptul ca nu are permis. Se presupune ca daca ar fi avut permis de conducere, adica daca ar fi fost declarat apt sa conduca o motocicleta pe drumurile publice, ar fi avut si abilitatea de a evita un asemenea accident. Din pacate, in realitate nimic nu poate fi mai fals. Prezumtiile de mai sus sunt fix apa de ploaie. Adevarul e ca orice incepator de varsta frageda care conduce o motocicleta puternica, fie ca are sau nu permis, fara experienta in trafic are toate sansele sa ajunga in situatia nefericitului asta. Nu cred ca exista vreunul atat de imbecil incat daca vede pe strada vreun matol care traverseaza aiurea, sa dea pur si simplu peste el, stiind ca lui nu i se poate reprosa nimic. Da peste el pentru ca NU STIE sa il evite, pentru ca nu stie sa conduca. Un neexperimentat nu are reflexe, nu stie sa mearga preventiv, nu poate anticipa pericolele in trafic si prin urmare nu poate actiona corect pentru a le evita. Din nefericire tot asta a fost reteta si in cazul baiatului care a murit in urma accidentului de la Hotel Parc. Acum se pune problema ce e de facut in situatia asta. Sa interzicem incepatorii? Exclus! Nu putem decat sa speram ca vor constientiza pericolul in care se afla, ca isi vor recunoaste handicapul si ca vor actiona in consecinta.

Referitor la cazul in discutie principala vina a baiatului este pentru faptul ca a condus fara permis si pentru ca a fugit de la locul faptei. In cealalta privinta nu a avut nici o sansa. Cred ca se caieste destul acum si probabil si-ar fi dorit sa nu fi auzit niciodata cuvantul "motocicleta". Dar a gresit si va raspunde pentru asta. Nu cred ca trebuie sa mai dati si voi cu paru'.

Cred ca este cel mai lung post al meu, iar ceea ce am scris mai sus reprezinta concluziile trase de mine cu privire la accidente dupa aproape 11 ani de motociclism. Am fost si eu incepator la varsta de 17 - 18 ani si am facut multe lucruri necugetate dar, din fericire, atunci nu imi permiteam o Yamaha R6. Poate ca asta mi-a salvat viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe tine te mananca pielea duracell? :baldy:

 

repet un post anterior!

 

afara era rece. nu avea cum sa incalzeasca gumele. le-am vazut ca am fost la locul accidentului si gumele trebuiau schimbate. deci aderentza ioc! daca stii ca n-ai cauciucuri nu te dai la motor si la 6-7 grade afara! pe soseaua colentina ai loc sa intorci tirul! datorita lipsei de experienta s-a blocat poate pe frane! daca (cu toate ca nu mai are rost ce zic acum) dadea drumul la frane si inclina motorul poate reusea sa evite! un motorist cu experienta sunt sigur ca reusea! ce a dus la incident sunt mai multi factori! lipsa de km, motor puternic, temperatura scazuta, lipsa aderentei, poate si un moment de neatentie!

NU avea ce cauta pe drum public fara carnet! din pacate acum e tardiv acest "daca"

 

nu fac acte de bravura acum, dar intr-o situatie similara m-am gasit relativ recent. eram cu o membra chiar de pe acest topic pe motor, mi-a aparut o baba din scurt in fatza, ma aflam si intr-un spatiu mult mai restrans decat sos colentina, loc de manevra aveam mai putin de o banda! ideea e ca am reusit sa o evit! si nu mergeam chiar incet! experienta mah baiatule isi spune cuvantul uneori! inclusiv cea din spatele volanului! inca o data, hai sictir!

 

 

Acum hai sa recunoastem ca experienta nu se capata la scoala. Si daca ai carnet nu inseamna ca ai experienta. Dar asa cum zicea duracell, nu asta a fost problema fie ca iti convine sau nu. Putea sa aiba carnet de cateva luni si experienta mai deloc si tot asta se putea intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiul este autorul a 3 fapte penale aflate in concurs de infractiuni, pentru care va raspunde in masura in care va fi gasit vinovat. Bineinteles ca accidentul nu s-ar fi intamplat daca nu se urca pe motocicleta, constient fiind de faptul ca nu are permis. Se presupune ca daca ar fi avut permis de conducere, adica daca ar fi fost declarat apt sa conduca o motocicleta pe drumurile publice, ar fi avut si abilitatea de a evita un asemenea accident. Din pacate, in realitate nimic nu poate fi mai fals. Prezumtiile de mai sus sunt fix apa de ploaie. Adevarul e ca orice incepator de varsta frageda care conduce o motocicleta puternica, fie ca are sau nu permis, fara experienta in trafic are toate sansele sa ajunga in situatia nefericitului asta. Nu cred ca exista vreunul atat de imbecil incat daca vede pe strada vreun matol care traverseaza aiurea, sa dea pur si simplu peste el, stiind ca lui nu i se poate reprosa nimic. Da peste el pentru ca NU STIE sa il evite, pentru ca nu stie sa conduca. Un neexperimentat nu are reflexe, nu stie sa mearga preventiv, nu poate anticipa pericolele in trafic si prin urmare nu poate actiona corect pentru a le evita. Din nefericire tot asta a fost reteta si in cazul baiatului care a murit in urma accidentului de la Hotel Parc. Acum se pune problema ce e de facut in situatia asta. Sa interzicem incepatorii? Exclus! Nu putem decat sa speram ca vor constientiza pericolul in care se afla, ca isi vor recunoaste handicapul si ca vor actiona in consecinta.

Referitor la cazul in discutie principala vina a baiatului este pentru faptul ca a condus fara permis si pentru ca a fugit de la locul faptei. In cealalta privinta nu a avut nici o sansa. Cred ca se caieste destul acum si probabil si-ar fi dorit sa nu fi auzit niciodata cuvantul "motocicleta". Dar a gresit si va raspunde pentru asta. Nu cred ca trebuie sa mai dati si voi cu paru'.

Cred ca este cel mai lung post al meu, iar ceea ce am scris mai sus reprezinta concluziile trase de mine cu privire la accidente dupa aproape 11 ani de motociclism. Am fost si eu incepator la varsta de 17 - 18 ani si am facut multe lucruri necugetate dar, din fericire, atunci nu imi permiteam o Yamaha R6. Poate ca asta mi-a salvat viata.

 

 

 

sunt total de acord cu tine. Si incepatorii (asa ca mine) care stiu ca au viteza in sange, pot sa o limiteze pana capata ceva experienta. Asa cum voi face si eu si cum sper sa o faca si alti incepatori care citesc posturile astea. poate invata ceva din asta. Sper si eu intr-un ideal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite vezi? ziceai ca s-a inteles...mishu sustine ca el a dat peste pieton ca n-avea carnet...GRESIT...gore a dat peste pieton si avea carnet? de ce n-a evitat? pt k NU SE PUTEA

 

ps: recunosti ca ai mers o data fara carnet asta toamna unforg1ven ?:baldy:

Citeste tot postul. Nu cred ca ai inteles ce am vrut sa spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite vezi? ziceai ca s-a inteles...mishu sustine ca el a dat peste pieton ca n-avea carnet...GRESIT...gore a dat peste pieton si avea carnet? de ce n-a evitat? pt k NU SE PUTEA

 

ps: recunosti ca ai mers o data fara carnet asta toamna unforg1ven ?:baldy:

 

nu mah baiatule n-am mers! dar tu esti catar vad si nu vrei sa pricepi! mai citeste ultimul meu post inca o data!!!!!!!!!!!! A dat peste el si putea dadea orice alt incepator indiferent ca are sau nu carnet in conditiile date :

 

VITEZA! afara era rece. nu avea cum sa incalzeasca gumele. le-am vazut ca am fost la locul accidentului si gumele trebuiau schimbate. deci aderentza ioc! daca stii ca n-ai cauciucuri nu te dai la motor si la 6-7 grade afara! pe soseaua colentina ai loc sa intorci tirul! datorita lipsei de experienta s-a blocat poate pe frane! daca (cu toate ca nu mai are rost ce zic acum) dadea drumul la frane si inclina motorul poate reusea sa evite! un motorist cu experienta sunt sigur ca reusea! ce a dus la incident sunt mai multi factori! lipsa de km, motor puternic, temperatura scazuta, lipsa aderentei, poate si un moment de neatentie! VITEZA!

NU avea ce cauta pe drum public fara carnet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

daca avea carnet si totusi patzea toate astea era acum acasa dormind linistit in patul lui, poate cu ceva sechele in urma mosului care a murit! asta incercam toti sa spunem!

Editat de unforg1ven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite vezi? ziceai ca s-a inteles...mishu sustine ca el a dat peste pieton ca n-avea carnet...GRESIT...gore a dat peste pieton si avea carnet? de ce n-a evitat? pt k NU SE PUTEA

 

ps: recunosti ca ai mers o data fara carnet asta toamna unforg1ven ?:baldy:

 

 

"e presupune ca daca ar fi avut permis de conducere, adica daca ar fi fost declarat apt sa conduca o motocicleta pe drumurile publice, ar fi avut si abilitatea de a evita un asemenea accident. Din pacate, in realitate nimic nu poate fi mai fals. Prezumtiile de mai sus sunt fix apa de ploaie. Adevarul e ca orice incepator de varsta frageda care conduce o motocicleta puternica, fie ca are sau nu permis, fara experienta in trafic are toate sansele sa ajunga in situatia nefericitului asta. Nu cred ca exista vreunul atat de imbecil incat daca vede pe strada vreun matol care traverseaza aiurea, sa dea pur si simplu peste el, stiind ca lui nu i se poate reprosa nimic." + "Am fost si eu incepator la varsta de 17 - 18 ani si am facut multe lucruri necugetate dar, din fericire, atunci nu imi permiteam o Yamaha R6. Poate ca asta mi-a salvat viata."- ASTA A ZIS MISHU SI ASA E. NU A ZIS CA DIN CAUZA CARNETULUI CI MAI DEGRABA DIN CAUZA LIPSEI DE EXPERIENTA SI A MOTORULUI PREA PUTERNIC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca ai deja o obsesie. gata ca unii mai merg si la munca peste doar cateva ore. poate pana maine realizezi ce incearca toata lumea sa iti spuna. n.b. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles tot ce mi-ati spus si stiam asta si inainte..cu unele exceptii

un lucru e clar...NU TREBUIA SA SE URCE PE MOTOR FARA CARNET!!!!si pt asta va plati scump :baldy:

in leg cu obsesia...nu...nu am...dar ma oftic ca nu recunoaste :baldy:) vb doar de el pt k de el stiu sigur

 

 

capu` face capu` trage....si e ceva suspect cu tine si unforgiven :baldy: il stii personal ? ai vreo informatie.... esti prea sigur pe tn ca a mers fara :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

perfect de acord. am zis...e VINOVAT k nu avea carnet...ATAT!

 

dar ziceam ca ce a scris doamna/domnisoara de mai dev nu are NICI O LEGATURA cu bunul simt...atata tot

 

oricum...bine ar fi sa plateasca doar pt faptul k nu avea carnet si ca a fugit :baldy:

Faptul ca mergi cu o motocicleta pe drum public fara sa ai carnet, chiar este o nesimtire. De ce sunt facute scolile, legile si codul rutier? Cumva sunt optionale? Si inca ceva, daca nu ai carnet si ai facut accident, ai fugit de la locul accidentului, victima moare, deja ai concurs de infractiuni si e grav. Fara suparare, dar nu ai dreptate si nu poti spune nimic in apararea prietenului tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE CIUDAT ERA SI TACSU CAND I-AU LUAT INTERVIU

"CONDOLEANTE FAMILIEI SI DIN GRESALA " ZICE TACSU

CE PUII MEI CAUTA FARA PERMIS PE DRUM EU L-AS FI BATUT ACOLO DE FATA CU TOTI

DAR CE SA FACI DACA TATI ARE BANI SI I-A CUMPARAT COPILULUI O JUCARIE :baldy: :baldy:

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capu` face capu` trage....si e ceva suspect cu tine si unforgiven :baldy: il stii personal ? ai vreo informatie.... esti prea sigur pe tn ca a mers fara :baldy:

eu unul nu-l stiu, dar daca a stat el la curu meu si stie mai bine, sa-l credem zic. si prietenul lui minunat e moise. si ala de respira greu era... , si marmota, ... doamne da-mi putere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si dak il lovea unu cu carnet va incalzea cu ceva? sau pe el? NU ...tot la morga ajungea...amandoi au fost...omu nepotrivit la locul nepotrivit :baldy:

 

[...]

 

... ce este de invatat din topic este ca zmeii sa NU mearga fara carnet si cand se intampla accidentu sa cunoasca legea si sa nu fuga ; si NU ca daca ai carnet inseamna ca toti vor traversa in fata ta regulamentar iar cei pe care ii lovesti vor ricosha frumos de pe asfalt, se vor scutura si vor pleca ... numai ca TU nu vrei sa intelegi asta . la topicul de accidente , la explicatie scrie "SA INVATAM din greselile altora" ... pe langa asta uneori din pacate mai trebuie sa prezentam si condoleante ... acu ca unii prezinta condoleante unor oameni dupa care MIE nu imi pare rau -de ex. unor sinucigasi (vezi pietonu`)- asta e numarul 2, dar de acolo si pana la idei tampite sustinute pana in panzele albe ...

 

 

 

 

 

Pustiul este autorul a 3 fapte penale aflate in concurs de infractiuni, pentru care va raspunde in masura in care va fi gasit vinovat. Bineinteles ca accidentul nu s-ar fi intamplat daca nu se urca pe motocicleta, constient fiind de faptul ca nu are permis. Se presupune ca daca ar fi avut permis de conducere, adica daca ar fi fost declarat apt sa conduca o motocicleta pe drumurile publice, ar fi avut si abilitatea de a evita un asemenea accident. Din pacate, in realitate nimic nu poate fi mai fals. Prezumtiile de mai sus sunt fix apa de ploaie. Adevarul e ca orice incepator de varsta frageda care conduce o motocicleta puternica, fie ca are sau nu permis, fara experienta in trafic are toate sansele sa ajunga in situatia nefericitului asta. Nu cred ca exista vreunul atat de imbecil incat daca vede pe strada vreun matol care traverseaza aiurea, sa dea pur si simplu peste el, stiind ca lui nu i se poate reprosa nimic. Da peste el pentru ca NU STIE sa il evite, pentru ca nu stie sa conduca. Un neexperimentat nu are reflexe, nu stie sa mearga preventiv, nu poate anticipa pericolele in trafic si prin urmare nu poate actiona corect pentru a le evita. Din nefericire tot asta a fost reteta si in cazul baiatului care a murit in urma accidentului de la Hotel Parc. Acum se pune problema ce e de facut in situatia asta. Sa interzicem incepatorii? Exclus! Nu putem decat sa speram ca vor constientiza pericolul in care se afla, ca isi vor recunoaste handicapul si ca vor actiona in consecinta.

Referitor la cazul in discutie principala vina a baiatului este pentru faptul ca a condus fara permis si pentru ca a fugit de la locul faptei. In cealalta privinta nu a avut nici o sansa. Cred ca se caieste destul acum si probabil si-ar fi dorit sa nu fi auzit niciodata cuvantul "motocicleta". Dar a gresit si va raspunde pentru asta. Nu cred ca trebuie sa mai dati si voi cu paru'.

Cred ca este cel mai lung post al meu, iar ceea ce am scris mai sus reprezinta concluziile trase de mine cu privire la accidente dupa aproape 11 ani de motociclism. Am fost si eu incepator la varsta de 17 - 18 ani si am facut multe lucruri necugetate dar, din fericire, atunci nu imi permiteam o Yamaha R6. Poate ca asta mi-a salvat viata.

 

:baldy: iacata-ma ni uite-aci ... eu ii distrug fara mila pe ce care traverseaza aiurea (e drept - mai altfel cand sunt in mashina :baldy:). Doresc sa precizez ca respect limitele legale de viteza (mai putin cand le incalc ~10kmph - vinovat <insa de contraventie de 2 pp si nu de 3 infractiuni>) , ca nu incurajez invatatul mersului pe motocicleta pe torpile, si ca inca nu am omorat pe nimeni (cu impact de autovehicul) (dar este posibil ca un mosh sa fi facut infarct de la claxoane si o femeie sa fi turbat de la injuraturi ... :baldy:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.protv.ro/filme/pietonul-acciden...ile=15756#15756

desi il acuzati toti....era un baiat de milioane :baldy: :baldy: :baldy:

Bine zis "ERA" . acu nu mai e deloc, dupa ce a incalcat atatea legi inclusiv ale bunului simt si al respectului fata de ceilalti.

O sa aibe la ce sa se gandeasca, o perioada de acum inainte, poate asa isi va da seama de consecintele faptelor sale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa contest ideea generala ca la scoala moto nu inveti nimic.

 

Nu inveti nimic doar daca nu vrei, doar daca nu intrebi, doar daca dai spaga sa nu te duci la ore.

Daca faci ce ti se cere dobandesti un minim de control, exercitiile alea sunt gandite (chiar daca nu par) pentru a-ti asigura, la un nivel minim, reflexele necesare operezi CORECT utilajul.

 

Doi, ca sa-ti iei permisul trebuie sa iei sala, iar pentru asta trebuie sa ai un minim de cunostinte de comportament rutier.

 

Trei, inmatricularea motocicletei presupune un test RAR, care asa prost si pe spaga cum este, poate semnala eventualele probleme mecanice periculoase ale motocicletei.

 

Lucrurile astea conteaza extraordinar in trafic. Si, in afara de cunostinte, conteaza CALMUL pe care il ai stiindu-te in legalitate.

 

 

Duracell, fi sigur ca prietenul tau, in momentul cand i-a sarit pietonul in fata, nu se gandea cum sa evite accidentul, ci se gandea ingrozit ce o sa pateasca daca da peste el. ASTA l-a costat, si DA, daca avea permis avea sanse MULT mai mari sa evite, atat dpdv tehnic cat si mental.

Fi sigur ca, asa proasta cum e scoala moto, prietenul tau nu ia nici sala nici traseul daca il trimiti acum la examen.

 

 

@toti ceilalti care-i tin partea: treziti-va la realitate. Recititi-va posturile, si treziti-va la realitate. Sau feriti zona Plevnei-Cismigiu. Nu e o amenintare, e o rugaminte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni eu tot vad ca o dati cu un om a murit din cauza inconstientei baiatului fara carnet.

Un om a murit din cauza ca a treversat prin loc nepermis, baiatul nu a gresitu cu nimic, nu baiatu s-a urcat pe trotuar si a lovit omu. Baiatu pur si simplu s-a aflat la locul si timpul prost. Ca el sunt sute de tineri in Bucuresti care merg fara carnet ba cu masina ba cu motor.

Deci repet, baiatul nu are nici o vina in acest accident, singura lui vina este ca a circulat fara permis de conducere si pentru asta va plati nu pentru omorarea persoanei care a traversat neregulamentar.

Vina este a lui ca nu avea ce cauta pe strada calare pe motor. Nu are carnet, nu avea voie sa conduca.. nu conducea, nu accident. Destul de simplu, nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se discuta aici in 23 de pagini?

Daca avea permis il injuram pe pieton.

Daca era incepator condamnam motocicleta pe care o conducea.

Daca avea si alta motoreta spuneam ca e de vina viteza sau aderenta.

Pentru ca nu are permis ne deranjeaza poate cel mai tare imaginea creata.

Hai sa fim seriosi, nici unul nu avea ce cauta acolo. Nu se conduce fara permis, nu se depaseste viteza legala, nu traversam strada prin loc nepermis, purtam echipament de calitate. Le stim cu totii si daca nu le respectam ne-o luam. Si-au luat-o si ei in felul lor, amandoi din vina lor si din cauza celuilalt.

Mai e ceva de dezbatut? Tare ne place sa comentam la sectiunea asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP pentru pieton...

Exemplul asta cred ca e clasic si bun de pus la gazeta de perete.

 

Bineinteles ca pietonul are partea lui de vina si bineinteles ca exista inca 2000 de chestii imprevizibile pe fiecare 5 km de sosea...

 

Dar greseala ramane si a soferului, clar. Trebuie sa te miri ca i s-a intamplat tocmai unui pusti de 20 de ani fara carnet? Deloc...

 

Mai degraba poti spune ca era de asteptat...

 

Faza ca circula fara carnet si mai ales fara numar, ma face sa cred ca era tot timpul pregatit sa se intample ceva rau... Si uite ca s-a intamplat...

 

Poti sa-l iei de manuta si pe tatal baiatului si sa-l bagi la puscarie, pentru ca el e la fel de vinovat. De ce ii cumperi "jucaria" la copil cand stii ca nu are carnet si ca e si destul de tembel sa nu se abtina??

 

Dar degeaba ne batem noi gura pe aici. Ca de obicei totul este in faza de "...dupa...".

 

Eu ma tot mir cum zic "pretenarii" dupa evenimente. "Ce ghinion, dom'le... Ca de nu era pietonul ala jegos mai mergea inca cel putin 5000 de km fara carnet... Pai numai loooserii isi iau carnet... e MARFA SA MERGI FARA, mancati-as..."

 

PS: aici merg copii singuri la scoala pe biciclete pe drumuri publice... acasa imi era frica si pe trotuar ;((( Pacat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...