Sari la conținut

Anunt Oficial


Postări Recomandate

1.- KTM 640 LC4 Adventure R - gandesc ca acest model este in fruntea fiabilitatii monocilindrelor de la KTM si ,,imi da voie" sa fac si calatorii ma lungi. Acest model tot pe carburator este, sau l-au facut pe injectie?

Este model pe carburator

 

2.- KTM EXC525 - foarte tare motorul asta ! Imi place la nebunie, dar am indoieli asupra fiabilitatii si a faptului ca dupa 200km, nu stiu cum m-as simti.

Eu nu ti-l recomand pentru excursi pe sosea

 

3.- KTM 690 SM - ma incanta foarte tare motorul acestui model, imi plac foarte mult acele tobe de esapament, ... chiar si acea aripioara de sub far, dar urasc la maxim faptul ca nu exista si o varianta enduro a acestui model. Ma refer la un model de serie si nu la cele pentru Dakar.

Varianta de endura apare la modelel 2008

 

4- KTM 950 SuperEnduro - mi se pare bestial, dar ma ingrozeste puterea acestui motor in teren accidentat si eu nu sunt vre' un ,,Sala" sau ,,Depres" .

Un motor puternic pote fii condus si mai incet, unul "slab" nu poate fii condus repede nici macar de "Sala" sau "Depres"

 

5.- KTM 990 LC8 Adventure - frumoasa motoreta, dar nu ma mai incanta asa tare dupa ce am stat in saua motocicletei domnului Trica. Mi se pare ,,o balena grasa" in comparatie cu statura mea de ,,butoi indesat".

:crack:

 

6.- KTM 660 SMC( sau SMR) - despre aceasta motocicleta nu prea stiu nimic ! Ma gandesc daca poate fi echipata cu roti enduro ?!?! Se ma fabrica acest model?

Motoarele de SuperMoto nu prea pot fii echipate cu roti de enduro (au furca din spate mai scurta)

 

Daca ai nevoie de detali mai "amanuntite" suna-ma 0723 221155

 

Salut Zsolt

 

Va multumesc foarte mult pentru informatii ! Ma bucur sa aud ca ,,va venii" si o varianta enduro a 690-ului SM ! Cand voi fi hotarat am sa telefonez cu incredere !

 

Inca o data ........ multumesc ! :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca aparent pare o intrebare rautacioasa, totusi nu ma pot abtine: Petrica, pe ziua de azi ce motocicleta te-ai mai hotarat sa vinzi sau sa cumperi? :lol:

 

Astazi ? ....... sa ma gandesc ! :crack: ... :kick: ... :lol: ....... ciudat ! Astazi nu-mi vine sa vand/cumpar nimic ! Probabil de la ,,plimbarica" de ieri Alexandria-Constanta si retur in 6 ore, in spinarea VFR-ului :D !

 

Dar cine stie ?! Maine poate o sa vreau 1200 GS :P !

 

Bafta ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionut tata, iar bei apa dupa fraieri

 

In toate campionatele europene (inclusiv la cross) 2 timpi s-a interzis. Mai toate etapele din CNRR de anul acesta (special capitala, transul, dobrogea, banatul) vor interzice prin RegPart inscrierea mobrelor basinoase, in lumina noilor recomandari UE.

Mai citeste. Ce fac mobristii la enduro e treaba lor, pana s-o prinde lumea si la ei, si apoi sa vezi noi regulamente....

NU BASINILOR IN DOI TIMPI !!!!! :crack:

 

Nu mai faceti reclama si lobby pentru loturile refuzate de altii si pe care dealerii incearca sa vi le bage pe gat ...... din vest au inceput sa fie retrase din magazine..... :kick: Trabantistilor.....

 

asa cum si in delta vor fi interzise motoarele de barca in 2T...

TINERE< NU_TI LUA BASINA DE MOBRA, IA-TI TATA MOBRA DE OM

:lol: :lol: :P :D :crack: :agree: :agree: :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi ? ....... sa ma gandesc ! :crack: ... :kick: ... :lol: ....... ciudat ! Astazi nu-mi vine sa vand/cumpar nimic ! Probabil de la ,,plimbarica" de ieri Alexandria-Constanta si retur in 6 ore, in spinarea VFR-ului :P !

 

Dar cine stie ?! Maine poate o sa vreau 1200 GS :lol: !

 

Bafta ! :D

 

 

Nu ai trecut la o cafea....

 

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...