Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stii cumva daca trebuie sa ma duc personal sa fac autentificarea si sa iau numerele de la politie ? Sau merge sa dau buletinul sa imi faca cineva ?

 

merge doar daca faci procura la notar respectivului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt ambele? am auzit ca autentificarea ar merge fara sa ma duc eu personal

La RaR poate merge oricine cu actele originale,se completeaza de obicei direct pe site cand faci programarea numele persoanei care se prezinta.

Sa fii pregatit cu banutii ca iti va face mai multe pe langa autentificare. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha, era culmea ! Nu, nu e asta! Fiscalul, copii legalizate and shit. Maine ar trebui sa "trec" fiscalul sa o bag la impozit si gata pot sa iau numerele!

 

La primarie ca sa o trec pe rol m'a costat 52 de lei si mi-a dat fiscalul,cat despre acte nu am tradus nimic,in Iasi se primesc direct originalele.Difera de la un loc la altul.Good luck oricum. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva sa-mi dea si mie un manual de reparatie (in engleza!)? Am gasit in franceza si italiana, numai in engleza nu, iar pe 'scribd' nu am cont.

Un pdf ceva...

Editat de Zimbrutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Vreu sa-mi cumpar si eu un suzuki gsr 600 din Germania. Am gasit de foarte multe ori un detaliu pe care nu prea il inteleg. Unele mototare au (25kw / 34 ps Drossel) si nu prea inteleg ce inseamna. Ce este mai exact, un fel de reductor de putere de la 98 de cai la 34? Si cum se face asta, printr-o montare a unui dispozitiv sau o reglare din motor?

 

Multumesc mult.

 

Au limitatoare de viteza alea ,ce este un limitator banuiesc ca poti deduce si singur sau apelezi la varianta ajutatoare Google:)

 

Nu inteleg de ce nu mergi pe varianta cea mai simpla si sa cumperi una care nu are limitator ca la pret sunt la fel,cu sau fara limitator.

 

Btw limitatorul din punctul meu de vedere e motociclistul.Decat sa vrei si sa nu poata duce mai bine sa poata si sa nu vrei ....sa'i dai gaz :tempted:

 

Succes :cheers:

Editat de vasss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

Am o mare rugaminte la voi,imi puteti spune ce parere aveti despre un GSR-600,an fabricatie 2007?.Ma refer la putere ,consum,fiabilitate.As vrea sa achizitionez acest model si sa ma despart de Honda Hornet.Unde trebuie sa ma uit sa vad daca are reductorul de putere?,eu unul nu as vrea sa fie limitata puterea.Imi cer scuze dar din lipsa de timp nu am stat sa rasfoiesc cele 28 de pagini destinate acestui model de motocicleta.

Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

E un motor f reusit, modelele 2006 - 2007 din ce am inteles au un consum mai maricel fata de modelele 2008+ (S-au schimbat hartile de injectie sau ceva de genul). Oricum merge remapat.

Eu am avut gsr 2009, daca are reductor simti nu e nevoie sa verifici. Motorul meu consuma 5-5.5 la drum intins, 6 - 6.5 pe autostrada si oras, de obicei cu pasager.

Fiabilitate, nu ai probleme, putere este suuficienta. Pana in 7-8000 trage frumos, curat, dupa incepe sa traga simtitor mai tare iar pe la 9 - 10000 are o explozie de putere insa nu la fel de mare ca la hornet (am mers si pe hornet).

Vezi ca e un coleg care vinde un gsr foarte misto din 2009 cu abs la 3300E (moca)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

E un motor f reusit, modelele 2006 - 2007 din ce am inteles au un consum mai maricel fata de modelele 2008+ (S-au schimbat hartile de injectie sau ceva de genul). Oricum merge remapat.

Eu am avut gsr 2009, daca are reductor simti nu e nevoie sa verifici. Motorul meu consuma 5-5.5 la drum intins, 6 - 6.5 pe autostrada si oras, de obicei cu pasager.

Fiabilitate, nu ai probleme, putere este suuficienta. Pana in 7-8000 trage frumos, curat, dupa incepe sa traga simtitor mai tare iar pe la 9 - 10000 are o explozie de putere insa nu la fel de mare ca la hornet (am mers si pe hornet).

Vezi ca e un coleg care vinde un gsr foarte misto din 2009 cu abs la 3300E (moca)

 

Merci mult de tot pentru informatii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

np, sa o stapanesti sanatos cand o iei! :bike-037:

 

Merci mult de tot!

Am intrat in posesia motocicletei GSR-600,an fabr. 2007.Sper sa ne intelegem bine!

Am o mare rugaminte la voi,imi puteti spune va rog,pe unde pot face golirea la lichidul de racire si binenteles umplerea cu cel nou?

Merci fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult de tot!

Am intrat in posesia motocicletei GSR-600,an fabr. 2007.Sper sa ne intelegem bine!

Am o mare rugaminte la voi,imi puteti spune va rog,pe unde pot face golirea la lichidul de racire si binenteles umplerea cu cel nou?

Merci fain!

 

Trebuie sa desfaci la contact,sa ridici rezervorul,sa dai carenele fata jos iar pe partea dreapta ai busonul unde poti adauga lichid. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa desfaci la contact,sa ridici rezervorul,sa dai carenele fata jos iar pe partea dreapta ai busonul unde poti adauga lichid. :cheers:

 

Merci mult de tot!

Dar sa-l golesc pe cel vechi pe unde trebuie sa-i dau drumul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...