Sari la conținut

Tobe Inox Cap Coada.


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Salut..

Pentru cine nu este multumit de cum arata sau suna tobele de pe motoare,am aflat de unde puteti lua material(inox..) si cine le monteaza..

Asadar:MATERIALE:Firma REV INOX-DL.Marian Vasiliu/021/250.36.00.

Sau in Pagini Aurii,cautati la index ptr.inox si gasiti mai multe firme care importa inox(teava,profile,platband-foarte bun deasemenea pentru suport proiectoare!)

In general la tobe se foloseste teava de 45 diametru(la iesirea din motor/cilindri) cu 1.5 sau 2 mm grosime.Eu am un KAWA VN 1500 si mi-am facut niste tobe dementiale care suna de inebunesti,am folosit teava de 45 iar finalurile(asa numitele SLIP-ON-uri le-am luat de gata de la urmatoarea firma(care mi le-a si montat,dealtfel..):

ATELIER MONTAJ(profilat teava dupa modelul original,modificarile,sudurile in si cu inox si cam tot ce va trece prin cap..):In Pantelimon,inainte de sectia 9/Politie pe dreapta cum te duci spre iesirea din Bucuresti se afla firma BORLA,un garaj mare portocaliu,chiar pe bulevard(nu aveti cum sa nu-l vedeti..).

Sunati inainte:0724/515.912-IONUT si spuneti-i ca veniti din partea lui LUIGI(adica a mea.. :baubau:..Tipii sunt toti tineri si meseriasi,iar preturile sunt super..

Pe mine m-au costat tobele la a mea cap-coada 120 euro+20 euro aproximativ teava pe care am cumparat-o de unde v-am spus mai sus,dar a iesit ceva crema,nu prea am rival in Bucuresti la cum imi suna motorul..!!

Daca aveti neintelegeri sau simtiti nevoia de sfaturi nu ezitati sa ma sunati:0722/625.710

LUIGI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

..Salut

Ce-am uitat sa precizez..:Dupa ce tobele sunt gata montate,aveti nevoie sa le finisati pe unde au fost sudate si sa le lustruiti astfel incit inoxul sa arate oglinda..

Daca nu stiti pe altcineva,apelati la:0788/434.744/Dl EUGEN(spuneti ca sunati din partea mea..),lucreaza la o firma unde fac balustrade de inox,garduri,etc..

Deasemenea,aici puteti face si suportul pentru proiectoare si protectiile pentru motor..

LUIGI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune si tu o foto sa vedem cu ce te mindresti...

 

Pe mine ma intereseaza cum se comporta teava in timp. Am la a mea o toba meseriasa insa ... teava de la motor la ea... are deja alta culoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Belea Luigi, esti tare. Eu am tevi ceva mai vechi originale, le-am razuit, cuprat, nichelat si cromat dar nu imi place cum au iesit. Deh, meseriasu roman, la o luna deja se exfoliaza stratul de crom. Sa traiesti 1000 de ani pentru info, eu am incercat sa imi fac tevi dar nu am gasit ce si unde.

 

10x inca o data,

Radu

 

:baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Frate 15xxx..

Sa stii ca ORICE material,la temperatura care este la evacuare isi schimba culoarea..

Ti-am spus ca eu le-am facut din inox,oricum,daca le ai cromate,in timp acestea ruginesc sus mai ales linga motor.

Si ale mele au inceput sa se ingalbeneasca,un aramiu misto...dar asta ii da mai mult farmec parca.

Cert este ca nu ai treaba cu rugina,stii vorba aia:daca nu traiesti mult te tin o viata!

Poze o sa pun in curind sa va dati cu parerea si voi!

LUIGI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut Luigi,

 

Joi 15.07 ti-am vazut bestia cu tobele din dotare, erai calare pe ea intre Patria si Romana. Mai bine zis am auzit-o intii, ca sunetul venea primul k buzduganul Zmeului :D

Se aude super esapamentul, eram pe scaun in autobuz si m-am ridicat si am mers aproape o statie in picioare k sa o vad mai bine. Belea d belea, nu cred ca sunt multe diferente de sunet fata de un Vance & Hines sau altceva cu mai multe galoane.

Atunci nu stiam k e a ta, dar puteam paria, Vulcan 1500 cu teava custom ceva :baldy:

 

 

Sa iti traiasca :baubau:

 

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Servus Radu..

Probabil ca eu eram,ti-am spus ca nu prea am rival,nu?

Motorul meu este un verde,acela clasic la Vulcane,daca asa era inseamna ca eu eram..

Cind scot niste poze o sa le pun pe net sa-si dea seama lumea cum arata niste evacuari facute la sfert de pret decit afara..!Nu am ascultat-o,dar cu prima ocazie o sa o dau la cineva sa o incalece ca sa-mi pot da si eu seama cum urla..chiar asa tare face??

Merci oricum pentru complimente..

LUIGI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut Luigi,bravo dom'le pt tobe.....sa inteleg ca le-ai refacut cap-coada?

am un frate aici cu HD,care si-a facut tobele( partea de final,fara coturi)din inox,teava dreapta fara alte briz-brizuri,cu 40euro cu tot cu montaj......k lumea nu?Suna bestial,oricum motoru de HD suna mai fain decat orice!

asa intentionez si eu sa-mi fac la vulkan!

 

 

 

Blackrider

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

..Oameni buni,mai aveti putina rabdare cu pozele..

Mai avem si treaba,nu?

In alta ordine de idei,sa stii Cristi ca o sa fii multumit de cum o sa sune motorul tau..

Daca ajungi prin Bucuresti da-mi un telefon sa vezi tobele si sa bem si o cafa impreuna!

LUIGI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Aaa,am uitat sa va spun ca m-au oprit astia de la politie sa-mi ia talonul intr-o noapte!

Cica motorul meu face prea mult zgomot,i-as fi scos eu sitele din tobe!!

De unde sa stie domnu' ca tobele mele nici n-au vazut site vreodata!! :baldy:

Iar eu,fiind un finut de fel(si pescar..printre altele),unul dintre ei m-a recunoscut de pe o balta de acum citiva ani..cica dadeam la peste impreuna!!

De unde morala:dati la peste oameni buni..asta impiedica poluarea fonica...! :baubau:

Al vostru...LUIGI V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Pentru cine vrea să-Âşi facă tobe noi din inox....luați aminte de la Luigi, tobele sună beton ( nu poți sta lângă motor :peace: )

Un alt loc de unde puteți lua teava de inox este Ital Inox, undeva pe Calea Giulesti.

În rest, pentru finale mergeți la Borla, cu mnțiunea mea că au mai crescut un pic la preț.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Tin sa-i multumesc lui Luigi pentru gestul facut anul trecut la MotoRRock. Poate ati observat ca bestia lui a participat la parada in frunte, calarita de un PHOENIX. Cei care au stat in spatele ei nu vor uita niciodata tunetele ce "mangaiau" timpanele.... Bafta Luigi si te astept pe la mine la un mititel, o bere.... Stii tu...

 

P.S. Mare atentie insa, bestia genereaza arsuri la genunchiul stang, cu un miros usor de gratar, sau uneori de mici. :peace: Aviz curiosilor dornici sa incalece bestia imediat dupa ce proprietarul s-a dat jos de pe ea sa isi cumpere o bere de la magazinul din colt...

Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...